Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

On 2/15/2016 at 23:18, Todor NS said:

Veljko, mi čekali utiske o Leema-i, a umesto toga čini mi se da ćemo uskoro čitati zašto se prodaju  ProAc-i.

Nekako sve više imam utisak da nisi siguran šta želiš.

Evo da priznam da sam pogrešio.

Pro-Ac-i nisu kupljeni, pa ne mogu biti ni za prodaju.

Mada su se čudom preobrazili u neke JBL.

 

9 sati ranije, wwweljko said:

JBL, NAIM,Technics,Mikromega.

A izgleda da si sada siguran šta želiš.

Želim da ti se želje ostvare.

Link to comment
Share on other sites

Znamo mi sto je dobro.

Ali treba vremena da se sklopi sistem koji ce se uklopiti :

  • zvucno
  • vizuelno ( sa ostatkom namestaja...)
  • finanasiski , odnos novca ulozenog u HiFI i vremena koje se provodi u efektivnom slusanju (vikend only).

Ali polako ,kockice ce se polako sklopiti .

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2016 at 22:54, wwweljko said:

Znam , trazio sam 5i, 2-3 meseca ,  i  na kraju je naletela Leema , uzeo je na slepo i nisam se pokajao.

Sad znam da je ProAc dobar zvucnik ali cu opet biti bez ampa neko vreme :(.

 

30 minuta ranije, goran_p said:

Koliko si uredjaja izmenjao do sada mogao si uzeti  Naim pojacalo i cd plejer :screwy

cd plejer me ne zanima .

Link to comment
Share on other sites

kad si već uzeo expo snagas sto ne uzmes neki dac sa preampom i zvucnike koji su njemu dobar match.Verujem da bi to dobro radilo i uz proac,neat,pmc...sve sto bi radilo i uz naim to je ista skola zvuka.Mislim da bi to bilo bolje od integralca

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, jagermeister said:

Ako sam dobro shvatio ti si jos u potrazi za zvucnicima?

Jos :(.

 

6 sati ranije, RingeRaja said:

Čestitke za ovaj mali exposure, fin je to snagaš.

Baš me interesuje kako zvuči u odnosu na ovaj diy koji trenutno imam. 

 

 

Mozemo da se dogovorimo ,ja sam na 10 dana u BG .

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Sonichammer said:

Preamp i DAC u istoj kutiji se najcesce svodi na DAC i obicnu atenuaciju u digitalnom domenu. To je definitivno inferiorna varijanta u odnosu na krsten stand alone preamp u sistemu. Ko kaze drugacije ili nije probao ili ne cuje dobro.

doda se 8 bita na postojećih 16 ili 24 i onda se tih 8 koristi za određivanje željene glasnoće u digitalnom domenu ... ali ipak, to je samo pasivni preamp . E sad i tu se lome koplja oko toga šta je bolje pasiva ili aktiva ... Mislim da gde god sam čuo aktivni preamp radi bolje , tj daje neki pečat celom zvuku do samog kraja ...Ali ne mora da znači , može i ovo sa pasivom da radi sasvim OK naročito ako sistem nije ambiciozan baš baš ....

Mojih 20 para :-)

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam se cuo sa SilverSurferom , odustao je od prodaje.

Tako da ,predmet prodaje , nisu vise :

  1. Exposure 2010S PowerAmp
  2. Chord Odyssey 2 (zvucnicki) - provereno dobro radi sa Expo i Naim.
  3. Chord Cobra 3 (IC) 

Hvala svima na savetima .

Plan je :

  1.  Kad se proda RegaDac , uzmem Dac sa pre-ampom.
  2. Kad se prodaju Wharf Evo2-20 ide se na bolje zvucnike . PMC, ProAc (as Sondek suggested), mozda neki DY....

Svidja mi se kako je Expo legao u policu . Expo je siv a polica je bela sa sivim ruckam i nogicama.

 

expo 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti savetovao da obustaviš prodaju svih komponenti i da pre svega promeniš zvučnike. Očigledno je da nisi zadovoljan zvukom koji dobijaš a zvučnici su ti koji daju ,,karakter,, sistemu. To nikako ne znači da zvučnici nisu dobri, već ti jednostavno ne odgovara njihov zvuk. Neko drugi bi bio verovatno prezadovoljan. Sve je stvar ukusa. To naravno upućuje na oprez pri kupovini drugih zvučnika. Nečije mišljenje nikako ne može da bude garancija da ćeš i ti biti zadovoljan istim. Treba imati u vidu da se zvučnici u današnje vreme teško prodaju, bez obzira na proizvođača. Znači, proba bi bila poželjna.  Nakon kupovine zvučnika i tek kad si siguran da ti ,,karakter,, tih zvučnika odgovara možeš da kreneš u eventualnu nadogradnju sistema (DAC, Pretpojačalo, kablovi...) ako bude bilo potrebe za tim. Položaj zvučnika u prostoriji ima ogroman uticaj na zvučnu sliku, tako da i tu treba posvetiti posebnu pažnju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, bogdan63 said:

Ja bih ti savetovao da obustaviš prodaju svih komponenti i da pre svega promeniš zvučnike. Očigledno je da nisi zadovoljan zvukom koji dobijaš a zvučnici su ti koji daju ,,karakter,, sistemu. To nikako ne znači da zvučnici nisu dobri, već ti jednostavno ne odgovara njihov zvuk. Neko drugi bi bio verovatno prezadovoljan. Sve je stvar ukusa. To naravno upućuje na oprez pri kupovini drugih zvučnika. Nečije mišljenje nikako ne može da bude garancija da ćeš i ti biti zadovoljan istim. Treba imati u vidu da se zvučnici u današnje vreme teško prodaju, bez obzira na proizvođača. Znači, proba bi bila poželjna.  Nakon kupovine zvučnika i tek kad si siguran da ti ,,karakter,, tih zvučnika odgovara možeš da kreneš u eventualnu nadogradnju sistema (DAC, Pretpojačalo, kablovi...) ako bude bilo potrebe za tim. Položaj zvučnika u prostoriji ima ogroman uticaj na zvučnu sliku, tako da i tu treba posvetiti posebnu pažnju.

 Jos vaznije kad se nađu zvučnici ubediti prodavca si ozbiljan kupac pa da ti dozvoli probu zvucnika u svojoj sobi kao sto je tebi poslo za rukom.Ja sam imao malo srece, trgovao sa poznatim pa su mi zvucnici dati na 7-8 dana slusanja.Tako je najbolje,ali da nije lako to izvesti nije.Ujedno nije lako ni prodati danas bilo sta.Teška oskudacija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...