Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Zaboravi da napomenem !!!!!!!!!! Inace zamalo :) sinoc da napravimo posao za Isobarike vlasnik se razmislja za moju ponudu. Ako mi udju u kucu nateracu ih da sviraju i bez bi - tri wiring - a, zivo me zanima da li ce da guknu kako treba sa mojih 2 x 300 wati na 8 oma i damping faktorom 1200 + :wave2

Joj zaista si nepopravljiv lik.btw to je 4 ohm zvucnik,vati su mu potpuno ne bitni,bitniji je mnogo odnos pojacala prema padovima impedance.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravi da napomenem !!!!!!!!!! Inace zamalo :) sinoc da napravimo posao za Isobarike vlasnik se razmislja za moju ponudu. Ako mi udju u kucu nateracu ih da sviraju i bez bi - tri wiring - a, zivo me zanima da li ce da guknu kako treba sa mojih 2 x 300 wati na 8 oma i damping faktorom 1200 + :wave2

Naravno da ce raditi (znajuci Viktorov rad tvoje pojacalo je verovatno odradjeno vrhunski), kao sto rece sondek nije bitno koliko je pojacalo vati, vec da li trpi pad impedanse i da li je ima potrebnu konstantnu jacinu struje, ali poslusaj savet i vrati po shemi zvucnike u originalno stanje sto se tice wire-inga i ako vec ne koristis tri-amping, bar vezi tri-wire razlika je kod bas tog modela ogromna (sto na primer kod Kabera i Keltika nije tako drastican slucaj). Ako je problem u kablovima ja cu ti dati Linnove tri-wire kablove da probas....Poznajuci Izobarik bojim se da ce 2.8 uskoro na oglase ;-)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce raditi (znajuci Viktorov rad tvoje pojacalo je verovatno odradjeno vrhunski), kao sto rece sondek nije bitno koliko je pojacalo vati, vec da li trpi pad impedanse i da li je ima potrebnu konstantnu jacinu struje, ali poslusaj savet i vrati po shemi zvucnike u originalno stanje sto se tice wire-inga i ako vec ne koristis tri-amping, bar vezi tri-wire razlika je kod bas tog modela ogromna (sto na primer kod Kabera i Keltika nije tako drastican slucaj). Ako je problem u kablovima ja cu ti dati Linnove tri-wire kablove da probas....Poznajuci Izobarik bojim se da ce 2.8 uskoro na oglase ;-)

Moje pojacalo trpi pad i na 1 om to nece biti problem , na 2 oma radi u leru :) . Ako je Isobarik na 4 oma onda cu mu ponuditi 2 x 450 w po kanalu - posto znas Viktorov rad kako i na koji nacin rade njegovi pojacivaci slozices se da pojacalo u ovom slucajku nece biti problem :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hooray! :banana

popcorn.jpg

P.S. Å ta će biti sa Dyn Klubom? Možda iskoÄi nov C2....vrlo povoljno? :lol:

Opasan igraÄ ovaj Å¡uca. :lol:

Boki ti znas da ja volim izazove i uporedne testove koje sam najvise platio iz svog dzepa i to je moje iskustvo koje nema cenu tako ce biti i ovaj put ako uzmem Isobarike stavicu ih na crtu sa istim uslovima pored DY 3.3 pa cemo da vidimo ko je ko. Testovima ce prisustvovati standardna ekipa a bice pozvani i gosti. Ako nesto volim to je da bacam DY na raznorazna iskusenja , pa ako prezivi pricace se ako ne ostavljam ga ispred prvog kontejnera - eeeeee ako prezivi i cuvenog Linn - a onda pojacavamo gas u Klubu

