Jump to content


Network player i aktivne kutije


ZoranR

Recommended Posts

Kao jedna od opcija za obnavljanje audio price, nekako mi se najvise dopada sledeca kombinacija:

Focal Alpha 80 - zbog:

- njegovih  8” (21cm),
- dopada mi se ideja o aktivnim kutijama jer me lisava lutanja oko dobitne kombinacije zvucnik/pojacalo,
- generalno, i cenovno mi je prihvatljiv
- deluje mi kao dobar odnos placeno/dobijeno

PIONEER N-30-S network player, zbog:

- izbegao bih racunar, laptop, DAC iznad svega
- da ima daljinski,
- displej za laksi pregled sadrzaja,
- DVA usb ulaza, jedan napred, jedan nazad (nazad 1tb externi hard, napred minijaturni usb stik od 32GB)
- cenovno mi je prihvatljiv

Ono sto mi malo rusi sneska, jeste cinjenica da plejer nema XLR , pa bih vas zamolio za misljenje i savet. Naravno, takodje bih vas zamolio za da mi ukazete na potencijalnu manjkavost kombinacije, ili bilo koje od ove dve komponente, cisto da ne bude posle... pa sto nisi pitao.
Idem na novo, nisam za polovno. Otvoren sam za svaki predlog, nista jos nije munjom u kamen zapisano, ali zelim da kupim ''sad'' ... a da valja, i da ne razmiljsam vise o uredjajima, vec o muzici koju slusam.

Link to comment
Share on other sites

@ZoranR

Nisi bas definisao "prihvatljivi cenovni rang", ali spram cenovnog ranga samih zvucnika koje imas u planu, i kriterijuma koje si postavio, mozda bi ti i ovako nesto bilo interesantno kao tema za razmisljanje...

https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxn

..pri tome, kod domaceg CA distributera postoji mogucnost porudzbine, koliko vidim cena je prilicno (za jedan ovako sveobuhvatan uredjaj) korektna, postoji mogucnost da ga cak i imaju na lageru (treba pozvati pa proveriti) sto bi dodatno bilo od pomoci jer bi pre kupovine mogao sam uredjaj i da cujes, vidis, probas (eventualno sa Misom porazgovaras). Svakako, uredjaj vredan pomena (ima i balnced audio output), bar za pocetak ove teme. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Pozitivno je je što u startu ideš na neku vrstu “aktive”,  što je inače moj pristup ovom hobiju.

Nisi naveo kolika ti je soba i koliko novca si spreman da izdvojiš, što reče Dr Dzura.

Treba da shvatis da 8 inčni drajver nije nesto naročito, ako voliš bas, trebaće podrška suba (subova).

Focal Alpha 80 su studijski monitori, predvidjeni prvenstveno za nearfield slusanje, kako će svirati u sobi to je ?. 

Pomenuti player je previse skup za ono što pruža, a ti mali displeji su totalno nečitljivi sa mesta slušanja.

Ako si već u fazonu aktivnog sistema što je na forumu retkost, pogledaj recimo Beat-ovu i moju temu :

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26814-moj-aktivni-sistem/

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30075-apogee-duetta-signature-i-aktivni-sistem/

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Dr Dzura said:

..pri tome, kod domaceg CA distributera postoji mogucnost porudzbine, koliko vidim cena je prilicno (za jedan ovako sveobuhvatan uredjaj) korektna, postoji mogucnost da ga cak i imaju na lageru (treba pozvati pa proveriti) sto bi dodatno bilo od pomoci jer bi pre kupovine mogao sam uredjaj i da cujes, vidis, probas (eventualno sa Misom porazgovaras). Svakako, uredjaj vredan pomena (ima i balnced audio output), bar za pocetak ove teme. ;)

 

 Ko je domaci CA distributer sad? Na sajtu CA nema nikog.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damic said:

Nisi naveo kolika ti je soba i koliko novca si spreman da izdvojiš, što reče Dr Dzura.

Treba da shvatis da 8 inčni drajver nije nesto naročito, ako voliš bas, trebaće podrška suba (subova).

Focal Alpha 80 su studijski monitori, predvidjeni prvenstveno za nearfield slusanje, kako će svirati u sobi to je ?. 

