Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

39 minuta ranije, seven said:

Uh kakvih likova ima ovde na  na forumu koji zive u nekim zabludama i teorijama,a samo njima znanim.,ne zna covek da li da se smeje ili place.

 

Još juče sam video da je MikiMiki drugi, novi sveži nalog člana seven, u pokušaju da izvadi fleke, i nekako proda taj B&W. Nemam ništa protiv prodaje, ali to da sve ostale manipulišeš je iritantno. Makar si trebao bolje to da izvedeš.

1. Apatin
2. CDM 7
3. iste gramatičke greške u postovima (interpunkcija)

Znaš kako se kaže - 1 stvar je slučajnost, 2 su sreća, a 3 su zavera.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, perodeformero said:

Ne, upravo je velika verovatnoća da budu kao nove, osim...ako se ne sele po kućama, ne igra fudbal u sobi, ili deci daju čekić i šrafciger da se igraju stolara.Zašto ne bi bile očuvane ako neko kupi nove kutije, postavi ih u odgovarajući položaj, uživa u muzici narednih 20 godina, i poželi da ih zameni.Povremeno obriše prašinu sa njih, i zašto ne, premaže nekim sredstvom u vidu ProntoA ili Reflexa.

 

Dirljiva je ta vera da se zvučnici tokom 20 godina rada nisu promenili, i da su kao novi. Da li neko veruje da se auto koji je vožen 20 godina nije ni malo promenio? Ne volim analogije sa autima, ali je u ovom slučaju adekvatno. Motor, cilindar i klip. Ovde je isto. Magnet, procep i voice-coil. Kretanje, mnogo puta u sekundi.

Zvučnik je elektro-mehanički pretvarač. Membrane se kreću napred-nazad, niste ni svesni koliko je ubrzanje te membrane. Zavisno od snage - ranga 10-200 G. Zvučna jedinica se sastoji od magneta, voice-coil-a, namotaja tanke lakirane žice, prednjeg i zadnjeg vešanja, i sve se to mehanički, električki i termički opterećuje godinama. Žica namotaja zavisno od snage koja prolazi kroz nju može da se zagreje (zbog struje i zbog kretanja kroz procep) i do 200-300 stepeni. Materijali svih delova se vremenom menjaju (oksidacije, sušenje, kristalizacije, itd.), lepkovi i spojevi slabe. 
Dakle, to je sve mimo priče o tome šta se kvarilo, popravljalo, dorađivalo i šminkalo. 
Zvučnici stari 20 godina i više, čak i ako nikada nisu popravljani, ne mogu da budu ni tehnički ni zvučno kao novi ali NIKAKO.


Jasno mi je da ovde ljudi nemaju novca, i da žele za manje para dobiti vrhunski zvuk, ali to nije razlog da se prenebregavaju činjenice i realna stanja. Slušao sam i-haj zvučnika koji su nekada bili srednja ili viša klasa, a koji sada zvuče od tako-tako do nikako. Ali, ovdašnji vlasnici istih su ubeđeni da je vrhunsko. Niti se ima slušnoga iskustva, niti objektivnosti.
Sve se svelo na preporuke preko net-a o tome "šta su dobri modeli". Na takvo stanje se naravno prilepe preprodavci: "nezavisne" sugestije, reklame, kampanje, manipulacije. Sasvim lepo se to očitava i kroz ovu temu (i druge).
Većinski, realnost ne stanuje u ovim krajevima, i među ovdašnjim stanovništvom.

Link to comment
Share on other sites

Još juče sam video da je MikiMiki drugi, novi sveži nalog člana seven, u pokušaju da izvadi fleke, i nekako proda taj B&W. Nemam ništa protiv prodaje, ali to da sve ostale manipulišeš je iritantno. Makar si trebao bolje to da izvedeš.

1. Apatin
2. CDM 7
3. iste gramatičke greške u postovima (interpunkcija)

Znaš kako se kaže - 1 stvar je slučajnost, 2 su sreća, a 3 su zavera.

 

CV pod Misku pa u CIA,KGB ,MOSAD......oni vape za ovakvim teoreticarima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, BokiTokiVoki said:

 

Dirljiva je ta vera da se zvučnici tokom 20 godina rada nisu promenili, i da su kao novi. Da li neko veruje da se auto koji je vožen 20 godina nije ni malo promenio? Ne volim analogije sa autima, ali je u ovom slučaju adekvatno. Motor, cilindar i klip. Ovde je isto. Magnet, procep i voice-coil. Kretanje, mnogo puta u sekundi.

