Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

sve sve al nema slika  :order  msm kolega nejde ovako  :wave2

Evo i slika, mnogo se izvinjavamo!

Jbg, Pliniusa i ARC nisam se setio da slikam, ovog prvog sam se nagledao i "nasluÅ¡ao" na nekom drugom mestu. A ARC ko ARC - zamisli kako izgleda kao njihov proseÄan preamp i to ti je to, ni lepÅ¡i ni ružniji!

Ipak evo slika makar sa neta radi bolje ilustracije, znam da sam istreso gomilu suvog teksta, ko će normalan sve da Äita  :type 

 

post-17167-0-87955900-1374507059_thumb.j

post-17167-0-80083500-1374507068_thumb.j

post-17167-0-15693700-1374507079_thumb.j

post-17167-0-83697200-1374507088_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Umalo da zaboravim... hvala Zoranu_Zu na ustupljenim najboljim FTA kablovima - rca Knotty mk2 i ditalni FTA koji bez kojih ugođaj ne bi bio tako dobar!
Već sam pisao ranije o Knotty interkonektu koji je uneo potrebnu harmoniju u sistem, izuzetno miran i artikulisan kabl - za svaku preporuku  :thumbsup2 

 

Za digitalni sam Äuo da je takoÄ‘e iz najbolje FTA izvedbe, ali nisam uspeo da ga uporedim jer inaÄe sluÅ¡am muziku iskljuÄivo sa cd-a i ovom prilikom je FTA digitalac poslužio kao odliÄna karika izmeÄ‘u Pioneer DV LX-50 dvd/sacd plejera i dac-ova na BFA tube dac i Resolution Audio Cantati.

 

I joÅ¡ neÅ¡to za kraj, nikako da stignem da napiÅ¡em - i dalje bolje rezultate dobijam reprodukcijom direktno sa cd-a ili preko transporta (Pioneer) i DAC-a (u ovom sluÄaju Tulip i Cantata) nego sa Mac Minija, zvuk je prosto življi i puniji.
NeÅ¡to tu nije u redu ili jednostavno Mac Mini nisam podesio kako treba, premda ne znam Å¡ta posebno treba da se nameÅ¡ta. WAV fajlovi snimljeni direktno na SSD drajv ipak zaostaju po kvalitetu u odnosu na originalnu kopiju diska puÅ¡tenu kroz cd ili dac. Ko zna o Äemu se radi, biću mu zahvalan da mi objasni.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Filip's, zavidim ti na prelepom i prevashodno kvalitetnom sistemu, ali da ne bude da samo zavidim - istovremeno i uzivam u tvojim impresijama. Zelim da te pitam na koji nacin si povezao Mac mini i da ti preporucim da na Mac mini nakacis M2Tech Hi-End S/PDIF Output Interface (pozajmi makar na probu, ja ciljam tu kombinaciju cim dodjem do djunte* fali samo M2Tech) i digitalnim FTA kablom koji posedujes ubodes u DAC i dalje sve po redu. Prenesi utiske, i dalje smo uz tebe. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

 

Slikano je kamerom mobilnog telefona. Izvinjavam se na kaNtastrofalnom kvalitetu fotografija... 

Izgleda da si za slikanje pozajmio fiksni telefon od Å uce ! :D

 

P.s. Umesto Å¡to se zaj....aÅ¡ po forumu bolje biraj boju za gramofon! Posle će ti biti hitno, za juÄe !

Link to comment
Share on other sites

Mene kopka taj Plinius :razz: , a znam da ti je on prvi otpao.

 

Ako je u blizini, mogu da ponudim preamp, Threshold NS10 Clone za probu, Äisto da utvrdiÅ¡ kolika će i kakva razlika biti u odnosu na direkt vezu za izvorom.

To je ovaj: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22397-threshold-ns10-clone-konacno-skutijan-i-ozicen/

Link to comment
Share on other sites

Mene kopka taj Plinius :razz: , a znam da ti je on prvi otpao.