Hm. Soba je 4.8 x 3.6, s tim sto bi kutije stajale na duzoj strani i to tako da razmak izmedju njih bude cca 3m. Generalno, bas nije tu da gruva i nervira komsije, vec da donekle da upravo kompenzuje tu cinjenicu da se radi o studijskim monitorima, koji bi fino popunili ovu sobu. Slusam jazz i klasiku, a kako ce to zvucati kod mene, na zalost mogu da cujem jedino onda kada ih doteram u sobu. To kako se cuje u radnji ili gde vec, verujem da slabo ima veze sa mojim uslovima. Ne bih isao na vufer, a ako bih i isao... onda bi mogao da pazarim i Alpha 50 pa da pojacam sa njime. Sta znam... nisam pametan... slusam sta ko ima reci.

Quote

Pomenuti player je previse skup za ono što pruža, a ti mali displeji su totalno nečitljivi sa mesta slušanja.

Ma, to mi je jasno... on meni treba da sto lakse prolazim kroz foldere. To sto ima mogucnost prikaza omota albuma jeste lepo, ali nije must have. Mislim, znam sta slusam... pa ga necu nesto ni gledati.

Sto se tice da li je plejer skup ili ne... i tu ocekujem pomoc. Ima i ovaj Denon DNP730 , a nalecem i na neke koji nemaju nikakav displej. Ako imate predlog, samo napred. Samo ne bih da ulazim u pricu sa povezivanjem na laptop ili racunar.

14 hours ago, Dr Dzura said:

@ZoranR

Nisi bas definisao "prihvatljivi cenovni rang",....https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxn ..pri tome, kod domaceg CA distributera postoji mogucnost porudzbine, koliko vidim cena je prilicno (za jedan ovako sveobuhvatan uredjaj) korektna,

Pa sad, ovo vec izlazi iz nekog planiranog cenovnog opsega

 

Nego, ne znam da li je neko primetio moju dilemu ... odsustvo XLR-a na plejeru. Kakva je razlika u ovom slucaju izmedju Balanced i Unbalanced povezivanja?

EDIT> samo da pojasnim... dakle, pitanje se odnosi na moj slucaj. rastojanje od 3m izmedju zvucnika i ovaj network plejer sa ovim kutijama. Da li cu imati kakvih smetnji ili sta vec?

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, ZoranR said:

Nego, ne znam da li je neko primetio moju dilemu ... odsustvo XLR-a na plejeru. Kakva je razlika u ovom slucaju izmedju Balanced i Unbalanced povezivanja?

Te kutije imaju i RCA nebalansirane ulaze, a čak i da ih nemaju, nije nikakav problem da se uređaj bez balansiranih izlaza priključi na balansirane ulaze pomoću odgovarajućih adaptera ili kablova. Ne znam zašto bežiš od daljinskog upravljanja preko nekog uređaja kao što je mobilni telefon ili tablet, daleko je komfornije od drndanja daljinskog upravljača i čkiljenja u neki minijaturni displej, da ne spominjem mogućnost pretrage po ključnoj reči ili nekom drugom predefinisanom kriterijumu. Praktično svaki strimer novije generacije je moguće kontrolisati preko mreže odgovarajućom aplikacijom koja je napisana baš za konkretan uređaj, ili nekom univerzalnom, kojih je sijaset na raspolaganju, i svakako ćeš naći neku koja ti odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ideja ti deluje skroz OK , zvucnici uopste nisu skupi i za te pare ( 2 x 319 eura ) tesko bi kupio neke pasivne priblizne + neko solidno pojacalo ....mislim na novo .

Iako proba u salonu nece biti sasvim verodojstojna ja ti savetujem da ipak odes tamo sa nekom svojom poznatom muzikom i cujes to ... Ne znam kako je sada ali je pre Focal znao da bude malo ostriji na visokim pa to nije zgoreg proveriti ...

 

XLR nije "must have" opcija ...ako su ti kablovi predugacki onda moze da bude , ali ako si na 1-2 metra i bez okolnih RF smetnji mislim da nije .

Tebi u stvari treba izvor + dac + preamp kombinacija  ...sad da li u jednoj kutiji ili dve to je pitanje ...neki dac+preamp ces lako naci na oglasima i to mozda cak sa balansiranim izlazima (XLR) za oko 500-700 eura  ...a sam izvor bi mogao da pogledas Auralic Aries MINI koji je oko 500 eura napolju i lako se prenosi jer je malecki ... trebace ti neki Apple uredja , telefon ili tablet za kontrolu . Ja ga imam i radi odlicno .

