Jump to content


Pomoć oko kupovine DAC-a?


robilaza

Recommended Posts

Rega DAC nije bio 400E na akciji.

To je bio stariji model, noviji (o kome se prica) nikad nije bio toliko jeftin?

 

 

Svi uređaji iz te Regine game bili su u jednom trenutku 399e.

 

 

A ovo je tek no comment. Koji su to uredjaji bili 399e? Svi nisu sigurno. Nije cak ni vecina.

Ovakve postove bi trebalo brisati, npr.

 

OneHiFi ima cudnu politiku poslovanja, zato im posao ide tako kako ide. Ali to je njihova briga.

Kao sto su oni koji kupe na akciji extremno zadovoljni, tako, valjda, postoje i oni drugi.

 

I aj' se malo uozbiljite.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dolazimo na istu cenu za Arcam IrDac i Rega DAC u odredjenom trenutku, za prvi ulaganje za linearno napajanje identicno kao i za M2Tech Hi Face Two za Regu. Prvi sa otvorenom digitalijom kaja se obuzdava uz krsteno napajanje ili drugi old school zvuk koji nema slicnosti sa digitalijom a kome ne fali detalja. Jos ako bi se ukomponovao sa EL84 lampama kao sto se iz Rege sugerise:

d383d2a7f18b38f50f531c6f6759cc5a_L-433x3

Link to comment
Share on other sites

Rega DAC nije bio 400E na akciji.

To je bio stariji model, noviji (o kome se prica) nikad nije bio toliko jeftin?

A ovo je tek no comment. Koji su to uredjaji bili 399e? Svi nisu sigurno. Nije cak ni vecina.

Ovakve postove bi trebalo brisati, npr.

OneHiFi ima cudnu politiku poslovanja, zato im posao ide tako kako ide. Ali to je njihova briga.

Kao sto su oni koji kupe na akciji extremno zadovoljni, tako, valjda, postoje i oni drugi.

I aj' se malo uozbiljite.

Već sam napisao .

U jednom trenutku su:

- Rega Dac

- Rega Apollo

- Rega Brio R

koštali 399e.

Ovo je 100% taÄno.

Ako sumnjaš proveri kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost lampe nemam, ali kad smo kod toga, pretraživao sam po KP i naletim na ovo

http://www.kupujemprodajem.com/Unison-Research-Unico-CD-16916088-oglas.htm?filter_id=790692

Kao što sam u prvom postu naveo dolazi u obzir i varijanta kvalitetnog cd plejera koji preko usb-a ili coax-a moze da se poveže sa kompom i eto ga dac. Jeste da prevazilazi predvidjeni budžet i takodje treba Hiface2 ali možda bi se mogla korigovati cena. Da li neko ima iskustva sa ovim plejerom?

Link to comment
Share on other sites

Dobro, kad' ti kažeš! :ph34r:

 

Tema se pretvorila u navijacko navijanje za Arcam ili Regu, dok je postavljacu pitanja apsolutno sve jedno. :)

Navijaci, vecinom (ne mislim na tebe) nisu culi niti jedan DAC, a kamo li oba. I oni su, po pravilu, najbucniji.

 

wwweljko, steta sto nisi sacuvao neki SS, da nas razuveris. :)

Cena za komplet i pojedinacno je bila 400E po komadu, tako?

Ili ne?

 

P.S. Ili se pokretac mozda za'ebava, ili za'ebava nas, tj Vas. Kako god..

Link to comment
Share on other sites

Tema se pretvorila u navijacko navijanje za Arcam ili Regu, dok je postavljacu pitanja apsolutno sve jedno. :)

Navijaci, vecinom (ne mislim na tebe) nisu culi niti jedan DAC, a kamo li oba. I oni su, po pravilu, najbucniji.

wwweljko, steta sto nisi sacuvao neki SS, da nas razuveris. :)

Cena za komplet i pojedinacno je bila 400E po komadu, tako?

Ili ne?

P.S. Ili se pokretac mozda za'ebava, ili za'ebava nas, tj Vas. Kako god..

Da li pokuÅ¡avaÅ¡ da kažeÅ¡ da sam toliko ograniÄen da ne znam sta je akcija na kompletan sistem.

Lepo sam napisao U JEDNOM TRENUTKU SU KOÅ TALI 399e ,Å¡ta tu nije jasno .

Mislim da j e najbolje da se vratimo na temu DAC do XXX Eura jer je cifra otišla na 680 koliko kosta UR CDP.

Link to comment
Share on other sites

To sa cd plejerom sam spomeuo jer mi deluje zanimljivo a ako bi se recimo nekih 10% spustila cena razmislio bih i o toj varijanti. Tek o tom uredjaju ne znam nista ali mislim da bi moglo da radi.

