Jump to content


Tozin sistem


Toza

Recommended Posts

5 minuta ranije, Nomimasen said:

Ne mirišem previše ljude koji konstruišu online-identitet koji odstupa od onoga što jesu u stvarnom životu. Odnosi se na tebe, da ne budem ponovo mističan.

Pocepao.si ga nacisto na dve licnosti, jedna koja voli i divi se tvom sistemu a mrzi svoj / druga koja to osporava, sve kontira i duboko pati.

Od toga pola je java, pola nocna mora.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Nomimasen said:

Odnosi se na tebe

Opet ignorancija... ne pričamo ni o tebi ni o meni, ni o mom sistemu. Pričamo o tvom sistemu koji je baziran na masivnoj zloupotrebi nekih akustičkih pojava i koji zvuči "zanimljivije" nego ista muzika uživo.

O mom sistemu si već rekao sve što si imao, ne vidim šta bi još nekoga interesovalo? Uostalom, pričaj šta god hoćeš, ko je razumeo, već je sve shvatio.

Link to comment
Share on other sites

Vratimo se temi. Ako odeš kod Toze, što ti najtoplije preporučujem, zaista se nadam da ćeš se zadubiti u ono što ćeš čuti. Umeš da se zadubiš, to si pokazao.

Potom, kao da te nešto vuče da izostanak stvari kod sebe, a koje su ti se dopale negde drugde, pojasniš svima nama iznošem teza kojima nonšalantno barataš. Ovo sa harmonicima mi je posebno zanimljivo.

Zaista verujem da posle posete Tozi nećeš izneti utisak gde si očigledno ponet rezultatom, a kada se oporaviš za koju nedelju, prilično samouvereno tumačenje koje će te zaokupiti u toj meri da se svojim sistemom ne baviš (ali suštinski), a bilo bi dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ovo se pretvara u situaciju dva decaka koji se ubedjuju ko se sa cijim igrackama bolje igra i zasto su njegove igracke bolje od drugih...

Kako vas ne mrzi ljudi, koga briga da li se nekome drugom svidja tvoj sistem ili ne i sta ima da kaze na to. Ne sklapate sistem (valjda?) da biste udovoljavali tudjim usima vec sopstvenim a raspravljate se u sitna crevca o nekim totalno subjektivnim stvarima; kao sto je samo poimanje zvuka. To je slicno raspravi koja je boja lepsa - plava ili zuta...

Uz duzno postovanje obojici :)

Link to comment
Share on other sites

potpuno nepotrebna rasprava ...

svakako  da je razlika u pristupu izmedju nomi-ja i beat-a kao kad se sretnu dva vozaca , jedan u muscle car a drugi u mazdi miati 

ja sam cuo oba sistema i svakako da jedan tezi suptilnosti a drugi brutalnoj sili ....svaki od clanova je gradio sistem prema svojim zeljama i potrebama ...nomi sistem koristi kao radni , a beat kao mesto uzivanja i to treba imati u vidu .

 

Cemu sluzi ova diskusija ? 

Koliko ja vidim nicemu ...svako ima svoju viziju 'dobrog zvuka" i posle ove rasprave nece promeniti misljenje ...

 

necu biti diplomata i jasno cu se odrediti ...kod beat-a bi slusao rock , live izvodjenja a kod nomi-ja sve drugo ...mislim da sistem zvuci kao bombonica ...

 

a kod toze idem cim sletim sledeci put , to je vec dogovoreno !

 

Pozzz svima 

Link to comment
Share on other sites

Po meni jedini validan test za ove "rasprave" jeste da se obojica stavite na neki neutralan sistem - odnosno sistem koji niste imali prilike da cujete a upada u hi-fi ili u high end hi-fi; da se napravi lista od recimo 30-50ak reci za opisivanje onoga sto cujete i ako se ispostavi da imate slicne reci u svom opisu - imate slican sluh, ali ako ne onda jbg, svaka dalja rasprava je krajnje suvisna...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, lalelala said:

potpuno nepotrebna rasprava ...

svakako  da je razlika u pristupu izmedju nomi-ja i beat-a kao kad se sretnu dva vozaca , jedan u muscle car a drugi u mazdi miati 

ja sam cuo oba sistema i svakako da jedan tezi suptilnosti a drugi brutalnoj sili ....svaki od clanova je gradio sistem prema svojim zeljama i potrebama ...nomi sistem koristi kao radni , a beat kao mesto uzivanja i to treba imati u vidu .

