Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Bice zanimljivo cuti i one koji uporede, Teddy sa regulatorima bije reputacija da malo otvori prostor u odnosu na hi-cap, ali da malo ubije dinamiku, prat, kako god ih zvali. Sumnjam da je Naim isao na to da ubije bilo sta, tako da su verovatno dosta pazili sta rade sa regulatorima. Videcemo kako ce to da radi.... Treba to probati.

Link to comment
Share on other sites

Teddy Pardo pravi vrlo ozbiljna napajanja i to su skroz korektne sprave. Jedina mana im je da na zvuk uticu drugacije nego Naim napajanja, pa ima razloga da se razmislja sta je bolje. Za nesto tipa rDAC gde je orginalno napajanje kockica nemas razloga da razmisljas - go for it.

Avondale je sondek trosio, valjda, mene nisu zanimali pa nisam toliko citao.

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam pre svega za licnu upotrebu... i pre svega za Young. Arcam se nekako nametnuo kao dodatna opija zbog eventualne disribucije mada neko ko jedva izdvoji 400e za DAC tesko da se istovari jos nepunih 300e za napajanje. Srbin drugcije razmislja - pre ce da doda tih 300e, ako ima, i kupi skuplji DAC nego da upgrade-uje postojeci... Uz to, Teddy prodaje i direktno sto otvara opciju dovijanja od strane potencijalnog kupca da se prodje desetak eura jeftinije u pravcu "prosvercovace mi ortak kad dodje iz Londona"...

"Nema tu 'leba" , cini mi se...

Link to comment
Share on other sites

Teddy je iz Izraela,prodaje direktno i daje robu na probu.Problem su carina i transport i to su realni troskovi,da ih nema vec bi smo ga vec davno isprobali.U Uk se forumasi oko toga dosta lepo organizuju,na primer za odredjene preamp plocice koje su modifikacije po principu plug and play kruze od forumasa do forumasa uz pomoc kurirske poste prakticno godinama i svako dobije svojih 7 dana,pa salje dalje.Mozda i kontaktiram Teddy-ja,da nam se da jedan na probu(uz uplatu naravno) ako bi bilo vise ljudi zainteresovanih za probu,svestan sam i da je realno mali broj ljudi koji bi mogli biti ozbiljnije zainteresovani za kupovinu.Teddy Pardo,Les w, Neil Mcbride su i sami PFM forumasi i za svaku su saradnju,ucestvuju u radu foruma odgovaraju na pitanja,imaju svoje pristalice...male podsektice,na naim forumu radi naim "verska policija" pa je zabranjeno i pominjanje modifikacija,drugih napajanja i sl.Kako je vec Ozzy pomenuo one zvuce razlicito pa samo proba moze resiti dilemu sta je za koga bolje.Ja recimo koristim flashback performance interkonekt kao jedino odstupanje od originalnog sistema i zadovoljan sam.Mislim da se oko napajanja koje ti treba vredi kontaktirati kolega Impuls,a ako se dobro secam i Anubius.

Link to comment
Share on other sites

Do OO, da kupim oba pa bolji da ostavim a ovaj dugi da bacim? :evil:

Ili to ili da naÄ‘eÅ¡ nekoga ko je probao oba napajanja na Youngu i izvalio koje je bolje, pod uslovom da se u tvom sistemu ne pokaže upravo suprotno ;-) . Princip rada ovih napajanja je drugaÄiji i daće drugaÄije rezultate. Znam da je jedan poredio baÅ¡ na Youngu i Avondale je navodno bio bolji. S druge strane sluÅ¡ao sam klonove oba napajanja na Evo i meni je Teddy bio bolji. Paul Hynes je bolji od oba. :bounce

Link to comment
Share on other sites

Koristim priliku da se zahvalim Tuti-ju i ostalim forumasima na interesovanju, teska su vremena ucinila da prodaja dugo traje ali uz veliko uzivanje u tom sjajnom gramofonu-opasno sam izlizao Supex-a na njemu.Kako to obicno biva prodajes nesto sto godina,a onda se u istom danu izjasne dvoje ljudi za kupovinu.Groovy ,sorry and respect . :cheers

Zaista velik respekt za taj gram,probao sam ga direktno uz nekolko drugih i nije se nigde osramotio.Gram je bio sjajno drustvo,skoro 8g.,a rastanak emotivan,mozda i zbog toga sto je kupljen jednog vrlo specijalnog dana za mene 03.12.2004.Baza je sjajna i bilo mi je uzivanje procitati par SMS-a od Tuti-ja kad ga je cuo.Ono sto bih iz njih preneo kao vaznu impresiju da je AT potpuno drugacije i sa mnogo novih detalja proradila na njemu nego na dosadasnjem gramofonu.Cesto na forumu upucujem preporuku da se preskoci mali i ode na veci upgrade gramofona makar i uz malo stpljenja,kad sam to ucinio svojevremeno sa Sondekom bilo mi je to najvaznije Hifi ikustvo u zivotu, jer ono sto se izgubi na izvoru ne moze ni najbolji ostatak sistema na svetu da nadohnadi.Jedan cuveni Pink Triange pt too je na KP otisao za svega 600E(jedva ostadoh veram Republici,moram da priznam),steta je tako velike apgrejde propustiti nekad samo za 100-200E razlike u odnosu na neko poluresenje.

