Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Neverovatno kako dobro zvuci Cat Stevens,slusao sam original plocu na 112/150 sa Neatom,a zatim je slucajno zavrsila kod mene,prosto ne znam gde je bolje legla,opasno cupkanje nogom nezaustavljivo.Secam se da je i Lale pomenuo da nikad nije cuo Wild world u boljem izdanju.Ja sam ovih dana na Fleetwood Mac Rumors,da mi je neko rekao da i to moze da bude audiofilski dozivljaj...mada mi se oduvek svidjala ta pomalo neobicna produkcija,original ploca mint stanju je taman dodala ono sto je falilo.Uz novu glavu na gramofonu tako je sjajno cuti razlike medju kvalitetom ploca...Steely Dan sa americkog i nemackog izdanja...razlike d-rasticne.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno kako dobro zvuci Cat Stevens,slusao sam original plocu na 112/150 sa Neatom,a zatim je slucajno zavrsila kod mene,prosto ne znam gde je bolje legla,opasno cupkanje nogom nezaustavljivo.Secam se da je i Lale pomenuo da nikad nije cuo Wild world u boljem izdanju.Ja sam ovih dana na Fleetwood Mac Rumors,da mi je neko rekao da i to moze da bude audiofilski dozivljaj...mada mi se oduvek svidjala ta pomalo neobicna produkcija,original ploca mint stanju je taman dodala ono sto je falilo.Uz novu glavu na gramofonu tako je sjajno cuti razlike medju kvalitetom ploca...Steely Dan sa americkog i nemackog izdanja...razlike d-rasticne.

Fleetwood Mac treba obavezno posluÅ¡ati na HR HDtracks izdanjima. "Rumours", jedan od mojih omiljenih albuma s kraja 70-tih, u 24/96 zvuÄi spektakularno, a niÅ¡ta gori nisu ni "Fleetwood Mac" i "Tusk". "Tango In The Night" mi se zvuÄno najmanje sviÄ‘a od svih prethodno pomenutih. "Tea for the Tillerman" takoÄ‘e postoji u HR formatu, i to 24/192, odliÄan zvuk, mada mi niÅ¡ta ne smeta ni MFSL izdanje istog diska.

Link to comment
Share on other sites

Magicno su usnimljeni vokali na Rumors,ne bih mogao to slusati nikako sem ploce,domacica mi pravi drustvo vise od 20g,trebalo mi je samo jedno ocuvano strano izdanje i to sam nedavno dobio.Taj mi je album toliko vezan za black vinil magic da ni uz Linn klimax nebi prosla u digitalnom obliku,nema to cak ni veze sa zvukom.Prva ljubav zaborava nema...

Link to comment
Share on other sites

Magicno su usnimljeni vokali na Rumors,ne bih mogao to slusati nikako sem ploce,domacica mi pravi drustvo vise od 20g,trebalo mi je samo jedno ocuvano strano izdanje i to sam nedavno dobio.Taj mi je album toliko vezan za black vinil magic da ni uz Linn klimax nebi prosla u digitalnom obliku,nema to cak ni veze sa zvukom.

FetiÅ¡ je Äudo. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Za mene je muzika sa PC na primer potpuno bezdusna stvar,licni stav,generacijska razlika,ne kazem da sam u pravu,lako ces me pobediti sa 1000000 miliona rezultata na gugl pretrazivacu,ukucaj od danas fetis sondek i ploce i vec ces me negde naci.Ima na internetu,znaci istina je,cist fetis.Imam pravo na stav da mi neka muzika lezi vise uz plocu,jednostavno ja sam rastao uz ploce,citao svako slovo sa omota , tako upoznavao albume, mucicare.Drugaciji sound gramofona i ploca,prirodna boja glasa stivi niks,pa cak i puckanje vinila kod mene izaziva odredjene emocije uz neku muziku,na pr Rumors,nisam jedini.Jedan ce nam prosecan kompjuteras lako utvrditi dijagnozu poremecaja licnosi preko interneta,i jos staviti odgovarajuci smajli,naci verovatno i terapiju.Neki drugi klinci koji su rasli uz game boy,igrice,pc jako ce to tesko razumeti, uskoro ce nas nasa deca dozivljavati kao ciste ludake dok nas budu gledali kako citamo papirne novine ili knigu,a sta tek ako nas zateknu da slusamo plocu...U danasnjoj Gugl-fejsbuk kulturi naravno treba da se nadje i po koja prednost ali mislim da pre svega vodi u duboko duhovno siromastvo,opstu povrsnost i nezainteresovanost za realan zivot,sjajno mi tu uz ps slusamo gomile besplatnih muzickih fajlova,u video turnejama obilazimo umetnicke galerije,pozorisne predstave, koncerte,gledamo filmove,obilazimo gradove,idemo na more...evo i slusamo gramofon bez trosenja igle,uzivajte momci uz Babilon sisters,za nas par fetisista i to bolje zvuci na vinilu

cheers guys

Link to comment
Share on other sites

E ovako stavljene su nove Audioquest bananice na Naim NACA5 kablove ,original Naim DIN uticnice na VDH 102 MKII tako da je sve leglo kako treba,linearnost i srednje podrucje je odlicno.

Na slusnom testu je bio gosn Marinko Stankov (Bata),znaju ga Novosadjani a i sire ,on je zadovoljan dobijenim zvukom,slusao se Cat Stevens"Tease for the firecat i Genesis "Nursery crime "

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Preamp daje "naim karakter" zvuka,cuo sam jednom snagas klon mog pojacala koji je pazljivo napravio drugar,nije imao veze sa naim zvukom jer ga je koristio bez preampa,slusanje je bilo jedno jako dosadno zvucno iskustvo.Ili prodaj amp i uzmi nesto potpuno drugo ili ga koristi u naim kompletu,sa njihovom sekcijom ipak je to gramofondzijska firma i ako nesto znaju onda je to phono deo.Prefiks je ono sto bih ja voleo strasno da imam ako u prempu nebih imao phono,direktno je u gramofonu najkraci put najtiseg dela signala i veza naimovim kablom sa din konektorom,samo sto mu treba jos i hicap,sta covek da pozeli osim mozda ovog Linn "snovidjenja" sa slike )post-11818-0-25256200-1335048185_thumb.j.

...naravno tu je i SH Linn Linto koji nemora da bude mnogo skuplji od stageline koji je btw. ipak nalogicniji za tvoj amp(inace slusao sam MM verziju kod drugara sa 122/150 i jako,jako dobro je zvucala uz moj gram na izvoru sa Linn Adikt-om,ta je kombinacija tako obrisala pod naimovim CD-om da si mogao da se ogledas na parketu

PS.Batali taj Clearaudio gramofon i kupi neki Linn,kad si vec Republikanac-budi H a r d c o r e !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...