Jump to content


Pomoć oko kupovine DAC-a?


robilaza

Recommended Posts

Prelistao sam temu o irdac-u. S obzirom da su svi koji su kupili Arcam pravili ili kupili DIY napajanje (STR) mogao bih zakljuÄiti da samo u toj varijanti i vredi, e sad mozda malo karikiram ali takav sam utisak stekao. Možda jednostavno napredak u zvuku viÅ¡estruko opravdava dodatnu investiciju, ne znam. Problem je Å¡to ja ne posedujem znanje da napravim napajanje. Impulsa sam imao prilike da upoznam, na pola sata vožnje je od mene i ne sumnjam da bi napajanje mogao da reÅ¡im sa njim ali koliko sam shvatio trenutno nije u Somboru.

 

Vredi i bez dodatnog napajanja.

Koliko sam ja shvatio vraća se danas iz Norveške.

 

 

Kolika je uloga kablova u jednoj i drugoj varijanti?

 

Imaš posebnu temu o USB kablovima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala ringeraja na linku, nisam ni razmisljao o tom Hegelu zbog cene ali ovo je vise nego prihvatljivo. S tim vise sto zivim na krajnjem severu zemlje i imam prijatelja odmah preko pa je i isporuka jednostavnija. Sad malo sam neupucen i nisam ni gledao taj dac zbog cene ali pretposavljam da je bolji od Arcama i Rege.

Link to comment
Share on other sites

Teško mi je uhvatiti s kojim ulazom bi se DAC koristio, ali trebalo bi imati na umu da je Hegel HD11, ne samo limitiran na USB ulazu (96kHz), nego i da je zvuk s coax ulaza neuporedivo bolji.

Toliko bolji da bi ovaj ureÄ‘aj valjalo potpuno iskljuÄiti iz "USB-razmiÅ¡ljanja". 

Iako trenutna konfiguracija to ne govori, najbolje je (kod mene) zvuÄao u setupu "laptop -> HiFace Two -> coax". 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da ste za Regu mislili ad je viša klasa, barem se to sugerisalo u nekim prethodnim postovima.Nemam priliku da poslušam ni Arcama ni Regu tako da su iskustva drugih forumaša dobrodošla. Percepcija kvalitetnog zvuka se razlikuje od osobe do osobe, ali neke opšte smernice je verovatno moguće dati.

Link to comment
Share on other sites

Opšte smjernice...

Onda se dobro naoÅ¡tri da saznaÅ¡ (proÄitaÅ¡) ko ima kakav sistem, koje su mu preferencije, koju vrstu muzike voli, ... ma, da ne tupim. Ni uz najbolju volju i trud nećeÅ¡ niÅ¡ta postići dok sam ne ÄujeÅ¡. A, ako znaÅ¡ nekoga dobro, odnosno, potpuno kapiraÅ¡ njegov ukus, e pa eto i to može da bude referenca.

Nije Å¡ala, jedan meni vrlo drag kolega forumaÅ¡ je potpuni antisluhista i kad on za neÅ¡to tvrdi da je recimo neutralno i muzikalno, znajući kako zvuÄi njegov sistem, mogu sa priliÄnom vjerovatnoćom da pretpostavim o kakvom se zvuku zapravo radi.

Link to comment
Share on other sites

Razumem VaÅ¡ stav ali po tome i recenzije po Äasopisima, forumima, online prodavnicama od strane kupaca itd gube smisao. Ni ne kažem da se slepo uzdam u njih ali neki nagoveÅ¡taj mogu da daju. Npr imao sam zvuÄnike Kef iq30 i po HiFiles-u je zvuk tamniji i ja sam ga tako doživeo. Sa Nad cd plejerom nisu se baÅ¡ pokazali dok im je Marantz 67se legao k'o budali Å¡amar. Neko se naravno ni sa tim neće složiti i to je uredu.

U medjuvremenu je ljubazni prodavac objavio da odustaje od prodaje Hegela jer navodno nije dobio, ili je vratio, dac koji je želeo kupiti. Malo uvrnuto s obzirom da je oglas postavio joÅ¡ pre skoro 2 nedelje i Äak je Äini mi se i cenu spuÅ¡tao u medjuvremenu. Kako god, definitivno ću pazariti neki novi dac i od naÅ¡ih distributera a do kraja dana ću nadam se i odluÄiti koji.

Link to comment
Share on other sites

      Ako kupujeÅ¡ nov DAC, REGA je  po meni riziÄna kupovina iz Äisto praktiÄnih razloga, sobzirom da je One HI-FI pred zatvaranje a vlasnik iseljava u Australiju.Ako se na primer za godinu ipo dana neÅ¡to desi, kako ostvariti garanciju, kod koga? I to u zemlji gde su garancije i inaÄe problematiÄna stvar.

 

     S druge strane, ja ne mislim da su ta dva DAC-a razliÄita kategorija, nego su razliÄitog zvuka.Arkam je brži i dinamiÄniji, a REGA viÅ¡e upeglana, meni liÄno malo umrtvljenog zvuka.Pa ko Å¡ta voli i zavisi od sistema.Ako si ljubitelj otvorenijeg zvuka, svakako ARCAM, s tim Å¡to mislim da ulaganje u dodatno linearno napajanje vredi svaki uloženi dinar.Investicija je manja od HI Face II.Njime se zvuk smiruje i eliminiÅ¡u neke digitslne smetnje, da sad ne Å¡irimo temu. I za USB i za SPDIF koaksijlno povezivanje ti treba dobar kabl, investicija je sliÄnog ranga, možda za SPDIF manja, treba se posle poigrati sa time.