Link to comment
Share on other sites

Boki ti znas da ja volim izazove i uporedne testove koje sam najvise platio iz svog dzepa i to je moje iskustvo koje nema cenu tako ce biti i ovaj put ako uzmem Isobarike stavicu ih na crtu sa istim uslovima pored DY 3.3 pa cemo da vidimo ko je ko. Testovima ce prisustvovati standardna ekipa a bice pozvani i gosti. Ako nesto volim to je da bacam DY na raznorazna iskusenja , pa ako prezivi pricace se ako ne ostavljam ga ispred prvog kontejnera - eeeeee ako prezivi i cuvenog Linn - a onda pojacavamo gas u Klubu

Iz mojih iskustava sa Dy nista iz Contour serije nece preziveti Izobarik pa ni 3.3, pravi takmac od DY mu je Compound 4 cak vrlo slicno i zvuce (a slican je i princip rada)....

Link to comment
Share on other sites

Boki ti znas da ja volim izazove i uporedne testove koje sam najvise platio iz svog dzepa i to je moje iskustvo koje nema cenu tako ce biti i ovaj put ako uzmem Isobarike stavicu ih na crtu sa istim uslovima pored DY 3.3 pa cemo da vidimo ko je ko. Testovima ce prisustvovati standardna ekipa a bice pozvani i gosti. Ako nesto volim to je da bacam DY na raznorazna iskusenja , pa ako prezivi pricace se ako ne ostavljam ga ispred prvog kontejnera - eeeeee ako prezivi i cuvenog Linn - a onda pojacavamo gas u Klubu

Slušne testove uvek podržavam. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jos ako neko Suci uvali na zajam jedno 3 NAP 250, ode sve dodjavola... :)

Srecom nema ko :).

P.S. Da, sondek, i snaxo i supercap za njega :).

Dobro bre teoreticari, jel neko od vas dvojice slusao te NAP-ove, multiamping-e, aktivne skretnice, snaxo-e i ostale abrakadabra fore ili samo prosipate pamet procitane po Naim biased forumima? ;):)

Link to comment
Share on other sites

Ne treba za snaxo supercap,nije tada ni pravljen.hicap sasvim dovoljno.

Moj amp moze biti na raspolaganju kad izobarici stignu na probu,znam za jos jedan u BGD koji bas pogoni Izobarike i jedan olive koji pogoni SBL,ali tog vlasnika ne poznajem licno.Zvucnici su inace predvidjeni za 125-135W na 4 ohm kao optimum koje imaju nap 125x2 ili 135.Sto se struje tice tu je 4 regulisana napajanja,svaki od njih sposoban da isporuci 10 ampera na 40v kontinualno,nadam se da sam dobro preveo iz uputstva za nap.Mada ne verujem da ce karakteristike biti problem,pre karakter zvuka ali vredi probati,pre il' kasnije bice to jedan L&N aktivan tri amp sistem.

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre teoreticari, jel neko od vas dvojice slusao te NAP-ove, multiamping-e, aktivne skretnice, snaxo-e i ostale abrakadabra fore ili samo prosipate pamet procitane po Naim biased forumima? ;):)

nap 250 slusam svaki dan,kod mene za aktivnu verziju ide snaxo2/4 ili jednostavniji IXO i jos jedno pojacalo kakvo vec imam.Naim aktivni sistem nazalost nisam slusao ,samo pasivne u najrazlicitijim verzijama i generacijama.Sto se zvucnika tice imao sam 2 od 3 iz te referentne stare serije,izobarik sam slusao 2 puta,jednom sa 250 i jednom sa 160.Slusao sam Linn aktivan sistem sa njihovim pojacalima i izvorima u dva navrata,zvuce opasno dobro,zaista nesvakidasnje.

Inace bio sam u velikoj dilemi da kompletiram aktivni sistem sa dva nap 160 koji bi cak bio slican po ceni sa pasivnim koji koristim sa nap 250.

