Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ovaj prvi japanski hitić je fina reciklaža... malo Fats Domino ritma, malo mladalaÄkog Helen Shapiro Å¡arma i Beach Boys viÅ¡eglasnog sounda (oko sredine pesme, pa nadalje). :) I inaÄe mi se Äini da je japanska pop muzika zastala tamo negde Å¡ezdesetih, Å¡to mi je baÅ¡ simpatiÄno.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡a se Metalika, albumi "Kill 'em all" i "Ride the lightning". Pa su usput malo oživele uspomene na ono lepo vreme, krajem osamdesetih/poÄetkom devedesetih, kad sam petkom uveÄe iÅ¡ao na "MaÅ¡inac" da sluÅ¡am metal i muvam ribe koje su sluÅ¡ale metal. Stanovao sam na periferiji Bg-a, i od kuće u kojoj sam živeo do autobuske stanice nije postojao asfalt, nego je put vodio preko seoskog druma, izlokanog zaprežnim kolima i traktorima. Ponekad, posle kiÅ¡e, drum bi se pretvorio u kaljugu, pa sam pri izlasku iz kuće navlaÄio najlon-kese na cipele, da ih ne bih izblatnjavio. I onda bih onako, petkom uveÄe, sa majicom Metalike i u kožnjaku i farmerkama 501 iz Minhena, gacao u mraku (nije postojalo uliÄno osvetljenje) sa kesama na nogama preko blata do autobuske stanice. Tu bih skinuo kese i Äekao da naiÄ‘e bus da me odveze do TroÅ¡arine, pa bih hvatao tramvaj do "MaÅ¡inca", tog grotla glasnih rifova, hedbenginga, zgodnih cica i adrenalina…

 

Link to comment
Share on other sites

^ Faca je Džejson. Možda ne peva lepo, ali fakat je da su se Džejms i Lars mnogo zeznuli Å¡to su ga Å¡utnuli iz benda. 

 

Sluša se:

 

 

Neki vinil rip albuma "Kill em all". Koje ludilo od albuma jbt. i sada, posle trideset godina. Posle njega viÅ¡e niÅ¡ta nije bilo isto. Sećam se kako sam prvi put Äuo KEA. Bio sam 7. osnovne ili tako neÅ¡to. Imali smo u Å¡kolskom dvoriÅ¡tu deÄiju žurku povodom zavrÅ¡etka Å¡kolske godine, i neko (mislim David Vartabedijan) je doneo ploÄu KEA i pustio je preko razglasa. Kad je krenula stvar "Hit the lights" svi smo smrzli. Bilo je kao neko Äudo. Ne mogu da opiÅ¡em kakav je (pozitivan) Å¡ok i pažnju KEA izazvao kod nas klinaca, tog popodneva u dvoriÅ¡tu osnovne Å¡kole "Kralj Petar" (tada "Braća Ribar"), 1983. godine. Da su se tog trenutka razgrnuli oblaci na nebu i ukazao nam se Bog glavom i bradom, verujem da ga ne bi ni konstatovali...  

Link to comment
Share on other sites

One, two; one, two, fuck, you. Dan za Plasmatics, između ostalih i za album "Beyond the Valley of 1984"

 

kx67.jpg

 

wkwq.jpg

 

Kraljica. Konstantno u sukobu sa zakonom (videti tekst pesme "A Pig Is A Pig"), pun internet fotki sa njenim izubijanim licem u modricama i podlivima, i legendarne svirke benda Plazmatiks obeležene Vendinim golim telom oblepljenim crnom izolir-trakom. A u privatnom životu, vegetarijanac, aktivist na oÄuvanju prirode, borac za zaÅ¡titu životinja. 

6. aprila 1998. uzela dvocevku, izašla u šumarak kraj kolibe u kojoj je živela, i pucala sebi u glavu.

U oproštajnom pismu objasnila da odlazi na bolje mesto.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Joss Stone
The Soul Sessions

 

MI0000399221.jpg?partner=allrovi.com

 

2003te Joss Stone ima samo 16 godina i snimlia je ovu kompilaciju prepeva americkog vintage soul-a.

Izdavacka kuca krije i ne promovira Joss okolo jer kad bi svi saznali da iza mocnog kontralto vokala krije se neka britanska hipi klinka, niko ga ne bi od matorih audiofila kupovao.

Vokal je zreo, pun emocija i tekstura koje udahnuju zivot ovim podzaboravljenim pesama. 

 

Plus je odlican test za tranziente i sibilante vaseg sistema. :D

Link to comment
Share on other sites

Danas sam sluÅ¡ao materijal za muÄenje audiofila,onih Å¡to viÅ¡e vole zvuk od muzike.OdliÄna ploÄa i za hifi sajmove ako želiÅ¡ da ti prezenter donese kafu zacinjenu sa ricinusovim uljem.