Zvučnik je elektro-mehanički pretvarač. Membrane se kreću napred-nazad, niste ni svesni koliko je ubrzanje te membrane. Zavisno od snage - ranga 10-200 G. Zvučna jedinica se sastoji od magneta, voice-coil-a, namotaja tanke lakirane žice, prednjeg i zadnjeg vešanja, i sve se to mehanički, električki i termički opterećuje godinama. Žica namotaja zavisno od snage koja prolazi kroz nju može da se zagreje (zbog struje i zbog kretanja kroz procep) i do 200-300 stepeni. Materijali svih delova se vremenom menjaju (oksidacije, sušenje, kristalizacije, itd.), lepkovi i spojevi slabe. 
Dakle, to je sve mimo priče o tome šta se kvarilo, popravljalo, dorađivalo i šminkalo. 
Zvučnici stari 20 godina i više, čak i ako nikada nisu popravljani, ne mogu da budu ni tehnički ni zvučno kao novi ali NIKAKO.


Jasno mi je da ovde ljudi nemaju novca, i da žele za manje para dobiti vrhunski zvuk, ali to nije razlog da se prenebregavaju činjenice i realna stanja. Slušao sam i-haj zvučnika koji su nekada bili srednja ili viša klasa, a koji sada zvuče od tako-tako do nikako. Ali, ovdašnji vlasnici istih su ubeđeni da je vrhunsko. Niti se ima slušnoga iskustva, niti objektivnosti.
Sve se svelo na preporuke preko net-a o tome "šta su dobri modeli". Na takvo stanje se naravno prilepe preprodavci: "nezavisne" sugestije, reklame, kampanje, manipulacije. Sasvim lepo se to očitava i kroz ovu temu (i druge).
Većinski, realnost ne stanuje u ovim krajevima, i među ovdašnjim stanovništvom.

Slazem se sa apsolutno svime sto si napisao (i unapred se izvinjavam za off)  ali reci mi jednu stvar, npr imam zvucnike iz 1985-te koji su evo napunili 31 godinu i nista nije menjano osim vesanja. U takvom stanju sviraju bolje (a to je zakljucilo na petorica i to jednoglasno) u odnosu na zvucnike stare oko 3-4 godine koji kostaju oko 140K novi. Da li je kvalitet pao toliko da ispada da poluispravni zvucnici stari toliko sviraju bolje nego novi i to poprilicno skupi?? Zamisli da su moji u fabrickom stanju? Sta se onda to danas prodaje nama za debele pare?

Ne kupuju ljudi polovno zato sto su neupuceni, gluvi i ne cuju razliku vec zato sto odu i poslusaju novo i vide sta se nudi za zesce pare, a vide i sta mogu da kupe polovno za mnogo, mnogo manje novca. Uvek ce bolje svirati zvucnik vise klase star 20 godina nego nov zvucnik nize klase. Jos kad pogledas da se cena onih najjeftinijih zvucnika koji vrede krece oko 30K dinara, a za te pare imas nesto sto je pre 20-25 godina kostalo kao pola auta sve ti je jasno. Kad vec pomenu automobile, sta je bolje uradjeno, nov Yugo ili polovan BMW star 15 godina, a cena im je ista? Odmah se zna sta je dalekoi bolje uradjeno i sta ce biti dugotrajnije bez obzira sto je starije 15 godina.

Sto rece perdeformero ako kutije prodaje prvi vlasnik i platio ih je debelo nema razloga da kutije budu u losem stanju jer siguran sam da bi ih vlasnici pazili kao oci u glavi, a ako su kutije cackane i izmenjale nekoliko vlasnika ne mogu da imaju cenu kao one koje bi kupovao od prvog vlasnika, bar ja tako razmisljam. Ako vidim da ih je neko kupio nove i bas mazio i pazio ne bi mi bio problem da dam vise novca, a kada se kupuje od klasicnih muckarosa to je nesto sasvim drugo.

Mada mislim da dalja raspravka nema svrhe jer je ocigledno dule odustao od kupovine kutija. 

Link to comment
Share on other sites

A što se tiče b&w cdm 7 se rekoh u prvom postu da će seven da "objasni". Slušao ih jesam ali ne u mom sistemu tako da moj sud o njima nije relevantan, ali da sam bio zadovoljan vokalima, jesam. Slušali smo džez, od tria do seksteta i to je zvučalo jako dobro. 

 

Znači, kratko, ne moj izbor muzike, u tuđem, meni do tad nepoznatom sistemu i ja bio zadovoljan. Nemam pojma na kom pojačalu, a izvor je bio neki kineski DAC.  Ako nekome znači...

 

A sudovi o uređajima se ne donose tako...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BokiTokiVoki said:

Još juče sam video da je MikiMiki drugi, novi sveži nalog člana seven, u pokušaju da izvadi fleke, i nekako proda taj B&W. Nemam ništa protiv prodaje, ali to da sve ostale manipulišeš je iritantno. Makar si trebao bolje to da izvedeš.

1. Apatin
2. CDM 7
3. iste gramatičke greške u postovima (interpunkcija)

Znaš kako se kaže - 1 stvar je slučajnost, 2 su sreća, a 3 su zavera.
 

Toki voki,ja nisam ovde novi da izvadim fleke,nego sam se prikljucio kad sam procitao silna sranja vezi ovih kutija!