Ali ni ovaj CA ne izgleda lose i cena mu je sasvim OK ...poslusaj ti i to . Ako kupis zvucnike , posto nisu veliki lepo ih ponesi u salon CA i zamoli za porbu .

Pozzzz

 

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam Alpha 80 u jednoj od prodavnica u neuslovima i teško je steći dobar uvid, ali utisak koji sam poneo je pozitivan u smislu da uređaj ima potencijal, ali da bi, kada bih kupovao za sebe, birao model 65, ili 50, zbog vrlo ograničenog prostora i smeštanja kutija u uglove sobe. 

Bas je u prodavnici bio nekontrolisan, bumi, obzirom na katastrofalni smeštaj na potpuno neadekvatnu policu sa gomilom drugih uređaja, a visokotonac je imao širok ugao disperzije, pa se nije gubilo na kvalitetu reprodukcije ni kada bi prišao pojačalu, smeštenom tačno između kutija.

Dimenzije sobe i planirano pozicioniranje zvučnika ukazuju na opravdanost izbora studijskog monitora, ali, kako je neko već ukazao, treba ostaviti mogućnost da se zvučnici približe jedan drugom i na rastojanje manje od 3 m, ukoliko se za tim ukaže potreba. Reprodukcija basa u sobi teško se može predvideti, a pokretač teme bi morao da ima bar neko iskustvo sa bilo kakvim kutijama u sopstvenom prostoru pre donošenja odluke o kupovini (ukoliko je proba pre kupovine neizvodiva).  

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, lalelala said:

XLR nije "must have" opcija ...ako su ti kablovi predugacki onda moze da bude , ali ako si na 1-2 metra i bez okolnih RF smetnji mislim da nije

To sam hteo da cujem. S obzirom da sam u prethodnoj prostoriji imao problema, narocito kada krene sezona grejanja, kada se radijatori napune vodom. Jedan zvucnik je bio blizu njega, kao i pojacalo + PC, tako da sam po ceo dan slusao radio Pingvin :) Pokrenuo sam ovde onomad i temu sa tim problemom, ko se seca... seca :):) ...cirkus :)

U sadasnjoj prostoriji nemam taj problem, tako da su sanse minimalne da sa kablovima  2 x 1.6m,  dobijem neki pomenuti cirkus.

11 hours ago, lalelala said:

... trebace ti neki Apple uredja , telefon ili tablet za kontrolu ....

Forsiram Win phone, tako da sam ogranicen po tom pitanju. Mogu da ganjam laptop preko foobar remote app, ali cisto sumnjam da je bilo koji od postojecih network plejera predvideo win phone. On ni sam sebe vise ne podrzava :)

 

3 hours ago, ras said:

.. a pokretač teme bi morao da ima bar neko iskustvo sa bilo kakvim kutijama u sopstvenom prostoru pre donošenja odluke o kupovini (ukoliko je proba pre kupovine neizvodiva).  

Trenutno rabim Celestion DL4 sa finim pojacalom, koji je bio uparen sa racunarom (Xonar kartica), tako da je to fino zvucalo...(sa manama, ali da sad ne elaboriram... )

13 hours ago, VU metar said:

Ako nisi strogo za aktivu pogledaj Yamaha RN602 risiver uz neke zvulje. Na njemu se može priključiti hdd i komandovati preko smartfona. 

Sjajna spravica, ali kao sto rekoh... onda me vodi u dubiozu odabira kutija, a ja se iz toga iskopati necu. BTW, u cemu je fora da ovako kompletan uredjaj nema USB ulaz i sa zadnje strane? Sto volim kad neko namerno sakati svoj proizvod. :(

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2017 at 10:55, ZoranR said:

a nalecem i na neke koji nemaju nikakav displej. Ako imate predlog, samo napred. Samo ne bih da ulazim u pricu sa povezivanjem na laptop ili racunar.

Imas li TV blizu mjuze, ili izmedju zvucnika?  Ja ga koristim (52") za displej plejera, preglednost fajlova vrhunska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...