Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Å ta te je privuklo ovoj ploÄi?

Sh*t, uhvatio si me nakon gledanja najnovije epizode "Futurame", ne znam kako da ti odgovorim, a da ne zvuÄi neozbiljno...

O.K.

Neil Tennant se (tada) potrudio da napiše stvarno inteligentne tekstove:

We both given up smoking,

'Cause it's fatal,

So whose matches are those...

Geddit...?

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je ovde bilo Zappomanije, doduÅ¡e pre nekog vremena, ali moram da se prikljuÄim u preporukama za fenomenalni album uživo!!!

Frank Zappa - The Best Band You Never Heard in Your Life (1991)

Samo manjeg talasanja, rekao bih :order. Mislio sam da je Zappa sve rekao do kraja 70-tih, ali ako ti je utisak o ovom albumu toliko pozitivan, za mene je to interesantan predlog :order

Još uvek na cd kompilacijama: Love

Svratim jednom (jednom davno :order ) kod ortaka. Vidim tek dobijena, neotpakovana ploÄa: ,,Ko su ti ovi? Ma neki hipici... valjda, mislim trebalo bi kad se zovu ,,Love’’. Ti znaÅ¡ da sam ja bluzer, al kad sam Äuo one tvoje kako vezu ,,Hesitation Blues’’(mislio je na Jormu Couconena iz Jeff. Airplane i njegovu obradu ovog folk-blues tradicionala), reko’, ima tu neÄeg, ajd i ja da kupim neÅ¡to od hipika,’oćeÅ¡ da Äujemo? ’Ajde, al nemam pojma ko su. I Äuli smo... :lol: Posle sam ga mesecima molio da mi je proda: ,,Å ta će ti bre, pa tu nema bluza. Nema, al’ je mnogo dobro’’. Nedugo zatim, 1978. zagrebaÄka Mladost je izdala Rok Encikopediju, ustvari radi se o prevodu The Ilustrated NEW MUSICAL EXPRESS ENCIKLOPEDIA OF R O C K. Kad sam proÄitao da se ,,Forever Changes’’ (a ovaj album smo sluÅ¡ali) smatra za jedan od 10 najboljih rock albuma snimljenih do tada, shvatio sam da nas dvojica nismo otkrili toplu vodu kad smo je, zadivljeni, u pobožnom miru odsluÅ¡ali od poÄetka do kraja.

Ovu ploÄu sam kasnije nabavio, kao i joÅ¡ neke. Na moje razoÄarenje, shvatio sam da su Love snimili samo jednu istinski dobru ploÄu, upravo ,,Forever Changes’’. Prethodni ,,Da Capo’’ ima par dobrih pesama, ali niÅ¡ta viÅ¡e od toga, a donekle i prvi, istoimeni - ,,Love’’. Albumi posle ,,Forever Changes’’, na žalost nisu vredni ozbiljnije pažnje, osim po nekim zanimljivostima, kao Å¡to je na primer pojavljivanje Jimi Hendrixa na albumu ,,False Start’’(koliko mi je poznao on i Albert Lee su bili veliki prijatelji).

Šta reći na kraju: Grupa Love je po meni snimila samo jedan dobar album – ali toliko dobar da će ostati upamćena kao jedna od najboljih rock grupa ikad.

:order

Link to comment
Share on other sites

Sh*t, uhvatio si me nakon gledanja najnovije epizode "Futurame", ne znam kako da ti odgovorim, a da ne zvuÄi neozbiljno...

O.K.

Neil Tennant se (tada) potrudio da napiše stvarno inteligentne tekstove:

Ok, Ozzy analizira tekstove, Froggy to radi... Ima li još nekog ko gubi vreme oko tako bitne stvari kao 'smisao refrena u pop pesmi'?

Šta reći na kraju: Grupa Love je po meni snimila samo jedan dobar album – ali toliko dobar da će ostati upamćena kao jedna od najboljih rock grupa ikad.

:order

Slažem se uglavnom sa celim postom.

Eto, želim i ja taj album na vinilu, ima li ko iskustva sa novim izdanjem, liÄi li na neÅ¡to?

