Jump to content


Primare I30 + Jamo D830, Usher Be-718 ili nesto trece?


williamwallace

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Juce sam na velikodusnost clana foruma, a mog komsije, dobio D830 na slusanje. Interesuje me bas to poziciranje, posto se u mojoj sobi moram napraviti neki kompromis. Zvucnike sam odmakao od zida skoro 1m, a razmak izmedju njih je malo vise od 2m. Naravno samim tim su malo preblizu bocnih zidova, oko 0.5m a svoju poziciju za slusanje sam odmakao sto vise, tako da sam maltene do naspramnog zida. Znam da ni to ne sme, ali nadam se da to so to je taj zid premazan Dekotex-om pomaze. Sta je bolje, da ja budem van optimalne pozicije ili zvucnici? Jos malo trebam da poradim na dampiranju sobe, pogotovo zida iza zvucnika, jer tek tada cu dobiti pravu sliku sta ovi zvucnici mogu. Za sada mi smeta isto ono sto mi je smetalo i na Concert 11 u poredjenju sa Sinevoice-om, vokali, koji su nekako utisani, udaljeni i kao "out of place" u odnosu na ostatak slike.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne verujem da je problem u necem drugom, obzirom da asm poredio zvucnik sa zvucnikom, u ovom slucaju Sinvoice i Jamo. A i ako jeste, sta da menjam? Jedina promena koja ce uslediti jeste, ukoliko ga nadjem, dolazak Primareovog CD31 umesto CA 840, a ne verujem da u ovom slucaju CA pravi problem. ne verujm ni da su kablovi, obzirom da kao sto rekoh, sve je isto sviralo samo su zvucnici promenjeni.

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali ovo sto mi je ispalo da mi decko pozajmi D830 je cista sreca, ko ce mi pozajmiti USher-a ili bilo koji drugi zvucnik tog ranga? :) Pazi, mozda ovo "out of place" je bilo malo preostro, daleko od toga da je zvuk los, sta vise, verovatno prijatniji za neko duze slusanje od nekih drugih kutija, Sinevoice-a sigurno. Opet, ovo su prve impresije, znam da ce se to malo promeniti za par dana.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti vrlo rado pozajmio na 2-3 dana GamuT Phi3 kutije (manje bookshelf kutije sa basrefleks otvorom pozadi - otvorenog, preciznog i kontrolisanog zvuka), ali na zalost transport je problem, jer sam 200 km daleko od Beograda, a ne idem u njega bas cesto… :-?

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali ovo sto mi je ispalo da mi decko pozajmi D830 je cista sreca, ko ce mi pozajmiti USher-a ili bilo koji drugi zvucnik tog ranga? :) Pazi, mozda ovo "out of place" je bilo malo preostro, daleko od toga da je zvuk los, sta vise, verovatno prijatniji za neko duze slusanje od nekih drugih kutija, Sinevoice-a sigurno. Opet, ovo su prve impresije, znam da ce se to malo promeniti za par dana.

Link to comment
Share on other sites

@denis

Hvala ti, sama cinjenica da si ponudio je dovoljna.

@Bujodrag

Ako sam iskren, jedino sto "fali" Sinevoice kutiji je to sto i izgleda kao DIY. Da je jos malo ulozeno u estetiku gospodin Sinisa bio mogao sa pravom da ih prodaje za 1500+E jer po meni ta kutija svira neverovatno za ulozeni novac. Sramota me, ali tako je, iskren sam i priznajem, kutija mora da mi bude na oko podjednako lepa kao i za slusanje. Zato ne bih nikada uzeo nekog npr. ProAc-a, koji bi verovatno svirao bolje od vecine kutija, zbog te mentalne blokade, jer ipak, zvucik je nesto sa cim zivim sakog dana, sto svakog dana gledam, a ja sam po prirodi esteta. U direktnom poredjenju sa D870, Sinevoice u mojoj sobi na tadasnjem sistemu je mao bolji bas, izrazenije visoke, i vokali su bili tacno tamo gde ih zelim, jedino sto mogu da kazem da je plus za Jamo je to sto je on prijatniji za neko dugo slusanje. U prevodu, za vece audiofile od mene, garantujem da za novac za koje se prodaju ne postoji bolji zvucnik od Sinevoice-a.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.SluÅ¡ao sam, davno, neke SiniÅ¡ine kutije i kod njega neke njegove eksperimente i bio priliÄno oduÅ¡evljen.Sad, nisam ih poredio sa nekim drugim zvuÄnicima niti je moje uvo naroÄito iskusno, svejedno, svidele su mi se.

