Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

a i da objasnim zasto bih voleo u svakom momentu videti sta je nečiji sistem.Da kad se desi,da neko pljuje po nečemu zaštićen u svojoj fotelji ispred monitora,slusajući miniliniju sa buvljaka, da možemo u svakom momentu videti kako je ko resio svoj sistem.Pritom meni lično ni najmanje cena nebi bila merilo.Skinuo bi svakom kapu ko ima repariran nad 3020,energy esm4 za 100e i mažen i pažen philips 304.Dakle ima 300e u sistemu,zna sta je proverena vrednost.

p.s.kuckam 1 na sat ,mogu misliti sta ću da zateknem.verovatno da je moj predlog snobovski

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, seven said:

Alexandar,Kursum.tema se lepo odvijala,iznosilo se misljenje,pokazalo se ko je sta posedovao,ili poseduje cisto da se vidi.Pa naravno da se prodalo,necu  valjda sve zadrzavati kod sebe,a samim menjanjem se stice iskustvo.Niko nije ni recju spomenuo KP,do vas samih.Sto kaze Alek,pokazite svoje zvucnike,ili sta ste posedovali,podelite iskustvo,konkretno ako ste imali B& W cdm 7se kao Alek i ja.

A sta je bese bila tema? Samopromocija nije, koliko se meni cini? Kakve veze imaju ove slike i razna lupetanja sa Bowersima ili Canton-ima? Ako se vec bavis preprodajom, cemu onda pravdanje? I to je posten pos'o. Samo nemoj skretati sa teme..

I sta ti imas od toga sto cu ti ja pokazati svoje trenutne zvucnike, ili svoj trenutni sistem? Ili bilo ko drugi?

 

1 minut ranije, Alek5 said:

Ja sam pisao o kutijama, vidim da nisi ni ti citao moje postove, ja sam bio vlasnik B&W CDM7SE i sviraju fantasticno.. samo sam to rekao.. pisao sam o temi.. nikog nisam prozivao.. ne znam cemu to Aleksandar.

Dok si pisao o kutijama sve je jos bilo u redu. Onda si poceo da pises o novcu. :) Kao i na skoro svakoj temi u kojoj ucestvujes.

Narocito maltretiranje raznih clanova u tom kontekstu. Cemu? Na kraju ti se sve svede na to..

Ako kazes da imas toliko iskustva i rad si da ga podelis, onda pokusaj da to uradis malo pristojnijim recnikom, za pocetak. Nista vise od toga, sto se mene tice.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, sondek said:

linn sondek lp12/ittok/troika,linn karik/numerik,linn kudos,naim82/hicap/nap250,naim Sbl mk2. Ima tema za to,ali nije problem i ovde.Već sam davno rekao da bi svaki član u profilu trebao da ima svoj sistem.Da je forum moj,a jbg.nije, ne bih dozvolio registraciju bez te informacije.

edit:al nije na prodaju nista.

 

23 minuta ranije, sondek said:

a i da objasnim zasto bih voleo u svakom momentu videti sta je nečiji sistem.Da kad se desi,da neko pljuje po nečemu zaštićen u svojoj fotelji ispred monitora,slusajući miniliniju sa buvljaka, da možemo u svakom momentu videti kako je ko resio svoj sistem.Pritom meni lično ni najmanje cena nebi bila merilo.Skinuo bi svakom kapu ko ima repariran nad 3020,energy esm4 za 100e i mažen i pažen philips 304.Dakle ima 300e u sistemu,zna sta je proverena vrednost.

p.s.kuckam 1 na sat ,mogu misliti sta ću da zateknem.verovatno da je moj predlog snobovski

U najmanju ruku smesno. :)

To sto neko ima neki sistem u datom trenutku ne govori apsolutno nista. Kako mozes znati sta je taj neko sve imao od sprava? Nekada.. Ili, sta je sve slusao? I opet, kao da je i to bitno za gradaciju nekog u ovom hobiju. Prevazidjena prica. 

I opet, zasto bi neko delio svoju privatnost sa drugima? Mozda se radi o izuzetno skupim ili retkim spravama, mozda neko nema zelju da pokaze svoje stvari iz raznih razloga. I jos 100 x mozda.