Link to comment
Share on other sites

nap 250 slusam svaki dan,kod mene za aktivnu verziju ide snaxo2/4 ili jednostavniji IXO i jos jedno pojacalo kakvo vec imam.Naim aktivni sistem nazalost nisam slusao ,samo pasivne u najrazlicitijim verzijama i generacijama.Sto se zvucnika tice imao sam 2 od 3 iz te referentne stare serije,izobarik sam slusao 2 puta,jednom sa 250 i jednom sa 160.Slusao sam Linn aktivan sistem sa njihovim pojacalima i izvorima u dva navrata,zvuce opasno dobro,zaista nesvakidasnje.

Inace bio sam u velikoj dilemi da kompletiram aktivni sistem sa dva nap 160 koji bi cak bio slican po ceni sa pasivnim koji koristim sa nap 250.

Ok, hvala na odgovoru.

Kapiram da Linn Isobarik u tri-amping modu sa NAP 250 nisi slusao. Predpostavljas a i drugi kazu da zvuci fenomenalno ali ti ne znas jer nisi slusao. Jesam li dobro shvatio?

Dobro, da cujemo i nkrgovica koji preporucuje istu kombinaciju. Da li je on slusao?

p.s.

neki Snaxo gore dole... nebitno...

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala na odgovoru.

Kapiram da Linn Isobarik u tri-amping modu sa NAP 250 nisi slusao. Predpostavljas a i drugi kazu da zvuci fenomenalno ali ti ne znas jer nisi slusao. Jesam li dobro shvatio?

Dobro, da cujemo i nkrgovica koji preporucuje istu kombinaciju. Da li je on slusao?

slusao sam razliku izmedju aktivog i pasivnog linn trosistemskog zvucnika velika je.Slusao sam pasivnu verziju sa nap 250,aktivna ne moze da bude losija.Iskustva onih u UK koji su uradili postepen upgrade su takva da nebi nikad nazad,kad povezem ono sto sam cuo kao razliku izmedju linn aktivnog i pasivnog sistema sa istim pojacalom nemam razloga da ne verujem.Meni licno dosta jeftiniji upgrade bi bio upgrade preampa i pre bih isao na tu varijantu i James iz tomtom audia mi je rekao da je to bolji put i da mi tako nesto moze transformisati sistem,doziveo sam to jednom sa sadasnjim preampom i verujem mu.Tu bih se mogao pokrpiti sa 500-600E dok mi za ovo drugo ipak treba bar 3 puta vise i za mene su to jako veliki novci.Trenutno ipak mi je izvor prioritet i prezadovoljan sam zvukom,prakticno i nezelim dalje od ovoga kad formiram izvor kako zelim.ne volim menjanje sprava,to strasno smara,hocu da vec jednom samo kupujem ploce i diskove bar 5 godina.Kad sam prosli put formirao L&N sistem nisam ga dirao 15-16 godina i stvarno sam jako malo mislio o hifi.

Inace ne vidim u cemu je problem da Nikola spomene 3x250 varijantu iako ih mozda nije slusao,rekao je to kao predlog za probu pa ako prodje prodje,naravno da i veruje u firmu koju koristi licno ,a koja predstavlja aktivnu varijantu kao ultimativno resenje.problem je sto je to kod nas sve to tesko i izvesti.Mozda ovako preko foruma i dodjemo do nekoga,mislim da postoji jedan aktivan Izobarik u Beogradu ali nisam siguran,provericu sutra.U pitanju je jedan operski pevac,ne znam ga licno ali imamo zajednog prijatelja.Ja sam inace na osnovu forumskih diskusija dosao do preampa,doneo mi ga kuci covek poslusao sam ga i platio bez pogovora jer sam bi zadovoljan razlikom.Na osnovu foruma dobio sam i dosta skupu kombinaciju 282/200,rece mi covek za tebe nikakav problem i nek ostane 7-8 dana,cak se nismo ni videli,ostavio kod drugara na nbg jer nismo mogli da uskladimo vreme,dobio sam i mogucnost da ga platim odlozeno.Dobio sam i Sare i SBL na 7-8 dana slusanja pre kupovine,to je optimalan period.I sam sam prosetao par svojih sprava kod forumasa.

