Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo ih, Technics bratija :-)

Nabavih 2 x m253x. Jedan u silver a drugi u njihovoj black varijanti. Za sada je silver u rezervi dok se ne remontuje ali crni radi za sve pare.Kada je stigao imao je boljku da je posle 20ak minuta gubio na brzini pa opet malo kasnije ubrzavao i tako... do bola u grudima.

jedna kap ulja za sivacu masinu na osovinu servo motora je bila dovoljna da nabaci osmeh na lice i kamen sa srca je mogao da sklizne... Nisam imao vremena za istrazivanje zvuka i ovako  na brzaka mi se svidja kako zvuci.Probao sam kratko da snimim sa dbx-om i vise sam nego zadovoljan.

Posavetujte me kako da snimam sa dbx filterom. Dokle da idem sa nivoom snimka sa normalkama a koliko sa hrom trakama.Metalki imam malo i ne bih da presnimavam ono sa cime sa zadovoljan...

M245x je u katastrofa stanju ali radi sve ok izuzev sto se nekada muci sa nekim trakama kada premotava unazad... Takvog sam ga i dobio.

Hvala ljudima sa foruma na ovim dekovima koje sam nabavio.

20160531_130749.jpg

Link to comment
Share on other sites

Steve, mislim da je firma vec tada bila prodata, ali nisam siguran 100%.

Evo par slika iz moje arhive, iz 2012. godine...

On cak I nije toliko komplikovan unutra (ima I mnogo gorih), ali je bio prvi Pioneer (P. Linear) dek sa autokalibracijom. Podesavanje tog sistema prema servisnom uputstvu je pravi uzas, to nikada ni pre niti posle nisam sreo.

Ali... svakako je pravi ukras u kuci, mnoga pojacala kada ih stavite pored izgledaju kao sirocici :)

PICT7012.JPG

vIMG_0370.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎2‎/‎2016 at 23:12, vlado78 said:

Posavetujte me kako da snimam sa dbx filterom. Dokle da idem sa nivoom snimka sa normalkama a koliko sa hrom trakama.Metalki imam malo i ne bih da presnimavam ono sa cime sa zadovoljan...

 

Vlado,

evo informacije iz uputstva za RSM275X... pretpostavljam da se isto da primeniti I na Vase dekove.

275X.JPG

Vrednosti u zagradama pokazuju trenutne vrsne vrednosti koje se smeju dostici - npr. kada se snima na normal ili hrom trakama sa dBX-om dozvoljeno je da +8 dB marker na displeju zasvetli s vremena na vreme bez izazivanja distorzije itd.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ZoranBG said:

Vlado,

evo informacije iz uputstva za RSM275X... pretpostavljam da se isto da primeniti I na Vase dekove.

275X.JPG

Vrednosti u zagradama pokazuju trenutne vrsne vrednosti koje se smeju dostici - npr. kada se snima na normal ili hrom trakama sa dBX-om dozvoljeno je da +8 dB marker na displeju zasvetli s vremena na vreme bez izazivanja distorzije itd.

Probacu cim nadjem malo vremena, hvala na uputstvima :-)

Link to comment
Share on other sites

On 5 juni 2016 at 7:25, ZoranBG said:

Steve, mislim da je firma vec tada bila prodata, ali nisam siguran 100%.

Evo par slika iz moje arhive, iz 2012. godine...

On cak I nije toliko komplikovan unutra (ima I mnogo gorih), ali je bio prvi Pioneer (P. Linear) dek sa autokalibracijom. Podesavanje tog sistema prema servisnom uputstvu je pravi uzas, to nikada ni pre niti posle nisam sreo.

Ali... svakako je pravi ukras u kuci, mnoga pojacala kada ih stavite pored izgledaju kao sirocici :)

PICT7012.JPG

vIMG_0370.JPG

 

 

Lici mi iznutra donekle na 1250 - jedino sto je 1250 imao manuelnu kalibraciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...