 

Cemu sluzi ova diskusija ? 

Koliko ja vidim nicemu ...svako ima svoju viziju 'dobrog zvuka" i posle ove rasprave nece promeniti misljenje ...

 

necu biti diplomata i jasno cu se odrediti ...kod beat-a bi slusao rock , live izvodjenja a kod nimi-ja sve drugo ...mislim da sistem zvuci kao bombonica ...

 

a kod toze idem cim sletim sledeci put , to je vec dogovoreno !

 

Pozzz svima 

Slažem se. Otprilike sam i ja na sličan način doživio ta dva sistema.

Beatgoeson, koliko sam shvatio još od posjete, a i po pisanju na forumu, njeguje upravo taj muški pristup i teži zvuku kao na koncertu. I zaista, live snimci koje smo slušali uoravo tako i zvuče, kao da smo bili na koncertu.

Po meni, takav pristup je sasvim u redu, i ne da nemam ništa protiv toga već mi se i dopada taj brutalan način predstave.

Međutim, ja od zvuka sistema tražim nešto drugo. Tražim suptilnost u svakom momentu, a brutalne potrese samo povremeno, kad me nešto potrefi i ponese.

Link to comment
Share on other sites

Rasprava će biti nepotrebna onda kada član @beatgoeson zauzda potrebu da gotovo bilo šta što ovde napišem tumači kao pripadnost *drugom taboru*, uz slične nasilne i za forum kontraproduktivne podele, i time trenutno kvalifikuje moje postove kao beskorisne i pogrešne za većinu. Naprosto može da prihvati da imamo drugačije kriterijume i pusti ostale da te postove čitaju ili ne čitaju.

On može, takođe, da ih pročita ili preskoči i produži dalje.

S druge strane, na radi se o čisto subjektivnim kategorijama. Ovde na okuplja dobar zvuk, ne? Ako nema bar nekog konsenzusa šta je u dobrom zvuku dobro, mogu komotno da ugase forum.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, djolodjolo said:

Po meni jedini validan test za ove "rasprave" jeste da se obojica stavite na neki neutralan sistem - odnosno sistem koji niste imali prilike da cujete a upada u hi-fi ili u high end hi-fi; da se napravi lista od recimo 30-50ak reci za opisivanje onoga sto cujete i ako se ispostavi da imate slicne reci u svom opisu - imate slican sluh, ali ako ne onda jbg, svaka dalja rasprava je krajnje suvisna...

Ovo je dobar predlog, mada mi dosadašnje iskustvo govori da bi sličnost izostala. Sličnosti je bilo kada smo pričali o muzičarima i njihovom izrazu, to je bilo super.

 

1 minut ranije, Aleksandar75 said:

Jedino redenje jeste da beat kupi turbovu policu pa da poteku salve pohvala na racun njegovog sistema i ostvarenog napretka.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Predpostavljam da bi Turbo bio raspoložen za probu, to možeš da pitaš njega. I Beata. Međutim, to nije rešenje.

Ovo sa salvama je verovatno lahka asocijacija na ono što je moj odgovor na skorašnje utiske autora teme. Baci pogled na post pre police u sistemu, valjda to potpada pod korektnu pripremu pre iznošenja sličnih sudova.

