gvlada

Marantz

Recommended Posts

Нема култура код тебе, на крају заглавиш у кафану. :)

Него реци народу, ти као волиш Маранц? Имаш ли неко искуство с тим брендом?

@gvladaŠta ćeš veći kvalitet od kafane, high end bato live. :) 

Što se tiče iskustva sa marantzom, imam neka. U Zaječaru imam pojačalo pm550dc, dek sd230, tuner st440L, gramofon tt221, kutuje su nekada bile hd500, pa su kasnije zamenje sa heybrook hb1. Pre par godina sam uzo još jedan pokvaren dek sd230, kog smo osposobili ćale i ja (čisto za delove - nabavio sam ga za 500 din). Imao sam i pojačalo pm440 kog sam nabavio za siću u odlično stanje, isto tako za siću i prodao prijatelju. Sad se kajem jer je to bio odličan mali amp, još u odličnom stanju. Vidim danas taj pm440 ide i za 60, 70e, pre manje od deset godina je bio na KP za 30 do 40e u mint stanje. Kuda idu ove cene polovnajka nije mi jasno. Od cd plejera, prvo sam uzo cd67, a onda prešo na odlični cd17. Ovde u Nišu imam gramofon tt2000. Prošle zime sam slušao pm55. Nešto sam sigurno i zaboravio da napomenem šta sam slušao od marantza. Sve te komponente krasi odličan kvalitet izrade. Sad o zvuku svake komponente kad bi pisao, bilo bi podugačko za čitanje. 

Као у свему иде инфлација и у хифи свету па цене расту... да ли квалитет прати...