 

      Da bi dobio neku referencu, sa Äime sve to poredim, Hegel HD10 sam imao do pre neki dan, HD11 sluÅ¡am kod prijatelja barem dva puta nedeljno, Audiolab M-DAC vrlo Äesto kod drugog prijatelja, imao sam kod sebe skoro na sluÅ¡anju ARCAM 33 Super DAC i NAIM N DAC, trenutno sluÅ¡am Californiju Audio labs cevni DAC, probao sam i Miraudio(odliÄan),  imao neke starije DAC-ove(Parasound, Audiolab, Theta) da ne nabrajam sve

Link to comment
Share on other sites

Nigde necu zakasniti to je tacno ali ko zna kad ce se taj prodavac odluciti za prodaju. Pitao sam ga jos par stvari i nije odgovorio samo je stavio post u oglasu da za sada ne prodje pa mi i ne deluje nesto predusretljivo.

To za OneHifi nisam znao ali njih nisam ni zvao, ovu Regu sam nasao u Hiendfi-u. Valjda je poslednji komad i daj da ga se resimo, tako sam razumeo i zbog toga i niza cena.

Surokvl, kako bi okaratkerisali Hegel? Napisao sam da imam Dayens Menuetto i Zaph sr71 kutije pa ako ste donekle upoznati sa tim komponentama po vama kako bi se uklopio hd11?

Link to comment
Share on other sites

      Ako kupujeÅ¡ nov DAC, REGA je  po meni riziÄna kupovina iz Äisto praktiÄnih razloga, sobzirom da je One HI-FI pred zatvaranje a vlasnik iseljava u Australiju.Ako se na primer za godinu ipo dana neÅ¡to desi, kako ostvariti garanciju, kod koga? I to u zemlji gde su garancije i inaÄe problematiÄna stvar.

 

 

Koliko sam ja razumeo, samo vlasnik iseljava u Austriju, dok radnja ostaje da radi? Do daljnjeg, ne prognozira se skoro zatvaranje.. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo, samo vlasnik iseljava u Austriju, dok radnja ostaje da radi? Do daljnjeg, ne prognozira se skoro zatvaranje.. 

SvaÅ¡ta se priÄa, ne znam Å¡ta je taÄno, oni neka rade Å¡ta im odgovara, ja se ne bih igrao svojim parama i gledao u pasulj Å¡ta će biti. Ako vlasnik može da vodi firmu iz Australije, svaka Äast to je veliko dostignuće u menadžmentu!

Link to comment
Share on other sites

To za OneHifi nisam znao ali njih nisam ni zvao, ovu Regu sam nasao u Hiendfi-u. Valjda je poslednji komad i daj da ga se resimo, tako sam razumeo i zbog toga i niza cena.

Surokvl, kako bi okaratkerisali Hegel? Napisao sam da imam Dayens Menuetto i Zaph sr71 kutije pa ako ste donekle upoznati sa tim komponentama po vama kako bi se uklopio hd11?

 He he u Hiendfi-u je uvek veselo, sinoć posle sajma u hotelu smo bili kod njih, bia je prezentacija USHER-a, mogu reći tradicionalno na dan sajma! :listen

 

  Nisam upoznat sa navedenim komponentama, pogotovo sa zvuÄnicima, a i da jesam to niÅ¡ta ne znaÄi bez probe.Hd11 je razliÄit po zvuku od Hd10.Jedanaestica je po karakteru zvuka u odnosu na desetku kao ARCAM u odnosu na REGU. Hd11 jemalo "divljiji" dinamiÄniji, brži ali manje linearan, stim Å¡to su Hegeli ipak klasa viÅ¡e.Ne znam Å¡ta da ti kažem, svi smo na svoj naÄin subjektivni, ja bih uzeo ARCAM i uradio linearno napajanje kod Impulsa, da li to i tebi viÅ¡e odgovara, ne znam..

 

   Nisam pratio odakle si, ako si iz BG ARCAM možeÅ¡ sigurno da probaÅ¡ kod sebe, za REGU ne znam, pitaj, proba je jedino merodavna, ostalo su naÅ¡e prazne priÄe :huh:

Link to comment
Share on other sites

I vratih se na eci, peci, pec!

Nisam iz Beograda, iz Bajmoka sam, na pola puta izmedju Subotice i Sombora zato sam i rekao da proba ne dolazi u obzir. Koliko god misljenja bila razliÄita i doživljaji subjektivni viÅ¡e zbunjen i manje upućen nego Å¡to sam trenutno svakako neću biti, tako da slobodno raspalite :)

Voleo bih da uzmem dac i reÅ¡im muku pa da se posvetim akustiÄnom tretmanu sobe. To će tek biti zabava na duže staze ali mislim da se tu može najviÅ¡e doterati zvuk sistema.

Link to comment
Share on other sites

Jedina ti je uteha , ako je , da su oba DACa OK .

Upravo zbog toga i bacanje novÄića. Ne mogu mnogo pogreÅ¡iti, e sad da li ću dobiti maksimum u svom sistemu za uloženi novac? To verovatno nikada neću saznati. A Rega me ne bi mnogo skuplje izaÅ¡la, možda za 20-30e. Za 500e bi je prodali u Hiendfi-u, tako mi je bar imenjak rekao preko telefona pre nekoliko dana. A zbog Äega bi Rega bila problematiÄna kod dalje prodaje?

A dodatni trošak sam već ukalkulisao bilo za HiFace2 kod Rege ili napajanje za Arcam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...