Link to comment
Share on other sites

@Nomimasen

Jasno ali koliko pratim ovaj forum, ti (ili Vi, da ne ispadnem nekulturan) posedujes relativno malu sobu sa onim SF koji su poprilicno blizu i otprilike samo jedna osoba to moze da slusa u isto vreme, dok Beat poseduje neka cudovista ogromna koja su totalno DIY ako se ne varam. Valjda je jasno u startu da ganjate razlicite price?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, lalelala said:

jos vise muzickih ukusa

Hajde Lale, pokušaj, i prošli put si ti bio jedini koji je malo razmislio o čemu ja pišem. Niko tu ništa ne čita s pažnjom, valjda je više od dve rečenice svima previše, sve se svodi na površne komentare. Siguran sam da na forumu ima i razumnih ljudi, ali se ne upuštaju u ovakve "rasprave". Mislim... ubismo se od rasprave.

Troter je jedini koji je, do sada, pokazivao znake pažnje prema napisanom.

Dakle - strukovne, inženjerske i naučne institucije preporučuju svođenje ranih refleksija na razumnu meru, jer degradiraju zvuk.

Ovde imamo sistem koji planski multiplikuje učešće ranih refleksija u zvučnoj slici. Namerno degradira zvuk, jer se to neukim audiofilima sviđa.

I ti ovde govoriš o poređenju različitih ukusa i o sviđanju i nesviđanju... to nema veze sa onim o čemu je reč, naseo si na Nomimasenov spin. Nema problema što ti se njegov sistem sviđa i što je tako suFtilan, ali treba da se zna da to nije verna reprodukcija i da se zna zbog čega nije. 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Jedino resenje jeste da beat kupi turbovu policu pa da poteku salve pohvala na racun njegovog sistema i ostvarenog napretka.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

 

Ajde se presaberi.

Netrpeljivost i animozitet ostavi za neku drugu priliku.

Ljudi su slušali moj sistem i prije turbove police, a tvoji nonšalantni komentari su tu i prije i posle police.

Svakako bi trebalo malo da staneš na loptu jer nije teško ispratiti kontinuitet.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, djolodjolo said:

Ne sklapate sistem (valjda?) da biste udovoljavali tudjim usima vec sopstvenim

absolutno se slažem.

Sistem kojim se udovoljava tuđim ušima treba da se nalazi jedino u prodavnicama hifi-opreme da bi sistem bio prodat kupcu kome se zakačio njegov zvuk za uši.

:) 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, djolodjolo said:

@Nomimasen

Jasno ali koliko pratim ovaj forum, ti (ili Vi, da ne ispadnem nekulturan) posedujes relativno malu sobu sa onim SF koji su poprilicno blizu i otprilike samo jedna osoba to moze da slusa u isto vreme, dok Beat poseduje neka cudovista ogromna koja su totalno DIY ako se ne varam. Valjda je jasno u startu da ganjate razlicite price?

Ti je kako treba, u svakom pogledu :)

Jeste, postavke su zaista različite.

Razlika je i u tome što ja nemam potrebu ono što Beatov sistem zastupa (šta god to bilo) ostalim članovima foruma predstavljam kao loš primer za bilo šta. Potom sve ono što on napiše stigmatizujem kao ezoteriju koja svakako nije relevantna, jer, hej, predvodi grupu metafizičara pozne srednjoevropske mističke škole.

EDIT: Evo, sada uočavam da sam postao i spin-doktor. Izvanredno. A kolega Beat će ovom prilikom saopštiti Laletu šta je Lale čuo i šta treba da se zna.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to ali obojica posedujete poprilicnu kolicinu znanja ALI iz sasvim drugacije pristupa a opet to nekako dovodite u istu ravan. Mislim ne bih da se pravim pametan ali ja bih radije slusao/citao kako dodajate svoja licna iskustva, savete itd nego sto se ubedjujete ciji sistem kako svira.

Ako on vec prestavlja tvoj sistem kao los ili ne znam ni ja kakav a cuo ga je - koga briga? Okej ne svidja mu se sistem iz xy razloga - putuj igumane. Kad se malo uprosti cela ta situacija bukvalno se svodi na uporedjivanje baba i zaba a pritom je svakom svoje milo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...