Jump to content


B&W distributer


zoranius

Recommended Posts

Pitam jer sam načuo kakve se bajke pričaju kod ovakvih pregovora a od toga na kraju ne bude ništa. Kao što neki igrači iz drugih oblasti ovde rade idući na sopstvenu štetu ne bi li podavili neke druge pa posle ćemo da vidimo kako ćemo dalje, a na kraju sve to mi platimo.

Link to comment
Share on other sites

Nekada je postojala firma Denon i Marantz odnosno D&M Holding... Pa zatim Sound United, gde su dodati brendovi Polk i Definitive Technology. 

Player je bio uvoznik Sound United brendova... 

Zatim je Masimo korporacija kupila Sound United I u svoj portfolio dodala odnosno kupila Bowers and Wilkins. 

Samim tim činom, Player je postao distributer B&W. 

Inače, Masimo korporacija se bavi medicinskom opremom, najviše uređajima za neinvazivnu diagnostiku, a medicinska oprema im čini oko 60% prihoda, dok je Hi-Fi oko 40%.

Srećom, većina zaposlenih je ostala u firmi i nije došlo do većih promena. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Player uglavnom svi znamo kakav je, ali je i Korato odavno u teskom ofsajdu.

Nisam stekao takav utisak (doduše pre par godina). Kosta i Tomke su mi delovali kao ok ljudi, Radili su to što su radili, nisu bili alavi da preterano šire posao i zagrizu nešto preveliko, ali to što su prodavali delovalo mi je kao ok priča.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ljuba said:

Da, ali odoše u probleme. Deonice su im se skoro prepolovile...Za šest meseci pale 30%

https://www.google.com/search?q=masimo+corporation+stocks

Imali su sumanuti rast prodaje tokom COVID perioda, ali to je stalo, pa im sad pada prodaja (tj. vraća se u neke normalne okvire), a berza odmah reaguje i odoše deonice nizbrdo...čari neoliberalnog kapitalizma i njegovog visočanstva koje se zove profit.

Link to comment
Share on other sites

Nema tu neke velike misterije...Masimo je firma koja je praktično "izmislila" pulsni oksimetar, nešto što je bukvalno svaki COVID pacijent imao prikačeno na sebe + No1 proizvođač monitora na svetu, uređaj na koji je svaki COVID pacijent u bolnici morao da bude povezan.

Prodali su ovoga pitaj Boga koliko i porasla im prodaja nekoliko puta. Sad kad više nema ludila sa COVID-om, ne mogu više da prodaju toliko, a gramzivi deoničari bi voleli da im vrednost deonica non-stop ide na gore, pa sad kad je prodaja posustala, tj. realno je pala, frka i panika, ludilo neoliberalnog kapitalizma gde je jedino bitno da se u sledećem kvartalu mora zaraditi više, a da li to ima osnove koga boli patka.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zoranius said:

Nisam stekao takav utisak (doduše pre par godina). Kosta i Tomke su mi delovali kao ok ljudi, Radili su to što su radili, nisu bili alavi da preterano šire posao i zagrizu nešto preveliko, ali to što su prodavali delovalo mi je kao ok priča.

Po mom iskustvu sa Koratom i sa Playerom ove dve firme se ne mogu uporediti. Korato je mala a Player velika firma. Sa svim prednostima i manama i jednog i drugog.

Link to comment
Share on other sites

Nemam baš previše iskustva ali sam imao kupovine kod 3 'mala' distributera i 2 'velika'. Sa svim 'malim' imam iskustvo za svaku preporuku i što se tiče dogovora oko cene i oko probe i oko uslova. Sa jednim od većih relativno pozitivno a sa jednim jako negativno. Pre kupovine pojačala sam hteo da kupim bolji AV receiver, nažalost nisu ni  100e hteli da spuste cenu (cena receivera je bila oko 2500e) pa su ga posle držali još 2 godine u prodaji. Radilo se o modelu predhodne generacije za koji je već izašao noviji model. Oko probe takođe nisu hteli ni da razgovaraju. Tako da ako mogu radije biram malog distributera. Na sreću ništa se nije kvarilo, ne znam da li bi bar tu bio poslovniji neko od ovih većih.

Link to comment
Share on other sites

Kod "malog" prodavca ces uvek bolje proci sa cenom jer mu gori pod nogama i svaki primerak koji proda mu drzi nos iznad vode. Pogotovo ako je neka egzotika u pitanju.

Nazalost, ne biramo mi distributera - vec "proizvodjac". Sa Player-om - nisu se usrecili. Ali da su izabrali Korato da prodaje i Denon i Marantz - ne bi nista bolje prosli.

Moje iskustvo sa Koratom i B&W je sa ljudske strane ok, a sa profesionalne ocajno. Pisao sam vec kako je prosao test 803 D3. Katastrofa totalna. Pocevsi sa prostorom, ocajnim spravama na kojima su "svirali" i komentarom - "I? Sta kazes? Jel svira za sve pare?" Niko normalan to ne bi kupio. Na hi-fi "sajmovima" pre nekog broja godina, dok su jos ucestvovali isto tako - svaki put totalni fijasko. Da li ljudi ne znaju ili ih zabole - ne znam. Sa vise strana od ljudi koji su dobri sa njima kazu da su ekstra likovi. Nemam razloga da ne verujem. @Zexx ih dobro zna, ako se ne varam, a njemu svakako verujem na rec.

 

Link to comment
Share on other sites

To za Korato si u pravu, prostor je očajan, sav u staklu. Čini mi se da su imali malo taj stav da im je prodaja robe gde su zastupnici sporedna. Malo kad se upustiš u razgovor sa njima se raskrave i kao što kažeš skroz su ok likovi. Ne znam da li sam ja nešto prezupčio, ali mi se čini da su nekada oni prodavali i Marantz. Focal su sigurno radili.

 

Link to comment
Share on other sites

Možda je off, ali mene malo čude tolika loša iskustva sa Player-om, a dosta svog hardvera sam kod njih kupio - CDP, pojačalo, DAC/headamp, slušalice, kablove, čak i klavir za ćerku plus neke sitne džidžabidže... Svaki put je sve bilo na mestu, sve je uvek moglo da se proba pre kupovine, dosta toga je probano i bez kupovine. Klavir su doneli u dogovoreno vreme, montirali ga gde sam im pokazao i otišli. 

Istinabog, nisam nikad pregovarao o ceni, ali to ne radim ni na pijaci. Ne vidim zašto bih gubio svoje vreme na razmatranje robe čija cena mi u startu ne odgovara. 

Ne znam da li je potreban disklejmer da ih ne promovišem i da nemam nikakve veze sa njima. Samo lična iskustva. 

Link to comment
Share on other sites

Različiti ljudi, različit pristup.

Neko voli da se cenka i uvek to radi, ne zbog para, koliko zbog toga što voli. Neko smatra da uvek može da dobije nižu cenu i zato to radi. Neko je stipsa, pa mu je sve skupo i tako hoće da ubije cenu. Neko smatra da prodavac u startu ima dobru zaradu, pa zašto da mu pusti da zaradi maksimalno. Itd., itd…

Link to comment
Share on other sites

Za Player u Beogradu ne znam, ali u Novom Sadu sam imao osećaj kad sam hteo kod njih da kupim Chord DAC da od dva moguća prodavca (pri tom sam bio u tom trenutku jedina mušterija) jedan završava master na temu Polivanje Katranom a drugi doktorat na temu Posipanje Perjem na katedri za Customers servisologiju.

Onda sam kulturno kupio DAC preko KP gde je vlasnik uredno doneo spravu, probali je, ja platio i stavio mu pozitivnu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...