Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neka se niko ne ljuti, ali priliÄno mi je Äudno da tek sad otkrivate Å¡ta radi i ko je gospodin Savo Velikinac iz Ravnog Sela, Äovek iza koga su decenije rada.

Npr. ovo je delimiÄno njegovih ruku delo, poÅ¡to je on odgovoran za izradu kabineta:

http://www.dayens.rs/kutije.html

 

InaÄe, pored toga Å¡to je dokazani konstruktor, Savo je izuzetno gostoprimljiv i srdaÄan, mene je izuzetno lepo ugostio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na Äestitkama, zvuÄnici su stigli, Savo i ja smo se nekoliko sati lepo zabavljali sluÅ¡ajući ih - sviraju bolje nego Å¡to sam pretpostavljao. Margarita sasvim odgovara kao ime, poÅ¡to će svirati u devojaÄkoj sobi :D

 

Ne znam kolika im je cena, džorali smo se za stare Visaton-Seas kutije, oteo mi je još i neke drivere i zapretio da bih trebao da budem zadovoljan, pošto sam dobro prošao :) Nisam imao drugog izbora osim da poverujem. Danas sam se uverio u to.

 

Otvoriću temu, pa možemo i tamo o utiscima. Zainteresovanima za cenu mogu da dam telefonski broj Majstora (ko ga bude tražio na pp), pa se obavestite direktno. Ono Å¡to znam je da cena može popriliÄno da varira (za iste drivere) u zavisnosti od vrste materijala, furnira i naÄina zavrÅ¡ne obrade.

 

20141128_193928.jpg

Link to comment
Share on other sites

A radio ih je Majstor :)

Jeste, to je bila inspiracija za ime. No, ne samo to Å¡to je na njima radio Majstor. I do sad su mnogi majstori pravili zvuÄnike, ali ovaj primerak je u posedu Wolanda, Å¡to je takoÄ‘e ime jedne od centralnih figura tog romana, pa mi je bilo logiÄno da predložim da baÅ¡ ovaj primerak zvuÄnika bude nazvan Margarita. Woli je naravno odmah shvatio poruku (u Å¡ta nisam ni sumnjao, uostalom citat u profilu mu je iz tog romana).

Link to comment
Share on other sites

Nista to ne valja, ja kad Vam kazem. To, dok dunja ne krsti, i prase ne pomaze, nemoz svirit, pa sve i da Boro Corbo pjeva sa Zaretom i Gocijem nako iz stomaka, znas. Nego ti Wolande i majstore od Margarite hitno po svetu zivotinju, nako, neke milf djevojke da navabite, al postene iz Vakufa il tu odnegdje, pa one znas da malo zatancaju.... E onda mene zovete, pa ja vako dodjem, i cujem. I vis svira. A i izgleda, a i zavidim. E onda mora i ovi vorum malo da to proveri, i veliki guru da ga malo onako doradi ( i on neku paru da omasti), i na kraju rukom mane sa oni slatki zuti coveculjci.  E onda to moz biti krstena dusa, da ne reknem zvucnjak.

 

Svaka cast, sistem naknadno oblajavam.

Link to comment
Share on other sites

@Filip ; da li te Margarite podsecaju na neke zvucnike ?

Da naravno, imaju tu konturu karakteristicnu za Avalon, pogotovo gornji deo kome je oborena ivica. Gledajuci i druge kutije, Majstor ocigledno pronalazi inspiraciju kod razlicitih proizvodjaca, sto je i za njega kao konstruktora sjajna stvar jer mu  daje slobodu, makar sto se tice dizajna. Uklapanje furnira mi se posebno dopada, a pogotovo ova tamno-svetla nijansa na bocnim stranama. Izgleda pomalo divlje :wave2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...