E sad pitanje je trebalo biti da li je to realno (spustanje cene) i da li uopste vredi?

Ali posto je atmosfera malo uzavrela (u cemu nisam ucestvovao) pa smo vec dosli do toga da se ja za....vam na racun drugih, bolje da batalimo.

Link to comment
Share on other sites

Nadjose ljudi onolike mane sistemima sa sajma, da ne nadju DAC-ovima od ~500E. :)

Moz' da bude, slazem se.

 

Pitanja za pokretaca teme:

1. Sta, u stvari, tebi treba? CDP ili DAC?

2. Sta ce biti izvor i koliko digitalnih ulaza pomenuti treba da ima?

3. Nigde ne pise da li postoji neki desktop racunar, mac, zvucna karta, itd, sa digitalnim izlazom? Ili je USB must?

4. Sta cini ostatak sistema?

5. Ili, da batalimo?

Link to comment
Share on other sites

@Alexandar

Zapravo na većinu pitanja sam dao odgovor

 

Potrebna mi je pomoć oko izbora dac-a. Glavni kandidati su Arcam irdac i Rega dac.

Oba uredjaja su dobila hvalospeve po Äasopisima, Å¡to naravno ne mora da znaÄi mnogo s tim da je arcam naÅ¡iroko hvaljen i od strane kupaca. Ne postoji mogućnost probe, barem ne sa mojim sistemom, tako da je kupovina popriliÄno "na slepo".

U obzir dolazi i bilo koji drugi uredjaj u datoj cenovnoj klasi, kao recimo MF M1dac ili neÅ¡to Äetvrto, peto...mada sam se najviÅ¡e zakaÄio za pomenuta dva. Plan je da se doda i neki jeftiniji cd player kao transport. A može i obrnutom logikom, recimo cd player koji mogu da iskoristim kao dac za puÅ¡tanje muzike sa  kompa.

Da joÅ¡ dodam da mi ostatak sistema Äini Dayens Menuetto i Zaph sr71.

Hvala unapred!

Ono Å¡to u navedenom postu ne piÅ¡e ali sam kasnije spomenuo je da je primarni izvor lap top, nema muziÄke kartice, usb direkt u dac ili preko spdif-a u DAC ili PLEJER. Dakle u sluÄaju dac-a 2 ulaza, 1. za lap top a 2. za cd transort a u slucaju cd plejera dosta i jedan.

A poslednje pitanje smatram da je retoriÄko.

Link to comment
Share on other sites

Pa ti si verovatno kupio na akciji i dobro proÅ¡ao, da si ga platio 700E imao bi drugaÄije miÅ¡ljenje!

To je tacno i bilo bi mi krivo priznajem, ali da nije akcija mnoge stvari bi nam bile mnogo teze dostupne, bolje je da ih ima nego da ih nema. Ali nisam ni ja uvek bio te srece da sve kupim jeftino. Mislim da je to slucaj sa svima nama. Neki put prdjemo dobro, neki put kupimo po regularnoj ceni. Takav je zivot. Ja se samo pitam (uopsteno) da li je moguce da nesto sto se prodaje za 700 moze prodavati i za 400 a da se trgovcima to isplati ili je to bila prodaja sa minusom.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedno pitanje na koje bi se možda i mogao dati objektivan odgovor i možda i kljuÄna taÄka je u vezi navodno jaÄeg basa kod Rege a slabijeg kod Arcama (opÅ¡te govoreći ne u direktnom odmeravanju). Dakle iskustva u poredjenu sa nekim svojim prethodnim ili kasnijim dacovima, plejerima.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih uzivao u kupovini da sam na tvom mestu jer je kupovina jedno veliko zadovoljstvo. Slatke su to muke dok biras. Siguran sam da neces pogresiti bilo koji da kupis jer i Arcam i Rega su odlicni uredjaji i odlican izbor. Ne zamaraj se mnogo sa tim finesama jaci bas ili vise dinamican itd, itd. I da ima razlika u zvuku mislim da je sve to minimalno da bi presudilo u izboru. Jer ako neki uredjaj ima slab bas ili mu nesto drugo fali  onda ne bi bio vrhunski uredjaj a Arcam i Rega to jesu.

Link to comment
Share on other sites

Stigla je Rega.

Ukratko svidja mi se Å¡to Äujem. Družimo se tek pola sata pa je rano za opÅ¡irnu analizu ali već sada mogu da kažem da je dosta bolji od prethodnog HRT streamera. Za sada radi samo preko USB-a i tako će i ostati joÅ¡ neko vreme dok se ne upoznamo pa ću potražiti spdif konverter.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...