Jump to content


Primare I30 + Jamo D830, Usher Be-718 ili nesto trece?


williamwallace

Recommended Posts

Jednom sam vec rekao i stojim iza toga, moj prvi korak u hi-fi, kupovina Mission 780 zvucnika, je jedini imao WOW faktor, obzirom na dati novac i muziku koju sam dobio, bas sam ih upario sa NAD-om koga sam kupio od Vicca Tita, sve posle toga je bilo razocarenje, do dolaska CA 840c.

Opet kazem, mnoge zvucnike bih ja probao kod mene u stanu sa Primare kombinacijom, ali to je jednostavno nemoguce. I ProAc i Herbert-e sam slusao na Hi-fi sajmu, i odusevili su me, ali kako ja njih da donesem kuci... Pada mi na pamet barem deset bookself zvucnika koje bih voelo da cujem kod seb u sobi, ali kao sto rekoh, to je nemoguca misija. Jedino sto bih kupio na "nevidjeno" je D830, obzirom da sam imao Jamo Concert 11, ali ono sto me brine je cinjenica da mi je Sinevoice sis7 bolje svirao na tadasnjem sistemu od Concert 11, doduse tada je izvor bio NAD C542 a amplifikacija je bila Advance Acoustic Maa406 i 206 predpojacalo, a sada bi ih docekala totano druga prica. Ne znam ni sam sta da radim, moracu dobro da razmisim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Naravno, ali sami znate da prvo par sati slusanja nekih kutija ne daje pravu sliku, ok daje barem neku, ali opet, ono kako ce sistem zvucati tamo kod njih i kod mene u sobi moze mnogo da se razlikuje. Jedini pravi sud o nekim kutijama mogu doneti ako ih slusam nedelju dve kod mene u sobi, i koa sto rekoh to je nemoguce izvesti.

Link to comment
Share on other sites

Primare I30 odliÄno saradjuje sa Neat Momentum 3i kutijama . toliko dobro da sam poželeo da zamenim moju Korato snagaÅ¡/predpojaÄalo kombinaciju za Primare I30 ....

Generalno je Korato bolji ali je Primare daleko komforniji , manje se greje i lakÅ¡e opslužuje sa daljincem ...zvuk je sliÄne Å¡kole ali Korato ima veći i masivniji i teži bas , viÅ¡e detalja u visokim itd. Ako bi stavio na vagu oba pojaÄala KORATO bi imao ocenu max 100 poena a Primare 90 ...

E sad Å¡ta tu vredi od kutija ?

Po meni Silver Surfer je pario Viene sa Primareom i nedostajalo mu je udara u basu zato Å¡to te kutije inaÄe imaju mekan bas i samo sa ultra ludim pojaÄalima daju udarac koji se oseća plućima ...

Neat inaÄe ima lud bas i sa kilavim pojaÄalima tako da sa Primareom koji nije strujno manjkav rade preterano dobro ....

Na kraju sve zavisi kakav ti zvuk preferiraš ...ako voliš dinamilku i udar i da je to sve jasno i detaljno iscrtano kreni putem Neat-a , nećeš se pokajati ...Kimberi tu jako dobro ležu i to je jako jako bitan detalj da ti Neat legne dobro ....

Ako voliÅ¡ da muzika bude malo ukroćenijeg i mekÅ¡eg karaktera da ima svega ali bez "mladalaÄke živosti" kreni putem Spendora , Dynaudija , Sonusa ili već neÄeg petog ....

MoraÅ¡ probati , to je svakako najbitnije ....ako ti treba pomoć stavi pojaÄalo u kola i pravac saloni ....kod mene možeÅ¡ probati Neat Momentum 3i samo mi se javi ranije da se dogovorimo ....

Pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

Primare I30 odlično saradjuje sa Neat Momentum 3i kutijama . toliko dobro da sam poželeo da zamenim moju Korato snagaš/predpojačalo kombinaciju za Primare I30 ....

....

Neat inače ima lud bas i sa kilavim pojačalima tako da sa Primareom koji nije strujno manjkav rade preterano dobro ....

Ja bi za Neat Momentum 3i definitivno probao i SuperNait. Mozda i Nait XS.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, s tim da je Nait XS po meni bolji izbor, jer DAC u Supernaitu nije na nivou pojačavačkog dela (probao). Za razliku u ceni između Nait XS i Supernaita sigurno može da se pazari neki DAC poslednje generacije koji je bolji od onog u Supernaitu.

