Jump to content

Kaset Dekovi

ScepanBG

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Evo posle dužeg vremena, stigoh da završim jedan od nekoliko skoro gotovih tekstova. Radi se o veoma specifičnom deku, kakav nikada nisam sreo (ranije sam ga pozajmio od drugara, ali sada sam imao vremena da se mesecima igram sa njim i detaljnije ga proučim):

http://zokiaudio.com/serbian-_pioneer-ct-s670d-analogni-digitalac/?lang=sr

@ZoranBG Hvala, uvek sa velikim uzivanjem citam i volim dosta da procitam o nekim tako da kazem eksperimetalnim dekovima, skoro se uzivim kao da sam bio tu sa vama dok ste testirali uredjaj :) I isto mi krivo sto nije nikad da kazemo dostignut vrhunac, da neko napravi neki deck koji bi imao sva ta stelovanja azimuth, brzinu, neke tako redukcije suma i efekte generalno za pospesenje snimka, ali razumem donekle verovatno je bilo ne leciti probleme, nekog medija, vec pravi nesto novo sto ce u startu nece imati takve probleme.

Moram samo da demantujem vasu konstataciju da njegova dupla braca ne mogu da iskljuce Digital NR, prema ovom snimku, to je moguce. Inace moram da pohvalim i rad ovog youtube kanala takodje ima zanimljivih deckova i raznih testova uredjaja iz proslosti, i raznih uredjaja koji su neslavno ugledali svetlost dana ali ocigledno se nisu zadrzali na trzistu iz nekog razloga..

Pioneer CT S 670 D je testiran 8/1998 godine u Stereoplay-u,koštao je 700 Dm.Bio je uz Technics RS AZ 7 u Stereoplay-u najbolje ocenjen kaset dek do 700 Dm. Čak je isto bio ocenjen u Stereoplay-u kao Pioneer CT S 740 S koji je koštao 900 Dm. Uz Pioneer T-D 7, CT S 670 D je poslednji njihov Troglavi kaset dek koji su napravili. Dodao bih još da Pioneer CT S 670 D nije sklon kvarovima (usled dugog nekorišćenja...),bar je tako sa mojim primerkom (imam ga jako dugo i dalje radi besprekorno).

5 sati ranije, shon3i said:

Moram samo da demantujem vasu konstataciju da njegova dupla braca ne mogu da iskljuce Digital NR, prema ovom snimku, to je moguce. Inace moram da pohvalim i rad ovog youtube kanala takodje ima zanimljivih deckova i raznih testova uredjaja iz proslosti, i raznih uredjaja koji su neslavno ugledali svetlost dana ali ocigledno se nisu zadrzali na trzistu iz nekog razloga..

Hvala Vam najlepse a konstataciji, prijatelj mi je javio isto tokom jutra. Ispravicu u tekstu, moj propust, ocekivao sam dugme Digital NR a ne kombinaciju tastera koja ga iskljucuje.

Hvala jos jednom.

I Scepa je dodao jos nekih interesantnih informacija koje cu ubaciti cim stignem.

15 minuta ranije, safet said:

stvarno je milina čitati Zokijeve textove i pod stare dane da se nauči nešto

Баш си крен'о на :ruganje време да учиш :thumbsup2, него само да ти јавим да између Сомборског пута и Велебитске има једна радња са пертлама, боже какав само избор...........:D

20 sati ranije, giZ_Mo said:

Баш си крен'о на :ruganje време да учиш :thumbsup2, него само да ти јавим да између Сомборског пута и Велебитске има једна радња са пертлама, боже какав само избор...........:D

auuu pa gde si to iskopao ??