Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

On 3/3/2016 at 8:47, ZoranBG said:

Billy,

jesam, prosle godine. Na testu su bili Nakamichi CR7, Aiwa Excelia 009, Harman/Kardon TD4800, Luxman 5K50 I koliko se secam Studer A721 ili sam njega kasnije ukljucio. U prethodnoj sesiji su bili NAD 6300, Sony TCKA6ES modifikovan I Pioneer CT959, ali njih onda nisam direktno poredio sa malopre navedenim. Nisam imao prostora da dopremim jos par dobrih dekova iz kolekcije, a zeleo sam... no sve to oduzima jako puno vremena, vikend proleti...

Negde imam napisan I detaljniji tekst koji sam belezio tokom samog testa, ali ga nikada nisam objavio.

Test sam radio metodom eliminacije. Tako je Harman/Kardon 4800 bio neuporedivo bolji od Aiwe 009, mozda je neocekivano da tako deklasira jedan vrhunski Aiwa dek, ali znajuci zvuk TD4800 nije mi bilo iznenadjenje. Izmedju njega I Nakamichi CR7 deka je, cinilo se, mrtva trka sto se tice mnogih parametara zvuka. No, Harman TD4800 je sve reprodukovao tehnicki savrseno, ali bez doze emocija koju je CR7 prenosio. Tako da - pobednik je CR7 u odnosu na TD4800.

Prema tim rezultatima, najbolji Harman (bar za koji ja znam I cuo sam ga) ostaje cuveni CD491. On ima I tu dozu muzikalnosti I emocija koje nedostaju TD4800. Imam jedan u garazi, kako sam ga doneo nisam ga ni otpakovao. Njima svima propadnu elektroliti u elektonici I moraju da se menjaju inace ne zvuce nikako I ne mogu da se kalibrisu. Ima dosta posla, nedostupni su (da se demontira mehanika treba prvo demontirati citavu napojnu/kontrolnu plocu!) ali na kraju nagrade sjajnim zvukom.

A pobednik malopre navedenog testa je bio... :):):)

 

...rekao bih CR7, ali nisam nikada čuo tu Luxman zver. Tu su, koliko kapiram iz tvog odgovora, nijanse u pitanju između CR7 i TD4800. Top modeli svih vrhunskih proizvođača dekova imaju neki "zvučni potpis", skup karakteristika koje mu definišu zvuk i taj mi se potpis kod ove serije Harman Kardon-a mnoooogo sviđa. Uskoro će mi, nadam se, stići jedan TD4800, navodno u near mint stanju pa jedva čekam da ga čujem.

Hvala na odgovoru, svakako bih voleo da pročitam taj detaljni tekst koji si napisao testirajući ove dekove. Kao i uvek bilo bi uživanje :).

Link to comment
Share on other sites

Billy,

za mene je razlika bila daleko  veca od finesa. Doduse, sve zavisi kako definises finese. CR7 je jednostavno imao jednu osobinu koju TD4800 nije imao I tu je za mene bio kraj poredjenja u korist CR7.

 

Lux 5K50 je jasno nadmasio CR7, a I ZX9, BX300 itd. itd. Inace, svirao je identicno I pre refresha (zamenjeni svi elektroliti) I posle.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mogu da predpostavim šta je Harmanu nedostajalo. Poredeći zvuk sa mog Nak-a i ovog "malog" Harmana, razlika u zvučnom potpisu je više nego uočljiva i Harmanu nedostaje mnogo energije koju Nak izbacuje sa svakim tonom i tu, po mom ukusu, retko koji dek može prići Naku. Nak radi kao da je lampiziran.

Ali Harman ima toliko toga što me oduševljava...jasnoća, definicija zvuka u prostoru, kolorisanost visokih tonova koji su mekani i tačno definisani, sve je nekako utegnuo i jasno i tačno, ništa nigde ne bode uši, ništa prenaglašeno a opet nije sterilno kao mnogi dekovi iz te klase

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Sport Billy said:

Ali Harman ima toliko toga što me oduševljava...jasnoća, definicija zvuka u prostoru, kolorisanost visokih tonova koji su mekani i tačno definisani, sve je nekako utegnuo i jasno i tačno, ništa nigde ne bode uši, ništa prenaglašeno a opet nije sterilno kao mnogi dekovi iz te klase

Изгледа да је баш за тебе прављен.

Link to comment
Share on other sites

Zoki hvala za test :thumbsup2 .Imao sam prilike zahvaljujuci Zokiju da se uverim u kvalitet zvuka Harman/Kardona TD 4800.Taj dek  je druga dimenzija za mnoge dekove.Tako da visoka cena koju je taj dek imao svojevremeno ipak opravdana,a kostao je 2800-2850 dm kad se pojavio.

Link to comment
Share on other sites

Da li ce da se pojavi ne znam,jer ih nema bas puno.Bio je jedan crne boje u HiFi Centru i taj s obzirom da je radio dosta treba izbegnuti.Harman TD-4800 zvucno jeste izuzetan sto je najbitnije,ali zato estetski mi se uopste ne svidja/gold varijanta /.To je zaista jedan od retkih dekova/verovatno jedini/ koji mi se nije estetski svideo u gold varijanti.Inace taj dek nema ni svetlo u vratima.Iz licnog iskustva mogu da kazem da odlicno svira i model TD-4500 iz te serije.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, ScepanBG said:

Harman TD-4800 zvucno jeste izuzetan sto je najbitnije,ali zato estetski mi se uopste ne svidja.

Цела та серија са тим полуокруглим делом на предњој плочи је ружна сачувај боже, као она Нак. серија.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...