Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

7 sati ranije, Father said:

Meni lično, najlepša emisija do sada. Toliko romantična i nadahnuta istinskom ljubavlju. Uživao sam.

Upravo na ovakvom tutorstvu sam i ja edukovan u pravcu HiFi-a od strane mog dragog prijatelja i konstruktora Duška, koji poznaje gospodina Đorđa iz prve ruke i od koga je direktno učio, isto kao i od ranije pomenutog legendarnog nesebičnog čika Miće.

Kao audiofil stasavao sam uz ova imena, ne upoznavši ih direktno, ali kroz priče i pozivanja na iskustva i reči čuvenih znalaca HiFi-a kod nas, zajedno sa Bradačem, Nestorovićem, Jeličićem ...

Sjajna lekcija izuzetan dragulj znanja i pravilnog stava prema HiFi-u. Zaista slika istinskog zaljubljenika oslobođenog kalkulantskog oportunizma i lažne veličine.

Kapa dole za gosta, izuzetno poštovanje od reči do reči za sve izrečeno.

BRAVO, BRAVO , BRAVO Šćepane na ovakvoj emisiji. :wub:

Hvala ti puno na ovakvom postu :) :thumbsup2 :cheers :klanjanje Da si ziv i zdrav :) :thumbsup2

Ja sam presrecan sto mi je Djordje bio gost,jer sam o njemu uvek slusao kao o velikom znalcu i legendi. :) 

Link to comment
Share on other sites

Odslušah emisiju u jednom dahu. Svaka ti čast što si ugostio gospodina Đorđa Kenjala, a njemu svaka čast na vitalnosti za godine koje ima.

Vidi se da je u pitanju "stara škola" SFRJ obrazovanja, kada se sve učilo temeljno, kako Bog zapoveda. Čovek zna o čemu priča i nije opterećen marketingom i jurenjem zarade, već to voli i zato i pravi uređaje. Podsetio me je na pokojnog oca mog Kuma koji mi je sa istom ljubavlju objašnjavao kako je ustvari pisana istorija, a ne ovo što se učilo po knjigama.

Samo da poželim da ga drži zdravlje i da "overi" i 10. deceniju, Bože zdravlja.

Link to comment
Share on other sites

On ‎2017‎-‎11‎-‎18 at 17:13, RingeRaja said:

Odslušah emisiju u jednom dahu. Svaka ti čast što si ugostio gospodina Đorđa Kenjala, a njemu svaka čast na vitalnosti za godine koje ima.

Vidi se da je u pitanju "stara škola" SFRJ obrazovanja, kada se sve učilo temeljno, kako Bog zapoveda. Čovek zna o čemu priča i nije opterećen marketingom i jurenjem zarade, već to voli i zato i pravi uređaje. Podsetio me je na pokojnog oca mog Kuma koji mi je sa istom ljubavlju objašnjavao kako je ustvari pisana istorija, a ne ovo što se učilo po knjigama.

Samo da poželim da ga drži zdravlje i da "overi" i 10. deceniju, Bože zdravlja.

Hvala ti puno!!! :) :thumbsup2 Ziv bio!!! :) :cheers

Link to comment
Share on other sites

Danas (Cetvrtak 23.11.2017 od 17:30 do 19:00(19:30) casova moj gost u emisiji bice Ivica Boric ( Audiofil i kolekcionar hifi komponenti,bio je muzicki urednik na Radio Pingvinu devedesetih,radio je i na Naxi Radiju(muzicki urednik),Radio Index,Radio Venus(bio muzicki urednik i glavni i odgovorni urednik),na RTS-u(na Trecem kanalu autor i urednik emisije Podseti me i Muzicki urednik sa Anom Milicevic emisije 3K Dur),radio je i kao DJ u poznatim klubovima/Diskotekama,ima veliku kolekciju diskova... ) :) 

Link to comment
Share on other sites

Slusam emisiju i kad Ivica Boric pomenu Radio Shack za crkvu !  Pojacalo koje sam imao priliku da cujem pre 10 godina na velikim B&W zvucnicima i to je jedini put da sam njihove zvucnike cuo kako treba, sa trodimenzionalnim zvukom punim zivota !

Intersantan gost i odlicna emisija !

Sve najbolje Scepo !  :)

Link to comment
Share on other sites

Sada sam odgledao emisiju.Posto je bilo reci uglavnom o kasetdekovima,imao bih jednu malu primedbu.Gost je kao najbolje dekove pobrojao samo Nakamicijeve modele.U redu ,fan je te firme,ja sam fan Tandberga,ali ne mogu da tvrdim da je Tandberg,recimo model TCD 3014A,najbolji dek ikada,ali da je medju najboljima,verujem da jeste.Naterao sam sebe da odgledam emisiju do kraja,i saznao da taj dek ocekuje u svojoj kolekciji.Posto ga nisam nikada cuo,slusao sam TCD440A,bilo bi mi zanimljivo da cujem njegov utisak u odnosu na Nak.

Evo misljenja jednog kolekcionara Nakamichi dekova

I was lucky enough to purchase Tandberg 3014A from Willy last year. The motor went bad after couple of months and Willy was very gracious in replacing the motor. Now to the sound, I have in my collection over 30 Nakamichis, basically everything except the ZXL line, and almost all calibrated. In very subjective tests 3014A sounds best to my ears, closely followed by Dragon, 680-ZX and ZX-9. I listen to music that has lots of vocals, both male and female. My advice is that if you are a Nakamichi fan and get an opportunity to buy a Tandberg 3014A, go for it.

Scepo,samo nastavi sa serijalom,lepo je imati emisiju ovakvog tipa.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...