Jump to content


Koji je najbolji CD player koji ste slusali, i zasto?


anubisgrau

Recommended Posts

Apsolutno ni blizu Linn Klimax Ds streameru nijedan digitalni izvor mi nije ni blizu.Posle toga dolazi ovaj sto i sam koristim Linn Karik transport+Linn Numerik DAC ,to su mi je jedini koji staju na crtu kvalitetnom gramofonu,a da sam ih licni i pazljivo saslusao.Mogucnost da na koncertnom nivou(za Jazz prilike) odslusas sat dva ili tri dnevno razlikuje ga od tipicnih CD plejera.Osim toga narocito mi se svideo Audio Reasearch transport+Dac 8 ,skup ali izuzetno prijatan za usi i sa izuzetno prirodnim zvukom i u sajamskim uslovima uz moj materijal sam mogao cuti da se radi o vrhunskoj spravi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je ujedno i najbolji sistem koji sam ja ikad u svom zivotu cuo. Slikao sam za uspomenu

Mono blokovi Mark Levinson 33

Kutije Nestorovic Audio Labs 9

Kablovi svi od gosn Mileta Dabica - Terasonic

Gramofon - VPI Hot Rod

Preamp - Jeff Rowland Coherence 3

Kad sam predlagao ovog Philips snagasa za kupovinu u jednoj od tema niko nije reagovao.

Link to comment
Share on other sites

Slusam ga svaki dan :listen

post-10783-0-10627100-1337450408_thumb.j

I ZATO.

Apsolutno ni blizu Linn Klimax Ds streameru nijedan digitalni izvor mi nije ni blizu.Posle toga dolazi ovaj sto i sam koristim Linn Karik transport+Linn Numerik DAC ,to su mi je jedini koji staju na crtu kvalitetnom gramofonu,a da sam ih licni i pazljivo saslusao.Mogucnost da na koncertnom nivou(za Jazz prilike) odslusas sat dva ili tri dnevno razlikuje ga od tipicnih CD plejera.Osim toga narocito mi se svideo Audio Reasearch transport+Dac 8 ,skup ali izuzetno prijatan za usi i sa izuzetno prirodnim zvukom i u sajamskim uslovima uz moj materijal sam mogao cuti da se radi o vrhunskoj spravi.

Sucin cd player ima vecu vrednost kao dac nego kao cd player.

Da li Embla i Klimax rade kao CD plejeri?

Tema su CD plejeri pa sam naveo koji je najbolji u toj ulozi od onoga sto sam imao priliku da cujem. Dobar je bio i DENON DCD-SA1, poneki Accu i Sony...

A da ima dobrih PC/DAC sistema ima, narocito onih sa "gramofonskim" zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Da li Embla i Klimax rade kao CD plejeri?

Tema su CD plejeri pa sam naveo koji je najbolji u toj ulozi od onoga sto sam imao priliku da cujem. Dobar je bio i DENON DCD-SA1, poneki Accu i Sony...

A da ima dobrih PC/DAC sistema ima, narocito onih sa "gramofonskim" zvukom.

Naravno da Embla radi kao CD player :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma nema veze... meni je drago a si ti spoznao kako treba iznutra da izgleda uredjaj koji tezi cca 20kg i kosta cca 6k Eura. Mislim, da te ne "prevare" i sledeci put kad budes nesto kupovao... :P

:cheers

Ma ni Dunav ni Sava sada nemogu da te ....

Link to comment
Share on other sites

Naravno da Embla radi kao CD player :wave2

Peco ja sam mislio na princip rada. Da li Embla baferuje sve podatke pre reprodukcije ili radi kao klasicna CD vrtilica?

Inace ne sumnjam u zvucne domete, nazalost nisam imao priliku da se susretnem sa ovim izuzetnim proizvodom. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Peco ja sam mislio na princip rada. Da li Embla baferuje sve podatke pre reprodukcije ili radi kao klasicna CD vrtilica?

Inace ne sumnjam u zvucne domete, nazalost nisam imao priliku da se susretnem sa ovim izuzetnim proizvodom. :wave2

Ti si mislio(?).... dok si to mis'io na .... :P

To se lepo kaze: "Kad mogu, molim te, dadodjem da cujem?"... Sat se femkas bre k'o seoska mlada? :D

... a vi ostali, sikter bre! B)

Link to comment
Share on other sites

Unutar Emble ima dosta slobodnog prostora. To je valjda dobro zbog hladjenja komponenti(?) ... :P

'Oćeš da kažeš, ovako se to pravi kako Bog zapoveda: ;-)

post-9977-0-14928800-1338054425_thumb.jppost-9977-0-87050300-1338054447_thumb.jp

Jedino Å¡to Embla svira do 00 i onako praznjikava...

Razliciti su pristupi. Moj DAC ima 5 trafoa, a da ne govorim o ultimativnoj varijanti sa 7 povelikih EI trafoa, regulacija i izlazi kao kod povecih snagasa renomiranih proizvodjaca i ESS Sabre koju sam imao cast da cujem u par navrata. Ili ona Gernerova varijanta?! Ovaj pristup daje odlicne, usudio bih se reci i vrhunske rezultate.

Sa druge strane stoje Embla, Weiss (koji sam za razliku od Embla-e slusao) takodje izuzetni uredjaji sa znatno manje utrosenog hardvera.

Link to comment
Share on other sites

Ti si mislio(?).... dok si to mis'io na .... :P

To se lepo kaze: "Kad mogu, molim te, dadodjem da cujem?"... Sat se femkas bre k'o seoska mlada? :D

... a vi ostali, sikter bre! B)

He,he... ne idem bez tebe. Hronicno sam tanak sa vremenom a treba i kod tebe da dodjem :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...