Da, taj finiš kutija je dodatni razlog što tvoj oglas nisam duže razmatrao.Ali, to se da srediti.Ozbiljan majstor ih može kvalitetno furnirati što će sigurno koštati mnogo manje nego Jamo.

Å ta SiniÅ¡a kaže o tom zamaranju pri dužem sluÅ¡anju, ima li on lek za to?Jer, po tvojim reÄima, Jamo ima samo jednu prednost, ostale su na trani SV.

Izvinjavam se na smaranju.

Link to comment
Share on other sites

Ne smaras me naravno.

Razlog zasto sam se oprostio od Sinevoice-a a sada jurim ponovo Jamo D seriju je zasto sto mi je ostatak 5.1 sistema takodje Jamo D, centar i surround, i iako gubim malo na zvuku, opet dobijam na tom nekom dusevnom miru, koji mi je, slozicete se, mnogo bitnije od te razlike u zvuku.

Sve je na strani Sinevoice-a jer i to sto su mi malo bili zamorni, sto sam verovatno podsvesno izmislio :), je nesto sto Sinisa moze lako da sredi, obzirom da on uvek moze podesiti kutiju po tvom ukusu, elektronici, sobi. Steta je sto vise ljudi nje culo ove kutije, verovatno bi me manje njih sada slusalo i mislilo da sam lud. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo sad malo slusam Jamo... Svira Sinevoice al' svira i Jamo :) Ono sto vazi za Sinevoive, vazi i za JAmo. Prvo odmah da se ogradim da mi ljudi glavu ne bi odrubili, po mom misljenju, u trenutku kad su bili da se kupe u Tehnomarketu za 800E nije postoja bolji zvucnik i za duplo vise novca a kamoli u cenovnom rangu. Problem je bio sto su se prodavali pored pegli i ves masina, pa ljudi jos gori od mene su izmisljjali razloge poput "ruzni su" i tako... a nivo finalne obrade kod Concert serije tj D830/870 je neverovatan, ja prosto uzivam gledajuci kako su kutije napravljene, sa koliko detajlja i ljubavi. Odisu kvalitetom, mozemo mi da pricamo sta hocemo... Opet kazem, za taj novac za koji su se prodavale kod nas!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeste, secam se da sam isao u Tehnomarket u Kraljevo da ih cujem. Bio jedan par, cini mi se nesto preko 60.000 dinara tada, mada se vec ne secam 100%…

Ali bili spojeni za Yamaha receiver - i svirali onako, traljavo, pozadinski… Mogla se osetiti lakoca i prozracnost koju odlikuju kutije visokog kvaliteta, ali bez svega ostalog sto cini muziku. Mada secam se da su se prodavci cudili ceni - ko ce jos da kupi kutije od sezdeset i kusur hiljada dinara?! :screwy:smile:

Link to comment
Share on other sites

Neznam zasto neprobas da nabavis nesto od dynaudia contour ili focus 110 pa ja bi pre uzeo njih nego jamo.slusao sam d830 neradi lose ali je malo otvorenija i ima prostor ali nema perfektnu neutralnost kao esotar visokotonac .dyn mozes slusati bez prekida otvoren je u zvuku a gladak nema ostrine i svi detalji i vokali su negde u prostoru a ne kao kod sinevoisa sve neposredno.moj savet ti je da probas da od nekog pozajmis focus 110.i zasto trazis ushere sta ti garantuje da su one uopste u klasi dyna ili jamo.ja sam od coveka bio kupio BW 602 a on ih je menjao sa usherima 719 na izgled su mrak da slinavis ali zvucno su bile tamnije sa dosta jacim basom.ako ides na siguricu onda neznam koliko ti se isplati da rizikujes sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima ovde istine sto kaze Sola. Necu reci da Jamo D830 ne valja, cak mozda ipak da ne obracas toliko paznju na uparivanje sa centrom i ostalima… Ja sam skoro nekoliko meseci tragao za manjim zvucnicima, za manju prostoriju, a da daju MUZIKU - realnu reprodukciju, nezamarajucu, ali ipak ne maskiranu, zatopljenu i zasladjenu… Dynaudio Contour 1.3 je dobar, samo tezi za nalazenje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...