Jump to content


DIY USB A-B Kabl


Father

Recommended Posts

On 1/7/2017 at 14:21, Kuršum said:

Kabl treba da se iznese na Bogojavljenje da prenoći pod vedrim nebom, nakon toga kompjuter će ga prepoznavati i sam se restartovati. 

p.s. To je za 12. dana po Julijanskom kalendaru, ovi što slave po Gregorijanskom trebalo je da iznesu preksinoć. Ko je propustio mora da čeka iduću godinu. :ph34r:

Sorry KOMA :thumbsup2

Moram ti priznati i pruziti ruku za ovu konstataciju, moj zakljucak nema veze sa uzrokom i posledicom nakon zamene kablova da treba restartovati racunar ... problem je locirao kolega Patason sinoc rekavsi da eliminisem dzampere na zv. terminalima koji su podosta vremena tu, a radi se o Neotech UPOCC solid core 2.1mm provodniku koji je ocigledno uneo dodatnu kapacitivnost a koja je mozda razlicito uticala u zavisnosti koja se komponenta uvede na putu signala.

Neverovatno koliko je taj UPOCC doneo stete na toj poziciji.

Eto, jos jednom se izvinjavam kolegi Kuršum. 14522943-two-businessmen-shake-hands-through-screens-of-laptops.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nešto sam krenuo tragom ovog Italijanskog daka M2Tech Evo DAC Two

i ustanovio da korisiti vrlo skroman Stereo ESS Sabre ES9010K2M čip prvenstveno namenjen za mobilne telefone, barem po specifikacijama kompanije koja ih proizvodi ESS Technology

Takođe sam saznao i kojoj klasi pripada ESS 8-Channel SABRE 32 Reference ES9018 koja su dva komada ugađena u Oppo 105D.

Ostaje još da istražim kvalitet i implementaciju USB Asynchronous ulaza na Oppo-u i biće mi mnogo toga jasnije.

Jedino me kopka spajanje hiFace Evo S/PDIF Output Interface-a na coaksialni ulaz na Oppo-u obzirom da nije kapaciteta kao pomenuti USB Asynchronous ulaz.

Izvučeno iz Specifikacija:

USB Audio: up to 2ch/192kHz PCM, 2ch DSD 2.8224MHz/5.6448MHz

Coaxial/Optical Audio: Dolby Digital, DTS, AAC, up to 2ch/96kHz PCM.

Link to comment
Share on other sites

Za tvoju informaciju, to nije HiFace EVO koji si ti čuo, Sabre je u novom modelu, koji po pričama ljudi koji su slušali oba nema mnogo sličnosti u zvuku sa "starijim bratom" koji ja imam.

Koji je bolji to ne mogu da kažem, nisam slušao nov model nikad, a pogotovo što ga nisam slušao kod mene.

Ima forumaša koji mogu nešto da kažu apropo razlika u zvuku stari vs. novi, ako hoće.

 

A što se tiče poređenja "skromnog" i Reference Sabre čipa, ima nečeg i u implementaciji. Slušao sam DAC-ove sa identičnim čipovima, pa skuplji i naizgled bolji nije bio bolji kad su ukrstili koplja 1:1.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Izvučeno iz Specifikacija:

USB Audio: up to 2ch/192kHz PCM, 2ch DSD 2.8224MHz/5.6448MHz

Coaxial/Optical Audio: Dolby Digital, DTS, AAC, up to 2ch/96kHz PCM.

Mene sada zanima, da li iz ovih specifikacija ja mogu da zaključim da PCM 24/192 ili DSD signal na coaxial-nom ulazu u Oppo 105D nije moguće dobiti, čak i ako stavim D to D HiFace Evo bilo koje generacije da je?

Mogao bih top da dobijem zvuk do PCM 24/96 i da se ceo zvuk sa DSD-a koncertuje u PCM a PCM 24/192 u PCM 24/96?

Ovo ostalo što ulazi u spec. coax. ulaza bi možda i sviralo bolje, ali nestaje korist od DSD-a i failova u punioj HD rezoluciji.

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Father said:

Mene sada zanima, da li iz ovih specifikacija ja mogu da zaključim da PCM 24/192 ili DSD signal na coaxial-nom ulazu u Oppo 105D nije moguće dobiti, čak i ako stavim D to D HiFace Evo bilo koje generacije da je?

Mogao bih top da dobijem zvuk do PCM 24/96 i da se ceo zvuk sa DSD-a koncertuje u PCM a PCM 24/192 u PCM 24/96?

