Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, moonru said:

Bas je razlika u tezini, 6 kg nije malo

Sam trafo može biti dosta težak. Samo obrati pažnju na veličinu istog kod 970 u odnosu na 770. Dodatno, trafo u modelu 970 je oklopljen dok u 770 nije.

970 ima pregradne zidove koje dele untrašnjost na tri dela, kako bi različite sekcije elektronike bile izolovane jedne od druge, elektronika u desnom delu je na dva sprata (što se na slikama vidi ako se pažljivo pogleda), tako da se do tih 12kg lako dolazi i bez podebljavanja lima. :D

Link to comment
Share on other sites

On 6.12.2021. at 17:51, 空也 said:

.....

Cene top modela dekova nažalost rastu, tako da se plašim da je modele 950, 970 ili 990 danas nemoguće naći za 200 eur.

Ja sam mog 990 platio 130 eur pre nekih desetak godina, sada vidim da neki prodavci traže deset puta više, što je potpuno sumanuto:

https://www.hifishark.com/model/sony-tc-k-990

Sumanuto ili ne ali cene moraju da rastu, mozda ne takvim intenzitetom ali svakako. Zakon ponude i potraznje. Sve je manje ispravnih dekova u opticaju a i do delova se dolazi ili vrlo tesko ili nikako i to utice na cenu.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko dobrog majstora za dek, pozeljno da je iz Beograda, setio sam se da imam JVC troglavi dek koji sam kupio pre 15-ak godina, troglavi, mislim da je 662 ali nisam siguran, nije radio dobro od starta, malo je usporavao ako se dobro secam, covek koji mi je prodao dek mi je rekao da ga odnesem kod nekog njegovog majstora da ga sredi, ali ja sam se nesto razocarao, spakovao dek, i od tada stoji...pa bih sada da ga sredim, bezveze da stoji neispravan... a taman ako mi stignu sansui i denon  oko nove godine, pa nesto ne budu ok, taman i njih da odnesem majstoru. 

Link to comment
Share on other sites

Nije Yamaha, JVC je dek, i msilim da je TDV 662 , nije mi u gajbi pa ne mogu sada da pogledam, ali prvom prilikom idem da ga pokupim. Znam da je troglavi, i da je neki koji pocinje na 6 

 

Setio sam se Gox co, bio sam davno kod njega u Avala filmu, ne znam da li jos uvek radi, i gde je, a mogu i ovde da ga kontaktiram ako je aktivan.

 

Nego, rezervisao sam juce demagnetizer, kao kaseta je, Maxell, treba da pokupim narednih dana, pa me zanima kako se koristi tacno.

 

Link to comment
Share on other sites

Да моја грешка, ипак је JVC, иначе тај дек има директан погон замајца (десног) а преко флет гумице се погони леви и то је једина гумица која је можда испустила душу..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, moonru said:

Cim nema nikoga da preporuci majstora onda znaci da je problem naci ih a da su ok, probacu dalje da se raspitujem, pa cim naletim na nekog javljam. Imao sam majstora ranije, ali on covek nema vise vremena da se bavi popravkama. 

Mislio sam da ti se na pm sigurno javilo par ljudi al' kad kazes da nema preporuka onda evo jedne : Imperial servis.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...