Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Clearaudio je samo bio primer.Od Naima imam XS sa Flatcap-om. Gramofon jos je u fazi planiranja. Ono sto mi se svidja je Transrotor firma(jedan ranije video kod Slobe u BM-u). Takodje i Linn Sondek, medjutim u "One Hi- Fi" svake godine cena im je po 10% veca. Svakako to su gramofoni koji su van projektovanog budzeta.

Ovo sada samo polako proucavam iskustva gramofondzija i sklapam neku svoju celinu.

Link to comment
Share on other sites

Sondek uopste ne mora da bude skupa zabava,zapravo vrlo je rastegljiva zabava od 500-600E pa do 15000 sa svim upgrejdima,ugradjenom phono sekcijom i sl.Delova na netu je toliko da se iz jednog pregleda na ebay moze ponekad i sklopiti ponekad i ceo gram,za servis treba odvojiti 100-tinjak evra i vozi misko i to ASTON Martin za cenu Fabie.Ono sto je bitno je da je lezaj dobar,jer to kosta dosta.E sad cekam komentare tipa Fabia je nova i ima garanciju,o mackama u dzaku i sl.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je muzika sa PC na primer potpuno bezdusna stvar,licni stav,generacijska razlika,ne kazem da sam u pravu,lako ces me pobediti sa 1000000 miliona rezultata na gugl pretrazivacu,ukucaj od danas fetis sondek i ploce i vec ces me negde naci.Ima na internetu,znaci istina je,cist fetis.Imam pravo na stav da mi neka muzika lezi vise uz plocu,jednostavno ja sam rastao uz ploce,citao svako slovo sa omota , tako upoznavao albume, mucicare.Drugaciji sound gramofona i ploca,prirodna boja glasa stivi niks,pa cak i puckanje vinila kod mene izaziva odredjene emocije uz neku muziku,na pr Rumors,nisam jedini.Jedan ce nam prosecan kompjuteras lako utvrditi dijagnozu poremecaja licnosi preko interneta,i jos staviti odgovarajuci smajli,naci verovatno i terapiju.Neki drugi klinci koji su rasli uz game boy,igrice,pc jako ce to tesko razumeti, uskoro ce nas nasa deca dozivljavati kao ciste ludake dok nas budu gledali kako citamo papirne novine ili knigu,a sta tek ako nas zateknu da slusamo plocu...U danasnjoj Gugl-fejsbuk kulturi naravno treba da se nadje i po koja prednost ali mislim da pre svega vodi u duboko duhovno siromastvo,opstu povrsnost i nezainteresovanost za realan zivot,sjajno mi tu uz ps slusamo gomile besplatnih muzickih fajlova,u video turnejama obilazimo umetnicke galerije,pozorisne predstave, koncerte,gledamo filmove,obilazimo gradove,idemo na more...evo i slusamo gramofon bez trosenja igle,uzivajte momci uz Babilon sisters,za nas par fetisista i to bolje zvuci na vinilu

cheers guys…

:klanjanje

SondeÄe, stari vuÄe, mada mi neki put zvuÄiÅ¡ kao da si puÅ¡io marihuanu (ne baÅ¡ Äesto, ali po nekad ;-) ), sada ti recimo samo mogu skinuti kapu, samo da je nosim.

Skoro svaki tvoj post mi postavi pitanje/dilemu „da li pod stare dane dodati gramofon?“…

Svaka Äast!

Uživaj!

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na zadnjem HiFileshow-u 2011 predstavljeni su gramofoni HERMES ACX i HERMES DCX. Da li ste ih slusali i kakav su imali zvuk?

Ja jesam i odlicni su. Stvarno sjajni gramofoni. Rega ruka ti je u najavi dobar match, dodas Goldring glavu, po preporuci proizvodjaca i StageLine-N i uzivancija.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje novi Aston Martin. "Koga zmija ugrize i gustera se plasi",jer servis moze biti i skuplji od 100E a opet je to "staro".Ukoliko se kupuje preko eBay-a nema mogucnosti provere te se kupuje na osnovu garancije prodavca.

da se razumemo,ne preporucujem kupovinu preko Ebay ,narocito kad je gram pitanju,sve je losija situacija kako je kriza, ladno kazu probao,testirao radi a ono kanturina sa necjeg tavana-bas mi to prica jedan veliki ebay trgovac pre neki dan,ako se i ide na ebay takvih se opisa treba cuvati.Za kupovinu SH Sondek-a najbolje je potraziti nekog linn dilera koji ce ti u ceni uraditi ovlasceni servis i dati garanciju na 3-6 meseci i spakovati ga za transport u originalnu ambalazu,par svojih uredjaja sam kupio od dilera stanje je bilo izvanredno. Drugi nacin je pazljivo pracenje nekog UK foruma,ovih dana se nudio dobar Sondek sa novim tipom lezaja,trampolinom, najnovijom verzijom itok-a i linn glavom za ispod 1000E,servisiran od strane dilera,original ambalaza,prvi vlasnik duze vremena poznat forumas.Ima tamo itekako ljubitelja koji to paze kao oci u glavi,nap 250 koji ima 30g stigao mi je u apsolutno mint stanju,kao da je vreme stalo kad ga pogledas,uredno servisiran kod naima,lako proverljivo.Naravno ne pisem ovo da bi nekog u nesto ubedjvao i promenuo mu misljenje,onaj koji voli novo uvek ce uzeti novo to mi je jasno kao dan.Moje je opredeljenje da imam spravu vise klase,jer obe firme iz naslova teme nude sjajnu podrsku SH ljubiteljima kroz fabricki servis.Uostalom ja i plocu vise volim staru nego novu,jos ako ispadne mint nema vece srece.Nedavno sam kupio jedan dobar jazz pise na njoj "srecan rodjendan i datum iz 1972,omot u nalonu stavljena jednom na gram,ECM,americko izdanje- neprocenjivo".