Ovo ostalo što ulazi u spec. coax. ulaza bi možda i sviralo bolje, ali nestaje korist od DSD-a i failova u punioj HD rezoluciji.

Postoji custom firmware za OPPO plejere koji, između ostalog, omogućava reprodukciju SACD-R diskova, odnosno, SACD ripovanih u ISO i sprženih na najobičniji DVD-R:

http://www.blurayunlock.com/ 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Mene sada zanima, da li iz ovih specifikacija ja mogu da zaključim da PCM 24/192 ili DSD signal na coaxial-nom ulazu u Oppo 105D nije moguće dobiti, čak i ako stavim D to D HiFace Evo bilo koje generacije da je?

Mogao bih top da dobijem zvuk do PCM 24/96 i da se ceo zvuk sa DSD-a koncertuje u PCM a PCM 24/192 u PCM 24/96?

Ovo ostalo što ulazi u spec. coax. ulaza bi možda i sviralo bolje, ali nestaje korist od DSD-a i failova u punioj HD rezoluciji.

 

 

Пробај хдми за 192/24.

Link to comment
Share on other sites

Ево даје и2с сигнал а не хдми сигнал, који без слике неће да ради. Блуреј плејери који имају по два хдми, други за звук, шаљу увек црну слику. Код већине новијих авр, спдиф улази буду ограничени на 96/24 због рисивера сигнала али преко хдми увек прихватају до 192/24. Старији авр прихватали су на свим спдиф улазима макс сигнал. Мислио сам да пробаш из хдми излаза графичке карте у хдми улаз на 105 да ли прихвата 192/24.

 

Не би требало бити проблема ни пробати хдми из ево у оппо, дали га оппо препознаје и евентуално прихвата. Можда неко може више рећи на ову тему.

Link to comment
Share on other sites

Nemam hdmi na grafici samo DVI (na bioskop kompu, matora Nvidia 8800gtx) pa preko DVI to hdmi imam sliku na TV-u. Zvuk mi ide preko štampačkog USB-a u oppo, ali tada moram da raskačim onaj moj USB koji koristim za muziku.

Laptop koji je za muziku ima samo VGA, a možda nema ni njega?

Link to comment
Share on other sites

Није на тему, али мењај графичку. Новије ће ти дати много више снаге за обраду, моћи ћеш мадвр за филмове да користиш, добићеш хдми а и смањићеш потрошњу струје и грејање унутар компа 5х.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, gvlada said:

Не би требало бити проблема ни пробати хдми из ево у оппо, дали га оппо препознаје и евентуално прихвата. Можда неко може више рећи на ову тему.

Ta dva HDMI porta, osim istog izgleda, blage veze jedan s drugim nemaju, i verovatno bi se takva proba završila spaljivanjem nekog, ili oba porta. Nije sigurno ni da bi radilo na I2S ulazu svakog DAC-a jer ne postoji standardni raspored signalnih pinova i ne primenjuje se striktno, nego skoro svaki vendor ima neku svoju verziju.

Link to comment
Share on other sites

Ако је тако онда не би требало размишљати о повезивању. Као што рекох, идеја код првог предлога је хдми са графичке да проба 192/24 сигнал ако затреба на тај начин.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, gvlada said:

Ако је тако онда не би требало размишљати о повезивању. Као што рекох, идеја код првог предлога је хдми са графичке да проба 192/24 сигнал ако затреба на тај начин.

Nipošto, uputstvo kaže sledeće:

WARNING: this connector does not deliver HDMI signals, do not connect to any HDMI input.

Inače, mislim da razlika u zvuku između 24/96 i 24/192 nije vredna petljanja...

Link to comment
Share on other sites

Разлике постају све мање, потребна је опрема и добро искуство уочити разлику. Нови дак кога користи Оппо у ствари је 768/32 али је код већине уређаја закључан на 192/32. Продукција је ту много битнија.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, gvlada said:

Продукција је ту много битнија.

Sa ovim se apsolutno slažem. Ima nekih snimaka na 16/44.1 da ti se kosa digne od realnosti ambijenta i priodnosti instrumenata, a opet neki HD iako su kvalitetni ne prenesu tako taj doživljaj.

Slušao sam 30 godišnjicu Chesky records-a i tu ima i 16/44.1 i 24/96 failova (6 sati muzike) snimci su vrlo slični produkcijski i ambijentalno to je Chesky, ali su ovi HD dosta relaksiraniji i činele su manje oštre ...

