Jump to content


Vienna Acoustics Beethoven Grand ili Dynaudio countour s3.4


Alek5

Recommended Posts

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Donesite kod mene  U 80 M2 da probate svoje zvucnike i cujete i vidite koliko su mali u prostoru. Jedino se onaj DekiVS - ijev  bivsi Marten Django XL ljudski  iskurcio ;-) u mojoj sobi. 

E gde su detalji prijatelju.. Kako se tu pokazali focusi 360, ako se ne varam, da imaju na papiru veoma dobre drajvere..  :wave2  :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav svima..Moram se pohaliti da su se u mom domu konacno nasle Vienne Beethoven Concert Grand.. Moram priznati da sam u jednom trenutku bio naklonjen Dynaudiu s3.4 i kupovina je bila skoro dogovorena, ali ipak je bilo sudjeno da se Vienne nadju u mom sistemu..

Na prvo slusanje Vienna mi se zvucno veoma svidja.. puno detalje, lep srednji, visoki na svom mestu, bass veoma kontrolisan.. Primare i30 ih veoma lepo pokrece ali mislim da ove kutije zasluzuju amp i preamp..

Usviravanje sistema je u toku, tako da cu uskoro postaviti par fotografija i par snimaka..

Hvala puno svima na dosadasnjoj pomoci..  :thumbsup2  :wave2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Na prvo slusanje Vienna mi se zvucno veoma svidja.. puno detalje, lep srednji, visoki na svom mestu, bass veoma kontrolisan..

Временом ће Ñве доћи на Ñвоје..

Схватићете да Ñредњи ниÑу лепи него повучени уназад, Ñа недоÑтатком детаља и позиционирања..

Ð‘Ð°Ñ Ñ˜Ðµ контролиÑан зато што је плитак, фали му једна октава..

За виÑоки Ñе Ñлажем, он је једино приÑтојан..

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Alek. Lepo da te sluze i uzivaj.

 

sada nesto ovako, mozda:

http://www.kupujemprodajem.com/Parasound-A21-snagas-i-P3-preamp-24860959-oglas.htm?filter_id=21256376

 

neznam cenu, nisam se raspitivao.

Hvala puno.. Raspitivao sam se bas za taj primerak, cena je .2.6k.. Veoma lep primerak..ali mora malo da priceka..za sada mi jaka cena..

Link to comment
Share on other sites

Временом ће Ñве доћи на Ñвоје..

Схватићете да Ñредњи ниÑу лепи него повучени уназад, Ñа недоÑтатком детаља и позиционирања..

Ð‘Ð°Ñ Ñ˜Ðµ контролиÑан зато што је плитак, фали му једна октава..

За виÑоки Ñе Ñлажем, он је једино приÑтојан..

Jesi se ti zamerio sa VIENNOM kad je tolko mrzis.. Sta bih rekao kad bih cuo Dynaudio.. Kako god kazem da nece Dynaudio da radi, onda se pominje promena amplifikacije... i to je predlog za amplif. 5.000 evra..da bih on radio.. Uradi test Dynaudia contour s3.4.. ako po dijagramu i vasem opisu rade dobro ja cu ih kupiti..prodacu vienne..

Link to comment
Share on other sites

Cestitam

Sjajne kutije.

Ja volim dyno ali bih isto odlucio kao i ti, uzeo bih viene.

I neobracaj psznju na destimulaciju vidis da samo izmislja i provocira. Znas da tokom dugih godina postojanja foruma manijaci su se samo smenjivali. Ali su prisutni uvek u odredjenom broju

Link to comment
Share on other sites

Cestitam kolega,lep izbor.Uopste je ne bitno dal je ovde neko njime zadovoljan ili ne i to nek ne kvari veselje.Ja sam uvek za pre/power combo.Mislim da to uopste ne mora puno da te kosta.Ono sto sam cuo kod kolege Bogdana je da Vienne odlicno idu uz naim combo.Mislim da je oko 1000E sasvim dosta za jedan pre/power combo koji bi ih adekvatno pogonio.Kolega bimba prodaje moj bivsi preamp nac72 i treba mu naci kao par nap140 ili 180 i to je to sto bi ih cinilo srecnim,a ne kosta bubreg(oko hiljadarke).Ja sam u dva sata cuo sasvim dosta,a kolegi sam ostavio svoj amp na nekoliko dana i to je leglo odlicno.Bilo bi idealno da nadjes neki na probu,da si malo blize uopste mi nebi bio problem da dam svoj.

