Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

Moje iskustvo sa mladim naraÅ¡tajima: izvuci zvuÄnike na pravo mesto i poruÄi rezervni par mrežica. Nakon sto im zvuÄnici prestanu biti interesantni (to traje par meseci) viÅ¡e ih neće ni taknuti. A i klirit na ECI-3 se lako briÅ¡e. U svakom sluÄaju tvoje zvuÄnike neće moći da obore :)

Link to comment
Share on other sites

@mbranko

Da, već sam shvatio da će morati tako inaÄe mogu da krijem ureÄ‘aje do sudnjeg dana. Samo se Äeka povoljan trenutak za povratak sistema na "pravi" AV zid koji je suprotno od fotografije koje ste videli u prethodnim postovima.

Evo slike zida gde sve treba da bude smešteno sa bivšim Dynaudio zvuÄnicima, tu je trenutno Äistina da bi klinac imao više mesta za igru. Zato su Nautilusi onako nesrećno zbijeni, naravno samo privremeno.

post-17167-0-95799800-1315052755_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih slike, evo ih...

Jako lepe i dobre kutije ali greota kako stoje, mislim na onu komodu sa knjigama izmedju njih, nisu to zasluzile..Vidim da si imao Dynaudio contour 1.4, kazi mi ali iskreno gde je lepse, cistije, jasnije, detaljnije, preciznije, iskricavije- srednjotonsko podrucje u zvuku - Dynaudio ili B&W, ako si ih slusao na istom pojacivacu

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si imao Dynaudio contour 1.4, kazi mi ali iskreno gde je lepse, cistije, jasnije, detaljnije, preciznije, iskricavije- srednjotonsko podrucje u zvuku - Dynaudio ili B&W, ako si ih slusao na istom pojacivacu

Moram da priznam da si me zatekao sa nezgodnim pitanjem. Pre svega jer sam Contour 1.4 slušao dosta kratko na pojaÄalu ECI-3, taÄnije samo jedan dan (pre toga je radio na poludigitalnom Lyngdorfu 2175). Upravo si pomenuo podruÄje zvuka gde Dynaudio možda najviše briljira, bas je takoÄ‘e kod Contour-a 1.4 masivan i ima odliÄan udarac za svoju veliÄinu (17 cm bas driver), jedino što pod obavezno zahteva kvalitetno i snažno pojaÄalo koje dobro kontroliše bas. ÄŒuo sam ih na ECI-5 MkII, i u kombinaciji sa ovim pojaÄalom imaju utegnut i moćan bas. Na slabijim/manje kvalitetnim pojaÄalima bas zvuÄi pomalo nekontrolisano. Visoki takoÄ‘e zvuÄe prirodno i detaljno, nemaju oštrinu koja se Äuje na nekim drugim zvuÄnicima.

Što se tiÄe B&W 802, oni imaju fantastiÄnu sredinu. OÄekivao sam napadan i malo svetliji/oštriji zvuk jer sam pre par godina slušao B&W 703 (ima takoÄ‘e poseban kevlarski srednjotonac) i malo mi je smetala oštrina kod ovih kutija, ne znam da li je ta napadnost dolazila od srednjotonca, visokih ili prostorije u Koratu koja nije baš najsrećnija kada je akustika u pitanju.

Ono što je mene zapanjilo kod B&W 802 je lakoća sa kojom projektuju ogroman zvuk u sobi. Naglašavam ovo "lako", možda je to kljuÄna reÄ i odgovor na tvoje pitanje. Prosto reÄeno, Dynaudio ima malo intenzivniji, neko bi rekao energiÄniji, a 802 relaksiraniji, puniji, otvoreniji i veći zvuk. I da, 802 zvuÄe jasnije, Äistije i preciznije u srednjotonskom podruÄju.

Opšte gledano, 802 je dosta transparentniji od Contour-a. Sve "progleda kroz njih" od momenta kada pustiš muziku: izvor, pojaÄalo, kablovi. Sve se Äuje. Pravi izraz za ove kutije bi po meni bio "Hi-Fi monitor". Precizno, taÄno, puno, ali i muzikalno takoÄ‘e. Sve zavisi šta je ispred njega u lancu i o kakvom se snimku radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

alal vera :listen uredjaji su vrx, a ambijent je kao iz casopisa casa ideale

svaka cast.... jedino sto bi metnuo neku preamp-amp kombo da bowersi prosviraju maximalo :wave2

Bolje da si mu prst u oko gunuo nego sto si mu to rekao.... :D

Vise volim ambijent iz casopisa za odrasle ali... stvar ukusa. :huh:

Filipe, kam gi dvosed? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...