Link to comment
Share on other sites

Na zadnjem HiFileshow-u 2011 predstavljeni su gramofoni HERMES ACX i HERMES DCX. Da li ste ih slusali i kakav su imali zvuk?

SluÅ¡ali smo naravno, reÄ je o izvrsnim gramofonima. Jedino Å¡to malo smeta je cena za ipak neafirmisan brend. Za malo viÅ¡e para se može uzeti vrlo kvalitetan Clearaudio Performance, sa daleko kvalitetnijom ruÄkom i jednom od najboljih MM glava (maestro) u kompletu. Ipak, po mom skromnom miÅ¡ljenju Hermes gramofoni imaju izvanrednu bazu za nadogradnju i bez ikakvih problema mogu nositi mnogo kvalitetnije ruÄke od Rega rb300 koje su svirale na prezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

:klanjanje

SondeÄe, stari vuÄe, mada mi neki put zvuÄiÅ¡ kao da si puÅ¡io marihuanu (ne baÅ¡ Äesto, ali po nekad ;-) ), sada ti recimo samo mogu skinuti kapu, samo da je nosim.

Skoro svaki tvoj post mi postavi pitanje/dilemu „da li pod stare dane dodati gramofon?“…

Svaka Äast!

Uživaj!

:thumbsup2

Zahvaljujem na komplimentu,tu smo da propagiramo ono sto volimo najbolje sto mozemo,nekad to radimo komplikovano nekad jednostavno.Najbolje je kad ne mora kao da si na marihuani,nekad kad vidim kako neko ne razume post i ja pomislim "ovaj je pomesao cigare".

Kad smo vec kod komlikovanosti i jednostavnosti,i koncetracije ko jos danas pita ovog tipa sto na promociji nove stvari zapetljao oko usne harmonike,napravio je dobru stvar,hit za narednih 200g,u krajnjem slucaju na kraju je i nasao pravi usnjak,razumeli smo ga...(evo jednog marihuana posta :-) )

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kupio jedan dobar jazz pise na njoj "srecan rodjendan i datum iz 1972,omot u nalonu stavljena jednom na gram,ECM,americko izdanje- neprocenjivo".

a si poslusao isto to i na mejdizindojcland LP izdanju?..pre neki dan sam poklonio dobrom drugaru Dave Holland "Seeds of time" mejdizinusa/Warner Brothers izdanje..prvo sam se obradovao kod kupovine iste posto je bio relativno jeftin (5 eura),ali iz zezancije sam uzeo jos jedan primerak istog,isto za 5 eura kad sam naleteo na njega,ali svapsko izdanje,em su ameri skarabudzili omot,bio je skroz beo,nisam se mnogo bunio zbog suvenirinjihaha,ali je LP zvucao retko odvrtano "suplje ko kanta",materijal na koji je bio stampan ni blizu standarda jednog ECM... B)

Link to comment
Share on other sites

Mozda nekome korisno... da zaviri malo u Naim..

http://www.comiston-...ueyonder.co.uk/

Nije lose,zapravo super,vec sam davno obecao jedan ovakav pregled,neko je na onoj 72 povadio 4 plocice,mozda je i "Avondale 821" verzija,evo slike kompletnog preampa da se nadje uz ovaj tvoj post,to je prva verzija sa 2 bnc ulaza,moj preamp je poslednja verzija sa dodatnim CD varijablnim ulazom i jednim phono BNC( sad vec zamenjenim za WBT RCA,ali nemam insajdersku sliku.

P.S. nisam mislio na dugove u onom postu(ne daj boze,dug je zao drug) vec troskove,mislim 500e za pre/power combo su veliki novci na ovu oskudaciju :-)

post-11818-0-88527300-1335252246_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sinoć imao jednoÄasovni sluÅ¡alaÄki izlet u Republiku. Linn Sara na Linn stalcima, sa malim Audiolab-om (mislim da je 8000) inekim NAD CD-om. Moram da priznam da to zvuÄi odliÄno, i to na samo par centimetara od zadnjeg zida. Nema poznatih nuspojava u zvuku, bas je ogroman i neverovatno dobro definisan, visoki odliÄni, istini za volju, postoji mala rupa u srednjim ali samo na nekim zahtevnijim materijalima (Äto ćete vi verovatno pripisati amplifikaciji i-ili izvoru ;-) ), ali sve u svemu to je najbolji zvuÄnik "za na zid" koji sam ja Äuo.

Link to comment
Share on other sites

Stari naim ima jedno veselje tu gde si cuo nedostatak u srednjim,pa to sve legne na svoje mesto kad je sve u kompletu.Inace opasni zvucnici za igranje,ne znam kako se taj audiolab drzi ali taj zvucnik je izuzetno zahtevan i impedanca mu pada jako nisko,u dobrom delu ispod 2 ohm.Ako nema problema onda je to kompliment pre svega za njega,zapravo dok problema nema nema,kad dodju treba zvati popa.Cuti taj zvucnik sa hrombamper 160 je nezaboravno iskustvo,jedan je drugar tu kombinaciju vracao vec 3-4 puta u kucu.Kad sam jednom basisti odvrnuo Marcus Millera bio je sokiran da uopste moze da se cuje takav mocan a pritom precizan bass u kucnim uslovima,mislio je da je to rezervisano samo za koncert.Pravi primer da je kombinacija kompresiona kutija/izobarik bas i close to wall princip savrsena,posle toga nijedan bas refleks ne moze da ne zasmeta,ajd dobro mozda po neki redak izuzetak,jako redak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...