Ma mene brine snaga...

Zapravo, najbolji izbor bi bila 202+200 kombinacija, ako neko moze da je sebi prisuti, ili ako hoce da je uveze polovnu. Ako je sondek u pravu, i to moze da se uzme za parice slicne onima za XS...

Link to comment
Share on other sites

Posedujem kombinaciju Primare I21 - Jamo D830 sada vec preko godinu dana... Kako bih mogao opisati zvuk ove kombinacije? Hmmm... Tesko je to spakovati u par recenica, ali hajde da probam: zvuk je otvoren, detaljan, bas ima dobar timing i udarac - tu mid-bas driver odradjuje sjajan posao! Ipak, cini mi se da I21 fali vise 'autoriteta' u niskotonskom opsegu i za nijansu bolja separacija instrumenata. Pretpostavljam da ces sa I30 imati mnogo cistiju, bolju situaciju! ;-)

Obzirom da razmisljam o upgrade-u, bilo bi mi vrlo zanimljivo da cujem I30 kod mene, tako da ako zelis, mozemo se dogovoriti za neku 'muzicku seansu'! :listen

BTW, prostorija je velicine oko 12 kvadrata...

Pozz! :wave2

Link to comment
Share on other sites

A zar ti se ne pravi „grba“ na nizim frekvencijama? Koliko se secam bas refleks otvor je pozadi. Verujem da ti je i to razlog „za nijansu losija separacija instrumenata“. Te odbijene frekvencije mora da guse srednjetonsko podrucje…

Link to comment
Share on other sites

Jeste, bas refleks port je sa zadnje strane kutija, ali, iskreno, nisam stekao utisak da je srednjotonsko podrucije pridavljeno... Dok sam neko vreme slusao F5 sa ovim kutijama u istom razmestaju, separacija instrumenata je bila bolja! Takodje, bilo je pokusaja da pozicioniranjem kutija nesto promenim - medjutim - nisam dobio nikakvo poboljsanje. Tako bih ovu 'falinku', ako je mozemo tako nazvati, ipak pripisao I21...

Link to comment
Share on other sites

Juce sam na velikodusnost clana foruma, a mog komsije, dobio D830 na slusanje. Interesuje me bas to poziciranje, posto se u mojoj sobi moram napraviti neki kompromis. Zvucnike sam odmakao od zida skoro 1m, a razmak izmedju njih je malo vise od 2m. Naravno samim tim su malo preblizu bocnih zidova, oko 0.5m a svoju poziciju za slusanje sam odmakao sto vise, tako da sam maltene do naspramnog zida. Znam da ni to ne sme, ali nadam se da to so to je taj zid premazan Dekotex-om pomaze. Sta je bolje, da ja budem van optimalne pozicije ili zvucnici? Jos malo trebam da poradim na dampiranju sobe, pogotovo zida iza zvucnika, jer tek tada cu dobiti pravu sliku sta ovi zvucnici mogu. Za sada mi smeta isto ono sto mi je smetalo i na Concert 11 u poredjenju sa Sinevoice-om, vokali, koji su nekako utisani, udaljeni i kao "out of place" u odnosu na ostatak slike.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam na velikodusnost clana foruma, a mog komsije, dobio D830 na slusanje. Interesuje me bas to poziciranje, posto se u mojoj sobi moram napraviti neki kompromis. Zvucnike sam odmakao od zida skoro 1m, a razmak izmedju njih je malo vise od 2m. Naravno samim tim su malo preblizu bocnih zidova, oko 0.5m a svoju poziciju za slusanje sam odmakao sto vise, tako da sam maltene do naspramnog zida. Znam da ni to ne sme, ali nadam se da to so to je taj zid premazan Dekotex-om pomaze. Sta je bolje, da ja budem van optimalne pozicije ili zvucnici? Jos malo trebam da poradim na dampiranju sobe, pogotovo zida iza zvucnika, jer tek tada cu dobiti pravu sliku sta ovi zvucnici mogu. Za sada mi smeta isto ono sto mi je smetalo i na Concert 11 u poredjenju sa Sinevoice-om, vokali, koji su nekako utisani, udaljeni i kao "out of place" u odnosu na ostatak slike.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...