Link to comment
Share on other sites

slusao sam razliku izmedju aktivog i pasivnog linn trosistemskog zvucnika velika je.Slusao sam pasivnu verziju sa nap 250,ne moze da bude losija.Iskustva onih koji su uradili postepen upgrade su takva da nebi nikad nazad,kad povezem ono sto sam cuo kao razliku izmedju linn aktivnog i pasivnog sistema sa istim pojacalom nemam razloga da ne verujem.Meni licno dosta jeftiniji upgrade bi bio upgrade preampa i pre bih isao na tu varijantu i James iz tomtom audia mi je rekao da je to bolji put i da mi tako nesto moze transformisati sistem,doziveo sam to jednom sa sadasnjim preampom i verujem mu.Tu bih se mogao pokrpiti sa 500-600E dok mi za ovo drugo ipak treba bar 3 puta vise i za mene su to jako veliki novci.Trenutno ipak mi je izvor prioritet i prezadovoljan sam zvukom,prakticno i nezelim dalje od ovoga kad formiram izvor kako zelim.ne volim menjanje sprava,to strasno smara,hocu da vec jednom samo kupujem ploce i diskove bar 5 godina.Kad sam prosli put formirao L&N sistem nisam ga dirao 15-16 godina i stvarno sam jako malo mislio o hifi.

Na moje pitanje da li si slusao Linn Isobarik sa 3x NAP 250 ti si napisao roman a dovoljno je bilo da kazes: "Ne, nisam slusao, cuo sam price da to radi odlicno." :)

Inace ne vidim u cemu je problem da Nikola spomene 3x250 varijantu,rekao je to kao predlog za probu pa ako prodje prodje.

Nije problem, samo sam znatizeljan jer se izrazio da bi ta kombinacija "bruka" svirala sa Linn Isobaricima (uz jos neke dodatne kerefeke) a ja nekako sumnjam da je i on to imao prilike da cuje tj nama ovde prenosi i predstavlja iskustva drugih kao svoja (ili sam bar ja to tako razumeo).

U duhu predhodnog hteo sam samo da pitam zasto pricate bajke i glorifikujete nesto u ciji kvalitet niste imali prilike da se licno uverite a pisete i navodite nas koji citamo, kao da jeste? :)

To ne doprinosi ni kvalitetu Republike a ni foruma. Cak naprotiv.

Inace ja sam davno slusao jedan par Linn Isobarika bas sa Olive Naim serijom (to je ona najstarija?) izvor je bio Mission PCM (tako valjda bese?) CD player povezan na Mission Cyrus PSX i to je radilo da se ukakis. U pozitivnom smislu dakako.

Link to comment
Share on other sites

Na moje pitanje da li si slusao Linn Isobarik sa 3x NAP 250 ti si napisao roman a dovoljno je bilo da kazes: "Ne, nisam slusao, cuo sam price da to radi odlicno." :)

Nije problem, samo sam znatizeljan jer se izrazio da bi ta kombinacija "bruka" svirala sa Linn Isobaricim (uz jos neke dodatne kerefeke) a ja nekako sumnjam da je i on to imao prilike da cuje tj nama ovde prenosi i predstavlja iskustva drugih kao svoja (ili sam bar ja to tako razumeo).

U duhu predhodnog hteo sam samo da pitam zasto pricate bajke i glorifikujete nesto u ciji kvalitet niste imali prilike da se licno uverite a pisete i navodite nas koji citamo, kao da jeste? :)

To ne doprinosi ni kvalitetu Republike a ni foruma. Cak naprotiv.