 

Ako je u blizini, mogu da ponudim preamp, Threshold NS10 Clone za probu, Äisto da utvrdiÅ¡ kolika će i kakva razlika biti u odnosu na direkt vezu za izvorom.

To je ovaj: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22397-threshold-ns10-clone-konacno-skutijan-i-ozicen/

Hvala ti na ponudi, ali Plinius je odavno vraćen i neću ga skoro ponovo uzimati.

Link to comment
Share on other sites

Threshold NS10 se u svom originalnom izdanju uparivao, naravno, sa modelima firme Threshold (Nelson Pass) --> STASIS: 800A, 400A, 4000, STASIS-1, STASIS-2, STASIS-3.

 

Originalni model Preampa:

threshold%20ns10.jpg

 

Snagaš Stasis-3:

threshold-stasis-3.jpg

 

 

 Äisto da utvrdiÅ¡ kolika će i kakva razlika biti u odnosu na direkt vezu za izvorom.

 

Razlog ponude je naveden: slušanje razlike dve varijante zbog (ne)prilagođenja izlazne i ulazne impedance uređaja, a ne kao rešenje preampa za taj snagaš.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da zadnji komentari nisu fer prema Bokiju...

Kolko ja kontam, covek je samo ponudio Filipu dostupni preamp za novu probu Pliniusa SA-103. Aluzije da je ta ponuda "prikrivena prodaja" valjda vredjaju inteligenciju i Filipu i Bokiju, jer je prvi jasno rekao sta bi a sta ne bi da udomi, a drugi je to sigurno shvatio. Mislim da je kolegi ponudio preamp, uz ostalo, i iz cistog interesa i fascinacije Pliniusom SA-103 (primetio sam da Bokija takva mega-kg SS pojacala zanimaju, pamtim recimo njegovu izjavu da bi kupio par Parasound Halo JC-1 blokova "na slepo", bez slusanja). I ja sam licno godinama angazovan tim konceptom pojacala, imam ih nekoliko, pa bih i sam, da smo blize, ponudio Filipu odgovarajuca pretpojacala za kompletnu probu.

Nemam nameru da budem advokat Bokiju (ne poznajemo se, zivim 400km daleko, nikada cak nismo razmenili pp..., dakle forumski kolega kao i svaki drugi), ali zaista nije u redu, u najmanju ruku, podyebavanjem jednog od ucesnika u diskusiji trovati temu Filipu.

A Filipu pozdrav, uz cestitke za izuzetni prikaz slusnih impresija testa tri pojacala. Da smo iole blize, rado bih poslusao Avalone na Krell Evo kombou... Puno srece u daljoj potrazi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da zadnji komentari nisu fer prema Bokiju...

Kolko ja kontam, covek je samo ponudio Filipu dostupni preamp za novu probu Pliniusa SA-103. Aluzije da je ta ponuda "prikrivena prodaja" valjda vredjaju inteligenciju i Filipu i Bokiju, jer je prvi jasno rekao sta bi a sta ne bi da udomi, a drugi je to sigurno shvatio. Mislim da je kolegi ponudio preamp, uz ostalo, i iz cistog interesa i fascinacije Pliniusom SA-103 (primetio sam da Bokija takva mega-kg SS pojacala zanimaju, pamtim recimo njegovu izjavu da bi kupio par Parasound Halo JC-1 blokova "na slepo", bez slusanja). I ja sam licno godinama angazovan tim konceptom pojacala, imam ih nekoliko, pa bih i sam, da smo blize, ponudio Filipu odgovarajuca pretpojacala za kompletnu probu.

Nemam nameru da budem advokat Bokiju (ne poznajemo se, zivim 400km daleko, nikada cak nismo razmenili pp..., dakle forumski kolega kao i svaki drugi), ali zaista nije u redu, u najmanju ruku, podyebavanjem jednog od ucesnika u diskusiji trovati temu Filipu.