Ovo je relativno mali hobi i vecina ljudi se zna, licno ili iz price. Tako da se neke stvari mogu zakljuciti, dobro ili lose. Takodje, postoje redovna okupljanja, gde sedi vise ljudi i iznosi svoje misljenje. To je mozda jos i merodavno kolko-toliko.

Ali sistem u potpisu, jesteeee :1038: Vec vidim Pedra sa "Hi-End" sistemom u potpisu kome se klanja polovina Forum-a i gaji takvoo strahopostovanje. 

Sve je ovo prica za malu decu..

P.S. Zaboravih, a da se ne bi lose protumacilo, napisano iznad se odnosi samo na necije komentarisanje sprava na Forum-u. Dok zaista mislim da sprave nisu ni bitne. Ovaj hobi bi trebalo da sluzi muzici, a ne ovakvim prepucavanjima i nekakvim gradacijama. Jbt. Aj' svi da ga merimo! :excl:

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, MikiMiki said:

 

 

Pozdrav svima.Evo odlucio sam da Poklonim svoje Bowerse Cdm-7 SE.Necu da ih prodajem posto mi nije potreban novac,sto je i razlog prodaje mojih kutija! Poklonicu ih za dzabaka posto su to kutije koje ne valjaju nista,lose zvuce ispod svake klase su,i kurta i murta ih je imao svasta budzio na njima,nisu stereo kutije nego su frontovi od soraund sistema,nemaju basa nista,kreste,piste i tako dalje i tako dalje... Eto,ko ih zeli za poklon dobija ih!  Svako vam dobro zelim Audiofili!

dobro došao na forum! Ne da ne treba da ikom treba nesto da poklanjas već treba da nabaviš par novih visokotonaca sačuvaš kupcu fiskalni račun i digneš cenu za toliko i po meni zbog dežurnih pljuvača za duševni bol podigneš za još 100E.Nisi ti to kod kontejnera nasao već pošteno platio i krvavo zaradio.Baš se pitam je si li od svog prodavca tako lepo obavešten o stanju zvučnika ili su bila usta puna šampita i da li su svi u bogatoj istoriji prodaje tih zvučnika bili posteni u opisu stanja???

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Alek5 said:

Ne mora.. u pravu si.. ali pokusavam da ukazem na problem pojedinaca.. Komentarisao sam u okviru teme, dok ostali to ne postuju.. Stalne provokacije.. B)

   Meni stigao veceras Panasonic SA-XR55... Ljudi .. ovo bas lepo radi :) Veoma prijatno iznenadjenje.... Preko coax-a sa E-mu1212 radi na 192Khz i sada mogu da slusam SACD u punoj rezoluciji, a tera ove moje RC-L kao od sale. Neverovatno :)

 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, seven said:

Ovde se prica o iznosenju iskustva,davanju misljenja,Kakve veze ima ako neko prodaje nesto na Kp,sem toga ni Alek ni ja nismo ni nudii ni spomenuli ni rec oko prodaje.Bice da je ljubomora opasna bolest!

Seven, ako se neko bavi preprodajom, to treba i znati. Nije sramota. A zašto je dobro da se zna? Ne jednom si u poslednjih mesec dana pljuvao nemačke kutije i forsirao engleske, kao i engleska pojačala. A upravo ih ti prodaješ na oglasima.

Drugo, hvalisanje brojem promenjenih zvučnika nekoga ko se bavi preprodajom, a da članovi to ne znaju, može da ih dovede u zablutu. Jer se trudiš da prikažeš sebe u svetlu audiofila koji mnogo zna, te da neko u tvoj sud stekne poverenje, a pritom ne zna da tu može postojati i interes. Ne sporim da si i audiofil, ali si i preprodavac i otud toliki broj kutija.

Dakle, mislim da je fer da sve bude transparentno.