Link to comment
Share on other sites

To su po mom iskustvu jako dobri zvucnici. Daleko bolji od predhodnih. Mozzart.

To da Vienna ide sa Naimom nema pojma. Nije lose ali daleko od idealnog.

To da im je neophodna pre-power kombinacija takodje nema pojma.

Treba im zivahno, otvoreno i rezolutno pojacalo solidne snage i strujno potentno jer imaju prilicno nestabilnu impendansu. Potvrdjeno u praksi.

Link to comment
Share on other sites

Cestitam kolega,lep izbor.Uopste je ne bitno dal je ovde neko njime zadovoljan ili ne i to nek ne kvari veselje.Ja sam uvek za pre/power combo.Mislim da to uopste ne mora puno da te kosta.Ono sto sam cuo kod kolege Bogdana je da Vienne odlicno idu uz naim combo.Mislim da je oko 1000E sasvim dosta za jedan pre/power combo koji bi ih adekvatno pogonio.Kolega bimba prodaje moj bivsi preamp nac72 i treba mu naci kao par nap140 ili 180 i to je to sto bi ih cinilo srecnim,a ne kosta bubreg(oko hiljadarke).Ja sam u dva sata cuo sasvim dosta,a kolegi sam ostavio svoj amp na nekoliko dana i to je leglo odlicno.Bilo bi idealno da nadjes neki na probu,da si malo blize uopste mi nebi bio problem da dam svoj.

Hvala puno kolega.. Volim Naim kako radi, ima puno detalja sto bi odgovaralo Viennama.. Hvala i na ponudi da si blize.. to je meni najveci problem..sto nemam u blizini ni jedan amp i preamp da probam..nego moram da kupujem uredjaj na slepo pa kako mi se posreci.. Lepo to radi i sa primareom i30..mislim da ce kutija tek prosvirati u pravom svetlu za 3 dana, jel nije dugo radila..ocekujem za 3 dana da to bude ono sto sam i ocekivao od ovih Vienna..  :thumbsup2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Cestitam

Sjajne kutije.

Ja volim dyno ali bih isto odlucio kao i ti, uzeo bih viene.

I neobracaj psznju na destimulaciju vidis da samo izmislja i provocira. Znas da tokom dugih godina postojanja foruma manijaci su se samo smenjivali. Ali su prisutni uvek u odredjenom broju

Hvala puno sola.. iskreno ne znam zbog cega sam otkazao kupovinu Dynaudia..mislim da ne bih imao strpljenja sa njim i promenama amplifikacije..

U trenutku sam odlucio da uzimam Vienne i mislim da nisam pogresio..ali bih voleo uraditi uporedni test sa Dynaudiom s3.4.. ako nekome od vlasnika DY s3.4 ne bude bilo tesko da dodju i provedemo dan u testiranjeu, bilo bi sjajno iskustvo..  :wave2  :listen

Link to comment
Share on other sites

To su po mom iskustvu jako dobri zvucnici. Daleko bolji od predhodnih. Mozzart.

To da Vienna ide sa Naimom nema pojma. Nije lose ali daleko od idealnog.

To da im je neophodna pre-power kombinacija takodje nema pojma.

Treba im zivahno, otvoreno i rezolutno pojacalo solidne snage i strujno potentno jer imaju prilicno nestabilnu impendansu. Potvrdjeno u praksi.

...u potpunosti se slazem da im treba dosta snage da bih radile u pravom svetlu..one su deklarisane na 4ohma, ali slazem se da im ipedansa pada mozda cak i nesto malo ispod 3 ohma, verovatno zbog 3 bass drajvera...ali kutija radi sasvim stabilno, kolko sam mogao ja da cujem, da kazem na prvo slusanje.. Videcemo za par dana kakvi su rezultati.. Za sada sam veoma zadovoljan...  :thumbsup2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Временом ће Ñве доћи на Ñвоје..

Схватићете да Ñредњи ниÑу лепи него повучени уназад, Ñа недоÑтатком детаља и позиционирања..

Ð‘Ð°Ñ Ñ˜Ðµ контролиÑан зато што је плитак, фали му једна октава..

За виÑоки Ñе Ñлажем, он је једино приÑтојан..

Jel ova tvoja tvrdnja ishod tvog slusnog testiranja Vienna ili si dosao do zakljucka gledanjem dijagrama?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...