A Filipu pozdrav, uz cestitke za izuzetni prikaz slusnih impresija testa tri pojacala. Da smo iole blize, rado bih poslusao Avalone na Krell Evo kombou... Puno srece u daljoj potrazi.

 

Evo kad ti nisi Bokijev advokat da onda ne budem ni ja Sonikov (ne poznajemo se, nikad nisam bio u AV Impulsu ali nameravam da odem :) , nismo razmenjivali privatne poruke, istina stanujemo na udaljenosti manjoj od 400km... ) ali ipak da kazem: nisam uopste u gornjim postovima primetio aluziju na temu prikrivene prodaje.

Sa druge strane Sonikov komentar o disparitetu u kvalitetu ponudjenog preampa za testiranje sa daleko ozbiljnijim snagasem vidim kao istinit i na mestu. Nema tu nikakvog, kako ti kazes podyebavanja i trovanja teme mada sa druge strane ni tvoj sticenik nije imun na takve radnje, cak naprotiv. Mali li je broj tema gde se o komponentama koje nikad nije video izrazava krajnje negativno i sa nepostovanjem pa u skladu sa tim jos kako truje teme u kojima ucestvuje. Kad se samo setim kako se ispalio u temi AV Impuls u vezi nekih Spendor zvucnika. 5 dana sam vristao od smeha...

Link to comment
Share on other sites

@Filip's, zavidim ti na prelepom i prevashodno kvalitetnom sistemu, ali da ne bude da samo zavidim - istovremeno i uzivam u tvojim impresijama. Zelim da te pitam na koji nacin si povezao Mac mini i da ti preporucim da na Mac mini nakacis M2Tech Hi-End S/PDIF Output Interface (pozajmi makar na probu, ja ciljam tu kombinaciju cim dodjem do djunte* fali samo M2Tech) i digitalnim FTA kablom koji posedujes ubodes u DAC i dalje sve po redu. Prenesi utiske, i dalje smo uz tebe. Pozdrav.

Mac Mini je sa cd-om Cantata povezan preko asinhrone usb/dac veze koja podržava hires fajlove do 192 khz tako da nije potreban nikakav dodatni interfejs. ÄŒuo sam razne priÄe koje osporavaju usb vezu kao najkvalitetniji vid prenosa, za sada imam dosta jak utisak da je zvuk bolji (puniji i energiÄniji) bilo direktno sa CD medija ubaÄenog u sam plejer, bilo sa transporta putem digitalnog kabla pa direktno u Cantata dac.

Kao Å¡to rekoh, možda neÅ¡to nije podeÅ¡eno kako treba na Mac Miniju (isto sam probao i sa svog Mac Book Pro, Äuo sam skoro priÄu da se najbolji zvuk dobija na Linuxu kao operativnom sistemu jer ovaj pri reprodukciji ne angažuje nikakve kodeke. ÄŒak sam u jednom momentu bio na pola odluke da rasprodam celu kolekciju cd originala u koju sam upucao prilicne pare!

Ako ikada i postignem bolji ili jednak zvuk putem audio fajlova na hd-u, siguran sam da neću prodavati originale.

Link to comment
Share on other sites

A Filipu pozdrav, uz cestitke za izuzetni prikaz slusnih impresija testa tri pojacala. Da smo iole blize, rado bih poslusao Avalone na Krell Evo kombou... Puno srece u daljoj potrazi.

Viktore, hvala na Äestitkama, bilo mi je zadovoljstvo da ga napiÅ¡em jer odavno nisam imao priliku da Äujem ovako ozbiljne sprave u kratkom vremenskom roku.

Nadam se da će odiseja zvana "traži se pravi amp" u nekoj doglednoj budućnosti zavrÅ¡iti, ili makar na duži period pauzirati  :listen

Pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako ikada i postignem bolji ili jednak zvuk putem audio fajlova na hd-u, siguran sam da neću prodavati originale.