Bessie Smith, ploÄa sa dobro odabranim naslovom "The Empress".Snimci su iz 1925.-1928g.Deo snimaka je akusticno ,a deo je elektriÄno sniman.Manje viÅ¡e zvuÄi kao preko interfona ili telefona,ali deo snimaka je restauriran masimalno koliko se moglo i Kolumbijin inženjer zvuka je Äak dobio i Grammy nagradu za svoj mukotrpni rad.ÄŒuti danas autentiÄni blues 20-tih sa ameriÄkog izdanja...jednostavno nisam mogao odoleti na berzi,Äak sam krenuo kući pa se na po puta okrenuo i vratio na berzu zbog nje...Muzika zapravo pevanje je vanserijsko,za ovakvo oblaÄno lejzi nedeljno popodne ispade sjajan izbor.Malo su me deca Äudno gledala, "gle taja sluÅ¡a crtaće sa gramofona",ali nema veze.PloÄa je skroz cool,dupli album prva ploÄa prva i Äetvrta,a druga ploca druga i treća strana.

Link to comment
Share on other sites

Nekad sam bio siguran da su ovakve stvari neÄija greÅ¡ka. 

Niko nije mogao upamtiti raspored strana na trostrukom Woodstock-u, na primer :)

 

To je rađeno zbog gramofona-changera, kao što su Toska ili Trubadur: naslažeš 1-2-3 stranu, odslušaš, sve zajedno okreneš pa slušaš 4-5-6 stranu.

Link to comment
Share on other sites

Da je naÅ¡e izdanje rekao bih ...treća smena,ali ameriÄko je.Na nalepnicama lepo piÅ¡e prva,okreneÅ¡ a ono Äetvrta.presluÅ¡am prvu ploÄu bez gledanja i onda stavim drugu,sav se pogubih...joÅ¡ popih vince pre toga uz ruÄak,pomislih "uhvatilo" me od jedne ÄaÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo kasnije sam shvatio da je The four horsemen verovatno najbolja HM pesma ikad napisana. 

A Mechanix ти је вероватно друга најбоља.  :D

http://www.youtube.com/watch?v=rAuYaeQjBXc

 

Шалу на Ñтрану, и мени је The four horsemen Ñ˜ÐµÐ´Ð½Ð° од најбољих треш метал пеÑама (а Ñа првог албума можда и најбоља). Свидела ми Ñе на прво Ñлушање, још то није било Ñа КЕРвећ Ñам је први пут чуо на неком бутлег живом Ñнимку (па је Ñамим тим имала и жешћу конкуренцију јер Ñу ту били Ñве Ñами хитови).

 

Е Ñад, кад Ñе већ покренула прича о тој раној фази треш метал звука греота је не поменути и Слејеров први албум. По мени албум који је Ñигурно у топ 5 дебитантÑких метал албума Ñвих времена. Можда је мало Ñлабија продукција али кад је у питању Ñама музика ту Ñвакако доминира у одноÑу на већину дебитантÑких албума Ñвих других великих метал бендова. По мени Ñве до појављивања ТеÑтаментовог The Legacy није било тако моћног албума као што је Show No Mercy. Ðаравно, Ñтвар укуÑа, капирам да има и другачијих мишљења. B)

Slayer_-_Show_No_Mercy.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=EdjS4qMXQmQ

Link to comment
Share on other sites

A Mechanix ти је вероватно друга најбоља.  :D

 

Verovao ili ne, nije  :) . Za drugu najbolju pesmu je konkurencija izgleda mnogo oÅ¡trija nego za najbolju. 

 

Spadam u retke (bivÅ¡e) metalce koji su The Mechanix Äuli pre nego The Four Horsemen. I uopÅ¡te nisam bio impresioniran. Iako mi se Megadetov prvenac u celini baÅ¡-baÅ¡ sviÄ‘ao.

Link to comment
Share on other sites

512446EK03L.jpg

 

Super album, gostuje Sonny Stitt. Ima straÅ¡na pesma Martin Luther King Southside, tu Sonny ima mnogo dobar solo. Ustvari, to je drugi njegov solo u pesmi, negde pred kraj. Joe Turner ga najavi: "Blow Sonny Stitt!" i ovaj odsvira straobalnu deonicu, pogotovo naÄin na koji je izaÅ¡ao iz sola je fantastiÄan (!) i kako se to sve fenomenalno uklopilo sa bendom, jazz sviraÄ i bluz ekipa ko maÅ¡ina. Ovu pesmu vrtim već 10-ak dana Å¡to baÅ¡ nemam obiÄaj. InaÄe, ceo album je stvarno odliÄan bluz album, preporuÄujem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...