Link to comment
Share on other sites

Generalno gledajući zvučne kutije uopšte nije lako izabrati - kupiti ,pogotovo ako se ima već neki "sklopljen" sistem . Drama oko transporta  uz pitanje da li će da se slažu sa postojećim sistemom i okruženjem . Još se uvijek opirem da krenem u takvu priču i još naletiš na problematične poput ovih b&w ... Da se sklapa novi sistem pa da se krene od kutija to bi u neku ruku i bilo zadovoljstvo .Ručna mi još dobro drži al kad pukne sajla onda ću i ja :) 

Link to comment
Share on other sites

a ove kutije su problematične? Visokotonci zamenjeni originalnim kupljenim kod zastupnika,nemaju cak ni originalne spajkove, pa čak i ogrebane na jednom mestu.Oh moj bože,mislim da mi nije dobro, onesvestiću se od šoka ...brzo malo vodeee. Mislim,strašno šta se dešava.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Toza said:

Nije ni bitno, ja to samo onako jer meni ne bi palo na pamet da tako nešto upoređujem. Mislim da su u pitanju dinari i to je onda ok.

Dinari bre Tozo, dinari, ne druzim se ja sa politicarima i estradnim zvezdama pa da mislim na evre ;)

Samo sam naveo primer zasto mnogi od nas kupuju polovno i dosta starije jer iako smo svesni da to ne zvuci onako kako je zvucalo kada je bilo novo opet smo veoma dobro upoznati sa time koliko novca nam treba za nov zvucnik koji bi nadsvirao taj stari.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sondek said:

a ove kutije su problematične? Visokotonci zamenjeni originalnim kupljenim kod zastupnika,nemaju cak ni originalne spajkove, pa čak i ogrebane na jednom mestu.Oh moj bože,mislim da mi nije dobro, onesvestiću se od šoka ...brzo malo vodeee. Mislim,strašno šta se dešava.

 

Strasno je prijatelju,al bas strasno!  Ogrebotinice skoro i neprimetne,treba nos da nabodes na njih da bi ih primetio.Steta sto  nisu kao da sam ih juce iz ducana izneo ;) Nisam znao da su bas tolike kurve ove kutije,da su se kurvale nemilice po Srbiji.:)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

a ove kutije su problematične? Visokotonci zamenjeni originalnim kupljenim kod zastupnika,nemaju cak ni originalne spajkove, pa čak i ogrebane na jednom mestu.Oh moj bože,mislim da mi nije dobro, onesvestiću se od šoka ...brzo malo vodeee. Mislim,strašno šta se dešava.

 

Necu ja reci nista ali budi ti potpuno iskren i reci da ako ti neko trazi skoro 70000 din za polovne kutije za koje na forumu saznas da su izmenjale nekoliko vlasnika za relativno kratko vreme (iz nepoznatog razloga), a pritom su servisirane ti bi zaista tek tako pljucnuo kes na sunce? Realno? Ne bi postojao crv sumnje?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Technicssss said:

Necu ja reci nista ali budi ti potpuno iskren i reci da ako ti neko trazi skoro 70000 din za polovne kutije za koje na forumu saznas da su izmenjale nekoliko vlasnika za relativno kratko vreme (iz nepoznatog razloga), a pritom su servisirane ti bi zaista tek tako pljucnuo kes na sunce? Realno? Ne bi postojao crv sumnje?

Iskreno postojao bi crv sumlje kao i za svaku polovnu stvar.Al ako je sve ispravno i odradjeno originalnim delovima,kako treba zasto ne bi colnuo pare!?Pa pazi sada,Seven je rekao sta je radio na ovim kutijama koje su skoro iste kao i na njegovim oglasima po izgledu,sem sto nemaju mrezice za visokotonce.Sta mislis da li je mozda on nesto menjao i na svojim Bowersima koji su mu na oglasu sada,a za njih trazi 650 eura a ja 550 sto je za 100 eura manje. A on je za te svoje koje sada prodaje trazio 750 eura sve dok ja nisam postavio svoje na oglas nije spustio cenu svojih CDM7 SE kutija.I drzao je cenu kao Kontakt na KP. Pa ti razmisli sada a i ostali nek razmisle o tome!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

a ove kutije su problematične? Visokotonci zamenjeni originalnim kupljenim kod zastupnika,nemaju cak ni originalne spajkove, pa čak i ogrebane na jednom mestu.Oh moj bože,mislim da mi nije dobro, onesvestiću se od šoka ...brzo malo vodeee. Mislim,strašno šta se dešava.

 

Kada sam rekao problematične mislio sam na priču koja se razvukla već na 8 strana vezano za njih :) ne u tehničkom smislu jer ih nisam ni čuo ni vidio, niti bi me zainteresovale poslije svega  kao što reče Techniks ( postoji crv sumnje ) , promjenile toliko vlasnika " onako " .. Ja zelim vlasniku iskreno ...sretnu prodaju ,šta drugo reći.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...