Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Ne smem da ti kazem :eek

Ma ja mislio da ponudim da inajmim gajbu na 10 dana,da pokrijes deo letovanja. :D

Ako nije tajna koliko su kostali Sonusi.Mislim da se najbolje pazare bas uredjaji iz te visoke klase,nekad i za 25% od vrednosti i cesto budu u bas mint stanju i od prvog vlasnika.Tako zavrsis sa najboljim zvukom.Te se taktike vec dugo drzim.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja mislio da ponudim da inajmim gajbu na 10 dana,da pokrijes deo letovanja. :D

Ako nije tajna koliko su kostali Sonusi.Mislim da se najbolje pazare bas uredjaji iz te visoke klase,nekad i za 25% od vrednosti i cesto budu u bas mint stanju i od prvog vlasnika.Tako zavrsis sa najboljim zvukom.Te se taktike vec dugo drzim.

Ok nije losa ideja ali ove godine ne znam da li ce biti letovanja :) - javljam na vreme da se organizujes :). Cena Sonusa na pp. Taktika koju pominjes jeste odlicna i realno sam je ispratio (osim kupovine DAC-a :-) )

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na komplimentima drustvo!!

Znate kako ARC CD - hm nije losa ideja ali ce morati da priceka malo, a realno AKAI svira posle Impulsove intervencije zaista sjajno. Tu ce biti jos nekih sitnih prepravki u vidu drugih op-ampova da dobijemo i ja i Surokvl ono sto zelimo. Delovi su tu samo jos da odemo do Impulsa :-).

A inace CD mi realno sada sluzi kao transport jer sve ide preko Younga jer je zvucno ipak ispred CDa kao takvog.

Tema gramofona za mene ipak ne postoji (izvini Sondek :-) ) jer mi ne pada na pamet da ulazem novac u trecu vrstu medijuma, a opremu necu ni da spominjem.

BTW koji ARC CD si slusao?

Pozdrav svima;

G.

Link to comment
Share on other sites

Dac 8 ,a CD 8 ili mozda 5-slicni su mi svi AR,slabo prepoznajem modele.Na prezentaciji pre dve godine je bilo, zvucnici su bili Sonus Faber monitor Wood.Sa takvim izvorom sistem je tako dobro zvucao sa zvucnicima od 1500E,da je Beyond to frontiers sistem sa onim talijanskim zvucnicima sto su ih predstavljali kao svoje od 5000E,a koji je bio u sobi pored zvucao kao kanta.Potpuno je sokirao mog drugara jazzera(malo muzicara,malo ljubitelja),neiskusnog sa hifijem ali sa dobrim sluhom.Prvo mu se onako na prvu ruku svidelo sto cuje u prvoj sobi,a onda smo moja dva cd-a poslusali u sobi sa AR,bukvalno je bio zapanjen razlikom.Za mene je to bila bukvalno klasicna prezentacija Source first filozofije,i definitivna potvrda da je izvor najvazniji.Doduse moglo je biti i velikog razocarenja za nekog ko je pomislio da je za 1500 E kupio zestoki High End od zvucnika za 1500E,kad ih cuje kuci sa skromnijim izvorom i amp-om.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno predivno i impresivno, svaka cast Golume. :thumbsup2

A dali taj parno radijator funkcionira u zimi? Ne sme oprema biti pored tog radijatora u tom slucaju.

BTW procitao sam 10 stranice tvoje teme i imao si ekstra avanturu. Jos na pocetku dok si branio ONKYO AVRa znao sam ZNAO sam da ces otici kad tad u duboke vode audio ezoterije ehehehe. Predivno! Zavidim!

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Radijator radi naravno ali na zalost ne postoji opcija da nekako drugacije rasporedim opremu po sobi. Nije strasno ni ovako..avantura je bila bas zanimljiva (verovatno nije ni gotova :-) ). Klica je zasejana davnih dana a kada su se kockice poslozile krenula ja da klija:-).

Za dalje cemo videti sta i kako, a do tada moram da posetim odredjeno jezero da se malo normalizujem..:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...