Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Just now, stoN_Cold said:

Ма свашта је Ишивата говорио.

Da znas priznao je kako je lansirao pojam "limited edition" za neke Marantz CD plejere koji su lezali neprodati u jednom Londonskom magacinu.

Pod nazivom limited edition ocistice magacin od 2000 pcs. :wave2 to bese tamo 80-tih.

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam treci puta i finalno uzeo marantza pm 16. Izmedju svakog sam probao naim 5i , expo 2010 , unison, teac, copland. To su uglavnom bili osnovni modeli  firmi i jednostavno nemaju tu velicinu instrumenata i separaciju. Sad sam upario marantz pm16, marantz cd 17 mk2 upgrade i jamo concert 8.

Posle duzeg vremena lutanja, kao da sam nasao mir.

Link to comment
Share on other sites

On ‎2016‎.‎03‎.‎16‎. at 7:02, sola said:

I ja sam treci puta i finalno uzeo marantza pm 16. Izmedju svakog sam probao naim 5i , expo 2010 , unison, teac, copland. To su uglavnom bili osnovni modeli  firmi i jednostavno nemaju tu velicinu instrumenata i separaciju. Sad sam upario marantz pm16, marantz cd 17 mk2 upgrade i jamo concert 8.

Posle duzeg vremena lutanja, kao da sam nasao mir.

ni veci modeli od tih koje si nabrojao proizvodjaca,nisu nista specijalno,barem meni..svaki od njih ima neki specijalni feeling,ako volis,volis,dok volis,ako ne-ne..ja sam uzeo 16-ku posle Expo 3010S2,fino pojacalo,dok uzivas u jurnjavi,brzini,al sto rece moj jedan drugar,zadrti Naimista,ne mere bre  "4 godisnja da doba",da svira ko St.Germain..manji mu brat (2010) maltene mirnijim zvukom nekima moze cak da bude i bolja opcija...verovatno dodje to tako sa godinama.. :)..ako mozes,potrazi Marantz 17KIS,prva generacija,ima fiksno ugradjeni naponski kabl,lako se prepoznaje po ovome,ionako su se vec fino ispljuvali ljudi na Ishiwatu,meni bolji od 17Mk2...

5 sati ranije, Koko Bil said:

Prodaja Marantza PM16 je možda i najveća glupost koju sam napravio vezano za ovaj hobi.

:) cinimo greske nekada,al se te greske mogu i ispraviti na kraju krajeva,radio sam ovo vec i u drugim segmentima ovog sporta,pa se zivi i dalje,ima toga jos na trzistu,korektna phono sekcija,uzimajuci u obzir da je to vec generacija pojaca iz doba digitalisa...

PM16 CD172.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

posle ne malo peripetija,i uz dosta srece,konacno 100% upotrebljivo sa svim funkcijama..PM6a..tonalno jako slican PM16-ki,bez "nervoze" koji moze da se javi kod PM14/2KIS..phono sekcija superiornija (MM) u odnosu na PM16/14...verzija bez Esotec natpisa..

pm6a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog domaceg ESOTEC primerka koji je preuzet sa domaceg trzista i potpuno rekonstruisan kod domaceg majstora,uzet kao deo vintage sistema koji je povezan na Bladelius ASK-a nebalasiranim kablovima tako da se uz pomoc prekidaca moze direktno poslusati razlika izmedju Nagre i Marantza.

Na jednoj skorasnjoj sesiji 2 Hi entuzijasta su mu poklonila vise lepih komentara pri takvoj jednoj komparaciji sa naglaskom na "topliji i meksi zvuk ".

ESOTEC 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, pecass said:

Evo i jednog domaceg ESOTEC primerka koji je preuzet sa domaceg trzista i potpuno rekonstruisan kod domaceg majstora,uzet kao deo vintage sistema koji je povezan na Bladelius ASK-a nebalasiranim kablovima tako da se uz pomoc prekidaca moze direktno poslusati razlika izmedju Nagre i Marantza.

Na jednoj skorasnjoj sesiji 2 Hi entuzijasta su mu poklonila vise lepih komentara pri takvoj jednoj komparaciji sa naglaskom na "topliji i meksi zvuk ".

ESOTEC 2.jpg

lep primerak :thumbsup2..linijski deo je tu sveden na tadasnje,jos uvek analogne opcije (TV/Aux/Tuner/Tape 1-2)..sa CD17KIS,je linijski deo i kod PM6a na meksoj,toplijoj strani...

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno smatram tu zadnju seriju krajem jedne ere filozofije zvuka koja je nasim i ne tako savrsenim slusnim organima itekako prijala sa svojim harmonizovanim zvukom :rolleyes:

kao mogucu opciju sam probao i cuo razliku izmedju predpojacala na 1060 i 2226B koji bi trebalo da budu isti ali ne zvuce bas tako...

Realno kad se zazelim loudnes-a za produkcije sa kraja 70 ih pocetka 80 ih on je tu i to u 2 polozaja!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, pecass said:

Iskreno smatram tu zadnju seriju krajem jedne ere filozofije zvuka koja je nasim i ne tako savrsenim slusnim organima itekako prijala sa svojim harmonizovanim zvukom :rolleyes:

kao mogucu opciju sam probao i cuo razliku izmedju predpojacala na 1060 i 2226B koji bi trebalo da budu isti ali ne zvuce bas tako...

Realno kad se zazelim loudnes-a za produkcije sa kraja 70 ih pocetka 80 ih on je tu i to u 2 polozaja!

:) vintage smek u punom sjaju...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...