Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Dr. Ebbets remaster-i, skroz dobri.Ne znam da li je uradio i ostale albume.

LedZeppelinLedZeppelinalbumcover.jpg

LedZeppelin2IIAlbumArtLarge.jpeg

Ledzeppeliniii.jpg

LedZeppelinFourSymbols.jpg

uz, za sad zabavnu knjižicu

1333v.jpg

Autor ima neke potpuno nepotrebne stilske izlete, no, dobro, to je biografija :D R'n'R benda, a ne roman Tolstojevskog.

Ja npr. ne mogu da nadjem dobar remaster Presence albuma....

Link to comment
Share on other sites

Malo zastarele muzike na odgovarajucem zvucnom pritisku

Humble Pie - ,,Performance: Rockin’ the Fillmore’’ (1971).

Žestoko odsviran koncert, verno je zabeležen na ovom (duplom) albumu. U vreme kad su rock-blues i boogie-rock bili popularni nije ga bilo lako nabaviti. Ipak, i onda i sad, jedina pesma koja mi se zaista svidela jeste ,,I Wolk On Gilded Splinters’’. Ovo je inaÄe obrada, original (nikad ga nisam Äuo) je uradio Dr John. Pesma je dugaÄka oko 24 minuta. Preplitanje gitarskog dvojca Frampton – Marriott je veoma melodiÄno i nadahnuto. Ovo je i jedina pesma na albumu koja nije u rock-blues-boogie maniru, već potpuno ,,svoja’’, jedna od onih na koje vreme ne utiÄe.

post-4934-128511107413_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja provedoh vece :D merrle haggardovu kompilaciju "stars of country" koja obuhvata drugu polovinu '60 i pocetak '70-tih.Dobru mu je inspiraciju za bavljenje country muzikom dao Cash kada je pravio cuvene koncerte u San Quentinu & Folsomu a Haggard ga tamo slusao jer je bio gost na duzi vremenski period,isplatilo mu se ispade od njega veliki country izvodjac.

Link to comment
Share on other sites

Wheelz with Ingrid Jensen

autori muzike su Stefan Zaradić (Hrvatska) i Aleksandar Dujin (Srbija), Å¡to je za period kada je snimana ('92.-'96.) imalo posebno znaÄenje. MeÄ‘u izvoÄ‘aćima se mogu naći BoÅ¡njaci, Dalmatinci, Nemci, Amerikanci,... Recimo, Peter Erskine - bubnjevi, Phil Spalding - bas.

PoÄetak je, za moj ukus, previÅ¡e ordinarno fanki. No, Å¡to viÅ¡e odmiÄe vreme, muzika je sve bolja. U celini, veoma dobar album, ne samo zato Å¡to su naÅ¡i ljudi u pitanju, a pogotovo ne zato Å¡to je Dujin NovosaÄ‘anin. :bacanje

post-2581-128511107717_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...