"KljuÄna stvar za kvalitetu zvuka u digitalno analognoj konverziji je kvaliteta struje koja se koristi u DA konverteru!!!" ...

"Ovu Äinjenicu moram posebno naglasiti jer je upravo ona odgovorna za eufoniÄnost i dvoranski karakter zvuka koji želimo dobiti. Zbog toga u svom C A S + USB Audio Interface sistemu koristim iskljuÄivo Äistu istosmjernu struju iz NIMH baterija kapaciteta 10000 mAh. ÄŒistim DC naponom od 5V,  bez ikakvih elektronskih prepreka, napajam E MU 0404 USB audio interface koji za DA konverziju koristi poznati "miracle D/A  chip" AK 4396. Takvu konfiguraciju imaju samo vrlo skupi "audiofilski" D/A konverteri, a E MU 0404 USB  koji nije audiofilski ureÄ‘aj (sami procijenite da li je to prednost ili mana) dostupan je za oko 1600 kn."...

"Kombinacija baterijskog napajanja AK 4396 D/A konvertera sa digitalnim streamom iz raÄunala daje topao i potpuno eufoniÄan zvuk akustiÄnih instrumenata, bez obzira radi li se o solo instrumentu, gudaćem kvartetu ili simfonijskom orkestru. Takva kombinacija sa snimkama visoke rezolucije nadmaÅ¡uje CD playere koji koÅ¡taju kao 15 raÄunala i E MU 0404 USB kartica zajedno."...

Ovo stivo sam procitao kao vec postavljen link bas na ovom forumu i misljenja sam da za modifikovano baterijsko napajanje vredi se potruditi...

http://www.digitalaudiofidelity.com/index.html

Link to comment
Share on other sites

  Äuo sam skoro priÄu da se najbolji zvuk dobija na Linuxu kao operativnom sistemu jer ovaj pri reprodukciji ne angažuje nikakve kodeke.

Izvinjavam se Filipu za off

Probano i potpuno  licno,posle poredjenja ,

Ubunty Studio,(Linux) nema sta da trazi pored JPlay mini-a

Kod USB-a,tek sa ozbiljnim konvertorom USB/SPIDIF,hard disk je pobedio CD kao izvor zvuka

:wave2 & :cheers

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se Filipu za off

Probano i potpuno  licno,posle poredjenja ,

Ubunty Studio,(Linux) nema sta da trazi pored JPlay mini-a

Kod USB-a,tek sa ozbiljnim konvertorom USB/SPIDIF,hard disk je pobedio CD kao izvor zvuka

:wave2 & :cheers

Hvala na podeljenom iskustvu, ovo dosta toga objašnjava pa da znam u kom smeru će se kretati gradnja HD>play sistema.

Ali pre svega, voleo bih da se dokopam jednog takvog ozbiljnog usd/spidif konvertera pa da se uverim svojim ušima u ovo.

By the way, Äuo sam da takvi konverteri koji opravdavaju svoju funkciju u punom smislu koÅ¡taju i po 1k eur.

Za sada je Mac Mini suspendovan sve dok ne povratim veru u reprodukciju sa HD-a.

P.S. Pomenuti Jplay radi samo na PC, ako se dobro sećam Kuja reÄe da je najbolje rezultate dobio na Audirvani (bolje nego na Amarri), a koja radi na Mac OS.

Ajd živeli  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ko o cemu baba o ustipcima,ali kad si već u kontaktu sa onehifi pitaj ih kako je to bilo reÅ¡eno na linn prezentaciji Klimax serije.To je ujedno u mom skromnom iskustvu na tu temu bio jedini put da Äujem da muzika sa ps zvuÄi tako da pozelis zbogom Cd plejeru,toplo bez ikakvog osećaja da sluÅ¡aÅ¡ digitaliju,uostalom i sami navode da je to bolje nego cd12.U drugoj prilici dosta skromnije opreme (Rega),moglo se u direktnom poredjenju jasno cuti da je cd plejer dosta bolje zvuÄao od dac +ps kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...