Jump to content


Koji je najbolji CD player koji ste slusali, i zasto?


anubisgrau

Recommended Posts

Gospodin Djoka iz Kostolca je jedan izuzetno fin i prijatan covek, odlican inzenjer i vrhunski elektronicar.Nije poznat samo po "Hiragama" vec i po nizu uredjaja.Jedan je od prvih koji je napravio SE sa 211-icom.Sve sto pravi je dobro.

Ja sam se naslusao raznoraznih masina,od prvog Maranca pa preko Krela DSP i Mark Levinsona i najskuplje Wadie(8.000DM).Naravno, slusam nesto drugo,staro i ne skupo.

Od izvora sve ide, pa ako je on los, sve kasnije se svodi na ispravljanje i dodavanje, odnosno oduzimanje, jednom recju, u zakrivljenje slike.To ne znaci da treba imati najskuplje.Za malo para se moze obezbediti lep transport, malo modifikacije i to je to.

Gospodine LEMIC primetio sam da dosta toga lepog piÅ¡eÅ¡ o mom komÅ¡iji Äoki pa predlažem da na ovom forumu otvorimo novu temu pod nazivom Äoka Kenjalo. Mada poznajem puno audiofila koji imaju njegove ureÄ‘aje a ne koriste internet usluge. Pa nebi imali priliku da neÅ¡to napiÅ¡u o njegovim ureÄ‘ajima. Ja imam Electrocompanet AW-100 i ARCON predpojaÄalo a imao sam tri Hirage i sa njima razna predpojaÄala mada sam najzadovoljniji bio sa Bartolomeom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prijatelju kakve veze ima djoka kenjalo sa CD playerima sto je tema ove price. pogledaj sta pise gore. najbolji cd player koji ste slusali. da li gospodin kenjalo iz kostolac pravi i CD? ako ima napisite nesto o tome. ako ne otvorite novu temu o radovima djoke kenjala siguran sam da ce biti hit.

Link to comment
Share on other sites

i nisam rekao zasto...

(ne racunajuci kombinacije dac+transport) zvuk je bio stvarno dobar ne nametljiv mekan i dopadljiv, nimalo zamoran prosto je bilo uzivanje slusanje diskova na ovom CD plejeru pa cak i mane nisu zvucale tako strasno a i prostora je bilo...a zelja za posedovanjem je nazalost ostala samo zelja... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam razmiÅ¡ljao koji je CD-player najbolji koji sam sluÅ¡ao i nikako da se svih setim, najskupljih se sećam ali nijedan mi nije ispununo srce kao moj prvi CD-playar nekakav krljomor HANPIN. TaÄno se sećam dana kad sam ga kupio pre 15-20 godina tog dana sam bio najsrećniji Äovek na svetu. Svaki CD-player posle njega je bio bolji i meni ne tako bitan jer sam lako kupovao joÅ¡ bolji i bolji....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Na pitanje koji, odgovor, doraÄ‘eni Philips CD614. Dorada je obavezna, inaÄe u fabriÄkoj izvedbi zvuÄi prazno, neinspirativno, dosadno. DoraÄ‘en... tu se krije razlog: Dok je plastiÄni toÄkić za otvaranje vrata (inaÄe nije to plastika, to je kaÄkavalj) bio raspadnut, mnogo mi je teÅ¡ko padalo podizanje poklopca i ruÄno izguravanje fioke pa ruÄno guranje nazad pa reset... i odluÄio sam da 614 zamenim za neÅ¡to drugo. Kroz kuću mi je proÅ¡lo najmanje petnaestak CD-a... Na kraju sam otiÅ¡ao kod glodaÄa koji je napravio mesingani zupÄanik i napokon, užitak se vratio u kuću, ne treba mi ni jedan drugi, jer u granicama cena do granice koja se zove high End (gde se za cenu i ne pita a ja joÅ¡ uvek to moram) nisam naÅ¡ao plejer koji bi raznovrsnost žanrova i liÄnih raspoloženja koje znam da imam bolje smirivao i rasplamsavao... I sve uvek onda i kako to treba. Sledeći kandidat za sistem B u budućem potkrovlju, biće Philips CD303 iz 1984... Nadam se da je Äekanje da stigne iz Holandije vredno...

Link to comment
Share on other sites

E taÄno - onda ima joÅ¡ par CDPjeva, koji su takoÄ‘er bili vrlo blizu analognom soundu - svima je ukupni isto - preradeni so bili sa strane istog tipa ili prema njegovim uputama ...

A to su Technics 320 i 580 pa onda još jedna Marantz 63SE-ica i neki Sony.

Al u svakome od njih tolko sati rada i mozganja - da su zaprava viÅ¡e nego hi-end - nedostupni ... jer samo 2 Äovjeka znata kaj sta sve (u)Äinila ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Nakamichi CdPlayer1, Rega ISIS, Accuphase DP85. Svaki je poseban na svoj naÄin. Nakamichi impresionira Å¡to je star 20 god., a joÅ¡ uvijek je high end veliÄinom i dubinom pozornice, gotovo vinilnom fluidnošću. Rega ima vrlo neutralan i Ävrst, a istovremeno pitak zvuk. Accuphase svira moćno kao orkestar, ali uglaÄ‘eno.

post-10740-0-23157000-1337858921_thumb.j

post-10740-0-20303800-1337858939_thumb.g

post-10740-0-03803300-1337858985_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Thule cd 100 - odlicno izbalansiran zvuk, pun detalja, cist i sto je najbitnije uopste ne iritira ia, jos manje umara za razliku od mnogih u toj cenovnoj kategoriji.

Copland cda - 289 - Sve kao za Thule sto sam reko ali je zvucna sllika dosta veca kao i instrumenti i bolje definisan bas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...