Nije ga teško naći na netu, imaju ga i u Pinbol Vizardu...

Link to comment
Share on other sites

Samo manjeg talasanja, rekao bih :order. Mislio sam da je Zappa sve rekao do kraja 70-tih, ali ako ti je utisak o ovom albumu toliko pozitivan, za mene je to interesantan predlog :order

Drago mi je da sam uticao na izbor! He he he! Nije on tu radio niÅ¡ta novo, ali ja jednostavno obožavam da sluÅ¡am taj album, jer odiÅ¡e neverovatnom energijom! A takav mu je i naziv, mislim da nije sluÄajno! Zappa je ipak znao jako dobro Å¡ta radi! Bar se meni dopada! Pozdrav! Uživajte! :order

Link to comment
Share on other sites

Evo, ja sam iÅ¡Äitavao tekst "Whole Lotta Love".Ima tu neÄega....

...pogotovu u onom srednjem delu pesme...

By-the-way, nisam analizirao tekstove, već sam se setio 20 godina stare recenzije Steve Sutherland-a u nedeljniku NME, koji je hvalio tekstove na dotiÄnom albumu.

Moram da priznam, bio je u pravu...

Link to comment
Share on other sites

Mos Def - Black on both sides

Ili: kako god se okreneš dupe ti pozadi!

Još jedno pozitivno brojanje za trottera i MosDef produkciju!

By-the-way, nisam analizirao tekstove, već sam se setio 20 godina stare recenzije Steve Sutherland-a u nedeljniku NME, koji je hvalio tekstove na dotiÄnom albumu.

Analizirati tekstove iz enemija je još gora varijanta.

Da ne bude da sam na kraj srca, evo malo poezije:

Hello, is it me you're looking for?

I can see it in your eyes

I can see it in your smile

You're all I've ever wanted, (and) my arms are open wide

'Cause you know just what to say

And you know just what to do

And I want to tell you so much, I love you ...

:wink:

now plen sa današnje berze: Tim Buckley - Goodbye & Hello

41VST066EJL._SL500_AA300_.jpg

Offtopic:

Rock po vrucini

Johnny Winter

:P

Link to comment
Share on other sites

Ok, Ozzy analizira tekstove...

Jok, samo zapažam vanserijski dobre i brutalno imbecilne. InaÄe, poezija poput ove...

Beat on the brat

Beat on the brat

Beat on the brat with a baseball bat

Oh yeah, oh yeah, uh-oh.

...mi uopšte ne smeta, naprotiv, istinski uživam. Usiljeno slinavljenje i bulažnjenje mi pak ozbiljno narušava uživanje u muzici.

Ako nemaš šta da kažeš snimi instrumental ili pevaj džibriš kao Magma, Sigur Ros itd.

Link to comment
Share on other sites

Muzika je došla pre, ali, ovo je jedna od prvih pesama koje su mi bile bitne zbog sadržaja a ne (samo) zbog melodije.

"Inside"

All the places I've been make it hard to begin

to enjoy life again on the inside,

but I mean to.

Take a walk around the block

and be glad that I've got me some time

to be in from the outside,

and inside with you.

I'm sitting on the corner feeling glad.

Got no money coming in but I can't be sad.

That was the best cup of coffee I ever had.

And I won't worry about a thing

because we've got it made,

here on the inside, outside so far away.

And we'll laugh and we'll sing

get someone to bring our friends here

for tea in the evening --

Old Jeffrey makes three.

Take a walk in the park,

does the wind in the dark

sound like music to you?

Well I'm thinking it does to me.

Can you cook, can you sew --

well, I don't want to know.

That is not what you need on the inside,

to make the time go.

Counting lambs, counting sheep

we will fall into sleep

and we awake to a new day of living

and loving you so.

Jethro Tull

"...here on the inside, outside so far away" je teška filozofija, ali, pesma je, ipak, ljubavna! :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=aFkXk7mtRlA

Mada, i "I'm bored", od Twiggy Pop-a, ima svoje Äari...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...