Inace ja sam davno slusao jedan par Linn Isobarika bas sa Olive Naim serijom (to je ona najstarija?) izvor je bio Mission PCM (tako valjda bese?) CD player povezan na Mission Cyrus PSX i to je radilo da se ukakis. U pozitivnom smislu dakako.

predlazem ti da pregledas moje postove i uveris se da ni u jednom svom postu nisam preneo nikakvo svoje iskustvo sa aktivnim linn naim sistemom vec iskljucivo linn aktivnim ili naim pasivnim u dosta kombinacija.Ponekad pojasnim kako sta funkcionise kod naima,ali nikad to ne predstavljam kao iskustvo ako to i nije.

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre teoreticari, jel neko od vas dvojice slusao te NAP-ove, multiamping-e, aktivne skretnice, snaxo-e i ostale abrakadabra fore ili samo prosipate pamet procitane po Naim biased forumima? ;):)

S obzirom da sam i ja davao predloge a nisam prozvan od Sonic-a :-)samo da potvrdim da sam slusao Isobarik sa 3xNAP 250, posedovao isti sa 3xLK100 i LK2280/Spark, i sa aktivnim karticama i bez....a kao sto sam i napisao ne trebaju sve te "abrakadabra fore" da bi radio sjajno, dovoljno je naci 3xLK2 (maximalno 600 EUR) i rezultati su bliski mnogostruko skupljoj amplifikaciji.

Link to comment
Share on other sites

Aktivan SBL set up sa 4 135 monobloka i nac 52,za nac :loveface ,opasno izgleda sistem.Bas me zanima kako je rasporedio snagase,ja bih chrombampere na visokotonce a olive za baseve,predpostavljam da je i on tako uradio,vidim da su i Snaxo2/4 i Hicap hrombamperi.Bas bi voleo uprediti te dve serije 135-ice.Hteo bih i 250 olive uporediti sa mojim,uradjen mu je servis pa i update ali ostao je Holden Fisher trafo za koji mnogi tvrde da daje poseban smek i topliji sound,ako znate nekog kod nas bio bih zahvalan da to isprobamo.

Link to comment
Share on other sites

Momci predlazem vam da upoznate Kiko,ma sta da upoznate OSVOJITE ga na nagradnoj igri.Bar to znamo kako se radi na ovom forumu,kad je pao Marten za slobodu pasce i ovaj Linncic.Treba samo da odgovorite kojih je vasih najboljih 10 sekundi muzike,sta je to od cega se najezite,koji su to uvodni taktovi,promena ritma,gitarski solo ili refren koji religiozno iscekujete da cujete...

naravno ne nama ovde vec Linn-u na facebook-u...joj nemam tamo nalog,a nesto sam se zarekao da ni necu imati ,bojim se da cu morati da prekrsim rec.

pogledajte o nagradnoj igri ovde opsirnije: http://linnproducts....89F0E32AAFB68BF

post-11818-0-02225000-1342813800_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Gde će to da sviri, kada je nabacao sve na gomilu u toj ostavi? :lol:

ne vidi se gde je drugi zvucnik i kolika je soba,ovaj zvucnik je priblizno kako treba,tj zadovoljavajuce uza zid i ima 50 cm od bocnog zida.Ovo je neki pogled sa strane moguce da je kamin izmedju zvucnika,zgodna cura pored na sofi,a neko dobro vino otvoreno- onda je sve idealno...meni licno samo fali nesto na tom "sound organisation" stocicu za pun ugodjaj.

Link to comment
Share on other sites

ne vidi se gde je drugi zvucnik i kolika je soba,ovaj zvucnik je priblizno kako treba,tj zadovoljavajuce uza zid i ima 50 cm od bocnog zida.Ovo je neki pogled sa strane moguce da je kamin izmedju zvucnika,zgodna cura pored na sofi,a neko dobro vino otvoreno- onda je sve idealno...meni licno samo fali nesto na tom "sound organisation" stocicu za pun ugodjaj.

NajlogiÄnije je da su komponente i zvuÄnici na susednim zidovima, i tako blizu, jer je soba mala.

Da je soba velika, polica sa ureÄ‘ajima bila bi na sredini zida a zvuÄnici sa jedne i druge strane od police.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...