Jump to content


Audiolab 8200CD


anubisgrau

Recommended Posts

godinama pripreman novi westlakeov DAC je konacno spreman - ugradjen u audiolabov CD plejer.

ocigledno iskustvo uspeha cambridge 840C implementirano do daske, razdvojeni transport/DAC uz opciju i analognog preampa sa 3 ulaza u CDQ verziji

ESS-ov state of the art sabre 32 chip na delu

http://news.ecoustics.com/bbs/messages/10381/644532.html

verujem da ko god ima nameru da investira u DAC/plejer, ovo treba da bude prva masina koju treba da cuje. sve i da je audiolab negde zabrljao rezuci troskove i stavljao jeftinije delove/resenje, verujem da je pitanje meseci kada ce se u DIY zajednici pojaviti resenja za modifikaciju do realizacije maksimalnog potencijala

ko drzi audiolab kod nas, jer 4audio? ako ih neko poznaje, bilo bi dobro da proveri kada stize kod nas i po kojoj ceni?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Možda to može isto/bolje, a jeftinije... Pregledajte link. Buffalo II DAC sa 32 ESS Äipom. U kitu naravno. Kutijica ima za kupiti u lokalnim radnjama, a ko hoće može i sam dizajnirati sebi. Glavno je da je kit sa sve napajanjem 290 dolusa...

http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx

Samo DAC, pa staviš gde poželiš i :listen

Link to comment
Share on other sites

Možda to može isto/bolje, a jeftinije... Pregledajte link. Buffalo II DAC sa 32 ESS Äipom. U kitu naravno. Kutijica ima za kupiti u lokalnim radnjama, a ko hoće može i sam dizajnirati sebi. Glavno je da je kit sa sve napajanjem 290 dolusa...

http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx

Samo DAC, pa staviš gde poželiš i :listen

Link to comment
Share on other sites

Zapravo i nije ako razmisliÅ¡ malo bolje. Samo Äip ne možeÅ¡ kupiti kao fiziÄko lice te DAC ne možeÅ¡ napraviti. PriÄa je i bila na konto fantastiÄnog novog Sabre 32 Äipa. Ovde se nema Å¡ta sam praviti već samo kupiti DAC i spakovati ga u kutiju nekog CD-a koji već imaÅ¡ ili u posebnu kutiju pa od volje ti na Å¡ta ćeÅ¡ ga kaÄiti. ZaÅ¡to davati novac i na CD i na DAC ako nije neophodno. DoduÅ¡e, stoji da onaj ko ne zna sam da uradi, a pri tom nema kome da odnese da mu to spakuje u kutiju, ne bi trebao da se upuÅ¡ta u ovo. Post i jeste bio za one koji žele da dobiju isto to ali sa manje ulaganja. ÄŒak i nije ulaganje glavni razlog već se možda nekome već sviÄ‘a plejer koji ima.

Link to comment
Share on other sites

@Ninja... Ne kapiram gde ja tebe teram da ti uradiš to ??? Ovo je forum i postoji još mnogo ljudi osim tebe. Tvoja uverenja koliko ima ljudi koji bi uradili nešto tako, a koliko onih koji ne bi, su ipak samo tvoja uverenja. Naći će se neko kome će link i post koji sam postavio koristiti. Ako i ne, progutaće ga vreme kao da nikada nisam ništa ni napisao...

Ama ljudi... Oppo... Nije sala. :1038: Kakvo tu svajsovanje... Ne dolazi u obzir! Samo iz kutije, molim. :D

Link to comment
Share on other sites

Možda to može isto/bolje, a jeftinije... Pregledajte link. Buffalo II DAC sa 32 ESS Äipom. U kitu naravno. Kutijica ima za kupiti u lokalnim radnjama, a ko hoće može i sam dizajnirati sebi. Glavno je da je kit sa sve napajanjem 290 dolusa...

http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx

Samo DAC, pa staviš gde poželiš i :listen

Link to comment
Share on other sites

volim svajsere koji misle da su uvek najpametniji. ima poneko i ko jeste, sreo sam ih u zemlji srbiji na prste jedne ruke da se izbroje od stotina koji misle upravo ono sto pise u prvoj recenici - isto/bolje, jeftinije..... najcese ispadne gore a da ne bi bilo skuplje da bude isto/bolje, onda brze bolje zavrsi na oglasima. sa ili bez kutije.

Link to comment
Share on other sites

@Willi

apsolutna teorija, zanima me proizvod koji vrlo obecava za taj novac. davno vec nisam bio zainteresovan da cujem neki novi digitalni proizvod, poslednja je bila bladeliusova embla koja ipak kosta puno. a ESS32 je bio chip o kome se najvise pricalo poslednjih godina - zapravo se nikada nije toliko pricalo o novom chipu. john westlake ima iza sebe izuzetnu reputaciju kao dizajner, napravio je nekoliko legendarnih digitalnih proizvoda kao sto su pink triangle DAC, cambridge audio CD1-CD3 itd. CA840C je proizvod koji je ezotericni nivo digitalije ponudio u mainstream cenovnoj klasi - zvuk na stranu, ali fleksibilnost uredjaja je prosto istorijski trenutak. ja ocekujem da cujem plejer/DAC koji svira bolje od njega i zato me 8020CD zanima. znam da se za 2000-3000E to moze, ali me zanima da li moze za trecinu te cene?

Link to comment
Share on other sites

Evo ga na naslovnoj stranici decembarskog broja Hi Fi Choice-a.

Test je vrlo pozitivan.

Direktno je poredjen sa CA840C i Audiolab je proglasen boljim.

Koga interesuje, PDF decembarskog broja Hi Fi Choice-a se moze naci u "Piratskom Zalivu". ;)

Kod nas ce stici mozda tek kada u 4 Audio-u rasprodaju zalihu starih modela Audiolab CD plejera iz serije 8000. ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo ga na naslovnoj stranici decembarskog broja Hi Fi Choice-a.

Test je vrlo pozitivan.

Direktno je poredjen sa CA840C i Audiolab je proglasen boljim.Koga interesuje, PDF decembarskog broja Hi Fi Choice-a se moze naci u "Piratskom Zalivu". ;)

Kod nas ce stici mozda tek kada u 4 Audio-u rasprodaju zalihu starih modela Audiolab CD plejera iz serije 8000. ;)

Link to comment
Share on other sites

ne razumem opasku - zasto bi odredjeni chip bio "odgovoran" za to u koji se uredjaj ugradjuje i njegovu implementaciju. wolfson 8741 i 8840 se tacno ugradjuju u raznorazne sprave od koji su neke super a neke bezveze. zato se i trudimo da poslusamo uredjaje koji obecavaju da bi mogli biti primer dobre aplikacije, koliko se to moze u komercijalnom uredjaju. igrom slucaja, twisted pear je upravo ESS32 iskoristio kao sledeci korak (napred) u svojim DAC projektima u odnosu na pomenuti wolfson.

Link to comment
Share on other sites

uredjaj je vec dosta dugo flavour of the day, zapravo otkako se culo da westlake radi sa ESS32 chipom. zapravo se u startu nije ni znalo da ce taj projekat zavrsiti kao audiolabov plejer, jer se prakticno pricalo samo o tome da westlake priprema svoj novi uredjaj. vecina je, kao i ja, verovala da ce to bi nezavisni projekat, cini mi se da je westlake svojevremeno govorio o 2 opcije, kitu i gotovom uredjaju pod njegovom kapom. tako da me ne iznenadjuje ovo interesovanje. naravno, znacemo na cemu smo kada cujemo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...