Nije loša ova trka za kilohercima i ima tu rezona, ali produkcija kada se odradi kako treba ništa ti ne treba više za pravo uživanje u muzici. :listen

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Zexx said:

Nipošto, uputstvo kaže sledeće:

WARNING: this connector does not deliver HDMI signals, do not connect to any HDMI input.

A uvek sam se pitao zašto se instalira i audio driver kada podiže driver za grafiku? Znači nije AV izlaz na GPU hdmi izlazima?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Father said:

A uvek sam se pitao zašto se instalira i audio driver kada podiže driver za grafiku? Znači nije AV izlaz na GPU hdmi izlazima?

Ovo upozorenje citirano je iz korisničkog upustva za Hiface 2 Evo, a nema naravno nikakvih problema da se audio izbaci preko HDMI porta na grafičkoj kartici, jedino što Hiface tu onda nema šta da traži. Ovakva kombinacija ne viđa se u audiofilskim sistemima, jer prosto ne postoje DAC uređaji sa HDMI ulazima, pa je upotreba ograničena na univerzalne uređaje kao što je OPPO, ili na AV risivere. Proizvođači ne stavljaju HDMI u DAC uređaje ne što ne umeju, ili što ima nekih posebnih tehničkih nedostataka, nego što korišćenje HDMI podrazumeva plaćanje fiksne godišnje licence, plus licence za svaki prodati uređaj, i dodatno licence za HDCP i kripto ključ za svaki prodati uređaj, što za manje proizvođače koji ne prodaju kamare komercijalnih uređaja, predstavlja ozbiljan trošak.

Link to comment
Share on other sites

Групација око хдми толико је ваљано одрадила посао да и много практичнији и бољи диспјелпорт стандард уопште није заступљен у ав свету. Графичке карте и комп монитори. Каблови за хдми везу често преносе одличан пцм звук, унутра се увек користе чврсте жице а не лицнасте.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Father said:

Nešto sam krenuo tragom ovog Italijanskog daka M2Tech Evo DAC Two

i ustanovio da korisiti vrlo skroman Stereo ESS Sabre ES9010K2M čip prvenstveno namenjen za mobilne telefone, barem po specifikacijama kompanije koja ih proizvodi ESS Technology

Takođe sam saznao i kojoj klasi pripada ESS 8-Channel SABRE 32 Reference ES9018 koja su dva komada ugađena u Oppo 105D.

 

Kada je u pitanju M2Tech treba uvek obratiti pažnju o kom proizvodu je reč. DAC o kome govoriš je jeftiniji (osnovni) EVO II model, taj model nikada nisam slušao pa ne bih želeo da komentarišem.

Slušao sam kod kolege @SUROKVL i kod Sime, M2Tech Evo II Plus u koji se ugrađuje ESS Sabre ES9018K2M čip. Taj DAC zvuči vrhunski, međutim ne bih sve zasluge olako pridavao čipu.

Kao što je već milion puta pisano na forumu, sam čip nije garancija za kvalitet DACa, u suprotnom svaki priučeni it-evac bi pravio najbolji DAC na svetu.

Ljude često zbunjuje što pojedini DACovi nižeg cenovnog ranga imaju ugrađen isti čipset kao i izuzetno skupi DACovi, pa se često čuje i da je reč o prevari HiEnd proizvođača, međutim nije to sve baš tako jednostavno.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, ovo je tacno sto kaze aleksandar. Chipovi su napredovali toliko da je to, verovatno, najveci skok hifija koji se desio u poslednjih 20 godina, posmatrajuci sa tehnicke strane. Sve ostalo je beskrajna varijacija vec decenijama postojecih koncepcija. Nije sve u chipu i tu je trenutna zanimacija.
Kao sto nije sve u tranzistoru ili lampi. Revolucionarne stvari u hifiju se odavno nisu desile u smislu potpuno inovativnih resenja pojacanja, konverzije ili same reprodukcije kroz zvucnik, osim ulaska D klase u igru u kvalitativno znacajnijem rezultatu nego na pocecima iste. Imate isti tranzistor ili lampu u razlicitim okruzenjima i rezultat jedne implementacije je odlican dok je drugaciji pristup osrednji ili cak los. Stvar je, ocigledno, u "sklapanju sklopa". Nema veze cela prica sa brendovima, ako posmatramo van tog ugla, bar bi tako trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...