Inace... http://www.kupujempr...lter_id=5808069 ,nikad aktuelnije, nalazacu nagrada !

Cheers guys,cekam dojavu. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ali ovo ti je bilo neprevazidjeno .... nac 22 i nap 120.......samo 2 x 40 wati ali kakvih, stigli su 88 u Zrenjanin pa posle 10 ak god pravac za N. Sad u prave ruke

Dobri su i nap 160, 180, 250 itd

hi - fi ti je kao vino moras da znas iz koje godine je najbolje :)

Link to comment
Share on other sites

Ali ovo ti je bilo neprevazidjeno .... nac 22 i nap 120.......samo 2 x 40 wati ali kakvih, stigli su 88 u Zrenjanin pa posle 10 ak god pravac za N. Sad u prave ruke

Dobri su i nap 160, 180, 250 itd

hi - fi ti je kao vino moras da znas iz koje godine je najbolje :)

ne razumem,skoro pa nista, 180 mi deluje kao uljez u prici,nisam ga imao,a ni slusao,ostalo da,btw. svi su pomenuti sa potpuno istim prepoznatljivim karakterom zvuka.Naim je u njega toliko siguran da je malo sta menjao do skora,a i to nisu prevelike razlike.Uklapa se i negde i '88/89/90 (ko bi se secao) i Zrenjanin,ali nije od mene otisao za NS vec je ostao tamo kod drugara mozda od njega,ja sam ga zamenuo za 32/160 vec negde 90/91,za NS otisao sam ja zajedno sa 32/160.Mozda da ne davimo dalje...moze i na pp.

Inace taj 120 ima stvarno mocnih 40w,spakovao je mog dotadasnjeg Magnuma i njegovih 80w u mali dzep,nit' manjeg nit' cudnijeg nit' mocnijeg minijaturnog ampa,20x20 cm u tesno -tesnom pakovanju,tesko da je i jedan kabl u njemu bio duzi od 5cm,trfo i dual mono plocice vertikalno postavljene.mini minamalizam

http://forums.naimau...true/120_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wow,momci pogledajte ovaj sjajan par SBL zvucnika,najbolja poslednja verzija koje se prodaju u UK za oko 1000E sto je odlicna cena za takav primerak ,nadam se da negde postoje i pasivne skretnice koje su morale biti odsrafljene jer su slusane bez njih u aktiv verziji.mogli bi biti sjajno resenje za nekog od vas sa naim pojacalima-ja bi licno rado zamenuo svoje za njih.Osim toga obavezno pogledajte i prodavca iznad Monaka,pao sam u nesves' kad sam video slike-idu odmah posle SBL-a.

http://www.flickr.com/photos/37311864@N00/6970377422/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Republikanci ,prenosim poziv na jedno sjajno druzenje uz Naim uredjaje u Novovom Sadu u salonu Audio plus,Strazilovska 23,sreda 20 Jun 18-22h.Bice to sjajna prilika da se cuje kompletan Naim system srednje klase od izvora do zvucnika,nadam se i sa svim naim kablovima i bez strujnih kondicionera.Kao preventivu saljem dugotrazenu post-11818-0-92140700-1340056611_thumb.j sliku za plasenje!

Cheers guys :cheers

Sondek

@supermario : Prilika da se proba majica,ali i malo provoza do NS-a.

Link to comment
Share on other sites

Momci naravno da ste dobrodosli,bice to prilika da se cuje malo nove, malo stare skole u istom danu(ovaj vintage deo da ne bude zabune je u privatnom aranzmanu za ekipu iz "Lancie" u ovoj turi-mali kapacitet mesta...).Prostorija u audio plusu je dosta dobra da se Naim novotarije dobro predstave,s obzirom da se slusa mali Ovator, Superunity bi trebao biti adekvatan amp/izvor ,bice tu naravno i naim CD plejer,na prosloj je prezentaciji bilo dosta toga i sa CD-ova posetioca.Neki noosadski naimovci su takodje najavili dolazak,izgleda ovaj nas dojavnik dobro fercera.Nadam se da sirimo klub nakon prezentacije.

@Suca: nosis vrtesku... :talasi ,pa ljudi vec sam zaboravio kako gram zvuci u mojoj kuci,kad jos pomislim da ni LP 12 iz tehnickih razloga ne moze da stigne iz UK pre septembra padam vec u bedak,haluciniram,jedno sam vece sanjao neko jako,jako lagano spustanje rucke na plocu...,hvala suco unapred za malo Rega-Metadonske terapije ovisniku od gramofonske igle.Btw imal' negde Rent a gramofon u Srbiji,ima da pocnem da gledam tuske serije od dosade do jeseni.

Link to comment
Share on other sites

Dobrodosao,uslov da postanes "pravi" republikanac je slika i da cujemo(procitamo) utiske. :cheers

Cuo sam da taj classik-multipraktik lepo radi,ako nekad budem nasao "vremena" za vikendicu ta mala kutijica bi mi bila kompletni B sistem.

Nego ljudi kad sam vec sa Mr. Sreckovicem podseti me na nesto,jel bi neko da ucestvuje u nagradnoj igri za Focal slusalice.Potrazite malo o tome na www.tomtomaudio.com otvara se novi naim users club. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...