Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Jedva odgledah emisiju, skoro 4 sata, Nikola puca od znanja ali previse je puta pomenuo Bose, dosta brzo je izbacao podatke da sam u toku emisije morao da ponavljam neke delove da bih cuo i razumeo sve, nije bilo opusteno kao sa Zoranom, malo mi je cudna prica za kablove ali nema veze se u svemu nije losa emisija. Samo tako nastavi Scepane

Link to comment
Share on other sites

Peter Walker glavni inzinjer Quad kompanije odavno je rekao za kablove ( kad je ta prica pocinjala ) "Sve je to Omov zakon !"... i nista drugo...   Cuo sam razliku izmedju IC kabla od 700 kinti i Neotecha od 25Eu kad sam obratio paznju sta tacno da slusam da bih znao da li mi se uopste isplati kupovati Neotech za kaset dek ( kupicu Neotech ili Novkabel ),  a s druge strane uopste nisam cuo nikakve razlike izmedju obicnog PC kabla za napajanje i kabla koji kosta 80Eu kvalitetno uradjenog za pojacalo snage.

Bose sem lifestyle sistema prave i klasicne zvucnike, moja tetka je po preporuci nekog amera kupila krajem 80tih njihove dvosistemce, srednjeg gabarita, za slusanje klasicne muzike i mogu Vam reci da i dan danas zelim te zvucnike kod sebe ( ona ih skoro uopste vise ne koristi ).

Sjajan sagovornik, svaka cast Scepo , volim emisije sa ovakvim ljudima !

Link to comment
Share on other sites

Šćepo verovatno dosad niko nije napomenuo da su emisije predugačke.Probaj da to svedeš na neku normalnu meru.Jasno je da nisi profesionalac i da pričom o hobiju lako vreme prođe,ali moje mišljenje da se kvalitetna emisija moze smestiti u sat ipo do max dva, sto je lakse i za praćenje i ostavlja bolji utisak da se ne radi o ljudima sa jako puno slobodnog vremena,sto baš i nije kompliment u poslu.Nekoliko emisija sam preskočio zbog toga,par nikad nisam odslusao do kraja...Možda ja gresim ili mi je tempo života postao prebrz i sa previse obaveza ali do 3 sata danas nije lako doći.Probaj da moj post shvatiš kao dobronameran,u cilju poboljsanja kvaliteta emisije.

P.S.Tebi je naravno kompliment kao domaćinu što gostima prija duzi ostanak

 

Link to comment
Share on other sites

Ščepa radi jednu odličanu misiju. Radio sam, jedno vreme u medijima i dobro znam, šta znači odraditi ,živu emisiju 4 sata. A da pritome razgovor bude zanimljiv, edukativan.... da ima tempo. To je, za svaku pohvalu. Odgledao sam sve emisije od početka do kraja. Meni ne smetaju i duže emisije. Mada to je individualno, neko verovatno nema strpljenja, da sedi toliko dugo da sluša. Ja lično iz velikog poštovanja prema Šćepi, odslušaču svaku emisiju. Jer on to sve radi, zbog Nas.  

Link to comment
Share on other sites

Meni, tek sada ništa nije jasno vezano za hifi, ili mi je sve jasno? G-din Nikola je bio toliko isključiv u svojim stavovima, da sam mu poverovao, ili možda nisam? Šta je sa gostima iz ranijih emisija, koji su suprotnog uverenja, i njima sam poverovao. Jesam. Mora da su oni bili u pravu, ili... nisu? 

Pozdrav Scepane!

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, microfarad said:

Ščepa radi jednu odličanu misiju. Radio sam, jedno vreme u medijima i dobro znam, šta znači odraditi ,živu emisiju 4 sata. A da pritome razgovor bude zanimljiv, edukativan.... da ima tempo. To je, za svaku pohvalu. Odgledao sam sve emisije od početka do kraja. Meni ne smetaju i duže emisije. Mada to je individualno, neko verovatno nema strpljenja, da sedi toliko dugo da sluša. Ja lično iz velikog poštovanja prema Šćepi, odslušaču svaku emisiju. Jer on to sve radi, zbog Nas.  

Hvala ti puno na razumevanju!!! Ziv bio!!! :) :thumbsup2  Trudim se da svaka emisija bude sto bolja i da iz gosti prenesu svoje znanje u svakoj emisiji.Da kazu sto vise korisnijih stvari za sve nas.

Link to comment
Share on other sites

Meni 3 - 4 sata odgovara, nekad gledam odjednom a nekad sam primoran da gledam iz delova.. sve u svemu vreme je subjektivno i puno zavisi od sagovornika...  jako puno... a bili su ljudi vrlo zanimljivi.

Kazu ljudi da je kvalitet nemoguce izraziti matematikom... pa tako ni subkjektivan dozivljaj ne mozes da izmeris a opet smatram da ima i puno istine u onome sto je receno u zadnjoj emisiji.

Sve najbolje, Scepo i pozdrav od Krce

Link to comment
Share on other sites

Sondek znam da mislis dobronamerno iz svog ugla gledanja,ali mnogim ljudima ne smeta duzina trajanja emisije.A opet i razumem da je mnogima dugo da odvoje 4 sata da gledaju odjednom.Kad pripremim pitanja sa gostom pre emisije,ja ne mogu da znam koliko ce gosti na koje pitanje vremenski da odgovaraju tj trudim se da ih ne prekinem dokle god smatram da pricaju korisne/zanimljive stvari i nisu zavrsili pitanje kao celinu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da po pitanju kablova igra veliku ulogu ono sto u IT zargonu zovu optimizacija, iz mog licnog iskustva malo znam ljudi koji su zaista obracali paznju na elektricne osobine kabla i pojacala/izvora...mislim da majstori koriste izraz umeravanje...  i znam da kad se kabl prodaje kao Hi Fi onda ima i visu cenu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...