47 minuta ranije, Alek5 said:

iiii evo ga Kuršum, da napravi kuršlus.. Daj tvoj sistem da vidimo.. :-D

Kakvi ste vi forumasi, krijete svoje sisteme.. podelite sa nama.. da naucimo nesto od vas.. :type

Alek5, postoji odeljak na forumu gde članovi predstavljaju svoje sisteme, ako žele. Ne vidim poentu da se to čini svako malo u temema koje pokrene neko drugi.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandar said:

Dule, potrazi malo na Forum-u iskustva u vezi tog Panasonic-a, ako vec nisi. :) Bilo je raznih podesavanja, koliko se secam. I tada se komentarisalo da je izuzetno postena sprava, narocito jer poseduje taj Digi In.  

   Ja po starom srpskom obicaju ne citam uputstva vec istrazujem sam. Mada sam mislim sve vec namestio i podesio i radi bas dobro. Jos nisam stavljao kutije u bi-wiring mod ali hocu koliko sutra. Slusam sada i ne verujem da tako lepo zvuci...

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sondek said:

dobro došao na forum! Ne da ne treba da ikom treba nesto da poklanjas već treba da nabaviš par novih visokotonaca sačuvaš kupcu fiskalni račun i digneš cenu za toliko i po meni zbog dežurnih pljuvača za duševni bol podigneš za još 100E.Nisi ti to kod kontejnera nasao već pošteno platio i krvavo zaradio.Baš se pitam je si li od svog prodavca tako lepo obavešten o stanju zvučnika ili su bila usta puna šampita i da li su svi u bogatoj istoriji prodaje tih zvučnika bili posteni u opisu stanja???

Hvala prijatelju na dobrodoslici.A otkuda to da ja trebam da zamenim visokotonce?Oni su sasvim ispravni i odlicno rade.A da mi nije potreban novac kao sto jeste,ne bih u opste prodavao.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, MikiMiki said:

 

 

Pozdrav svima.Evo odlucio sam da Poklonim svoje Bowerse Cdm-7 SE.Necu da ih prodajem posto mi nije potreban novac,sto je i razlog prodaje mojih kutija! Poklonicu ih za dzabaka posto su to kutije koje ne valjaju nista,lose zvuce ispod svake klase su,i kurta i murta ih je imao svasta budzio na njima,nisu stereo kutije nego su frontovi od soraund sistema,nemaju basa nista,kreste,piste i tako dalje i tako dalje... Eto,ko ih zeli za poklon dobija ih!  Svako vam dobro zelim Audiofili!

Ja ne znam ko je rekao da Bowers-i ne valjaju? Ovde je reakcija bila na neke druge stvari.

A sa druge strane, Seven koji je slučajno iz Apatina kao i ti, je bez pardona pljunuo pokretaču teme u Cantone.

Alek5 je bar pošteno rekao da su to bile njegove kutije. Može se iz tvojih ocena na KP videti da ih je prodao tebi.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Alexandar said:

A sta je bese bila tema? Samopromocija nije, koliko se meni cini? Kakve veze imaju ove slike i razna lupetanja sa Bowersima ili Canton-ima? Ako se vec bavis preprodajom, cemu onda pravdanje? I to je posten pos'o. Samo nemoj skretati sa teme..

I sta ti imas od toga sto cu ti ja pokazati svoje trenutne zvucnike, ili svoj trenutni sistem? Ili bilo ko drugi?

 

Dok si pisao o kutijama sve je jos bilo u redu. Onda si poceo da pises o novcu. :) Kao i na skoro svakoj temi u kojoj ucestvujes.

Narocito maltretiranje raznih clanova u tom kontekstu. Cemu? Na kraju ti se sve svede na to..

Ako kazes da imas toliko iskustva i rad si da ga podelis, onda pokusaj da to uradis malo pristojnijim recnikom, za pocetak. Nista vise od toga, sto se mene tice.

Nisi u pravu..ali necu da raspravljam o tome.. Obratio si se meni.. ja sam rekao samo da postavis svoj sistem i das misljenje u okviru teme, bez licnih komentara.. Ja sam komentarisao o temi.. :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, prophet said:

Triple amp

Povezes biwire, setujes na large speakers, ukljucis tri amp. Probaj I optiku.

   Optiku sam prvu i probao, ali je tu ogranicenje zvucne karte a i samog ulaza za optiku 96Khz. Radi lepo i preko optike ali preko coax mogu i vece rezolucije da se teraju.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...