Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Posto mi je stajalao povezano par dana mogu reci da sam odusevljen u svakom pogledu. Cenim da je korak isred ARC 16ce kako po dinamici, prosoru, basu,...

Kada oslusnem jos malo napisacu detaljniji utisak.

 

Poz.,

G.

P.S. Drasticna razlika u odnosu na ARC 16...

U iÅ¡Äekivanju detalnijeg utiska... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Akai je kao transport viÅ¡e nego dobar jedino Å¡to impulsov rad ne dolazi do izražaja tj. ne koristi se mada mislim da mu smisao i nije high end već odlican plejer za male pare.Oko izvor apgrejda bi se moglo pogledati ka pfm oglasima mozda,Äak su dva AR Dac-a u oglasima.Å to se sadasnjeg apgrejda tiÄe iskrene Äestitke i drago mi je da iskustveno na forumu uviÄ‘amo na znaÄaj preampa u sistemu koji je za mene srce sistema i svakom ko želi velik apgrejd jednim uredjajem bi preporuÄio bas preamp.Da me ne sapletu speakers propovednici ,kad si vec resio pitanje zvuÄnika.Mislim na elektroniku.Probavsi 6-7 pre/pow kompleta iste firme mogu da potvrdim da je skok ukvalitetu izmeÄ‘u dva preampa veći nego izmeÄ‘u najjeftinijeg i najskupljeg snagasa barem kad je ovo Å¡to ja koristim u pitanju.I pored toga većina,pa možda i 90% priÄe medju audiofilima i po forumima je o snagasima...moćni trafoi,kondovi,tranzistori,snaga,moc,watti sila,moć kontrola...O preampima vrlo malo i pored većeg uticaja na sound.Sloboda za preampe! :-)

Nazdravljam za novi preamp,Cheers!!!

Link to comment
Share on other sites

Skoro pa finalna faza renoviranja sistema.

Spletom okolnosti tipa swiss ebay (ricardo.ch) sve se namestilo u par dana.

Ne znam zasto ovi zvucnici u imenu imaju termin "mini" jer su sve samo ne to - nas dvojica smo se iskilavili noseci i postavljajuci grdosije od po 60kg/kom.

 

Inicijalni utisak je da je karakter zvuka slican Sonusu, za nijansu tamnije ali zaista nijansu, mada jako muzikalno i sa dosta dosta boljim donjim spektrom. Srednji i visoki sjajni. Ukupno gledano zvuk otvoren, bez da nesto strci ili da ima previse. So far so good!

Uz sve to citao sam da ce trebati podosta vremena da se usviraju ali i na prvu loptu sam vise nego zadovoljan - citaj presrecan.

 

Jako bitan momenat je da imaju jako visok WAF sto svakako nije zanemaljivo pa sam samim tim srecniji :smile:

Inace ih je prodavao (stavio na aukciju) covek koji ima prodavnicu/salon HiFia rekao bih Hi-And-a gde sam se zanesvestio kada sam usao - kao dete u prodavnici slatkisa. Koga zanima neka pogleda na www.ouir.ch.

 

Poz.,

G.

 

 

 

 

post-11155-0-23298600-1392561253_thumb.j

post-11155-0-98746600-1392561264_thumb.j

post-11155-0-29503600-1392561282_thumb.j

post-11155-0-93159200-1392562726_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Veoma interesantna evolucija sistema od samog poÄetka. Sve Äestitke za viÅ¡egodiÅ¡nje predano sastavljanje istog .Uvek zanimljivo za proÄitati-pogledati, a siguran sam da je i pravo uživanje za posluÅ¡ati.

 

Naredni upgrade koji bih ti poželeo od sveg srca je da eliminiÅ¡eÅ¡ taj nesretni zid izmeÄ‘u zvuÄnika.

 

Pozdrav , Green.

Link to comment
Share on other sites

Veoma interesantna evolucija sistema od samog poÄetka. Sve Äestitke za viÅ¡egodiÅ¡nje predano sastavljanje istog .Uvek zanimljivo za proÄitati-pogledati, a siguran sam da je i pravo uživanje za posluÅ¡ati.

 

Naredni upgrade koji bih ti poželeo od sveg srca je da eliminiÅ¡eÅ¡ taj nesretni zid izmeÄ‘u zvuÄnika.

 

Pozdrav , Green.

Hvala na lepim recima!!

 

U pitanju je iznajmljeni stan tako da to na zalost ne dolazi u obzir, a inace je taj zid verovao ili ne kamin. Usled kretenskog rasporeda I ne mogucnosti da bolje rasporedimo namestaj I tv na kraju smo ga "zatvorili" sa TVom.

Sve bi bilo zaista mnogo lakse da ga nema :-(

 

Pozdrav,

G.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na lepim recima!!

 

U pitanju je iznajmljeni stan tako da to na zalost ne dolazi u obzir, a inace je taj zid verovao ili ne kamin. Usled kretenskog rasporeda I ne mogucnosti da bolje rasporedimo namestaj I tv na kraju smo ga "zatvorili" sa TVom.

Sve bi bilo zaista mnogo lakse da ga nema :sad:

 

Pozdrav,

G.

Sumnjao sam da se radi o kaminu . Kada recimo na PFM forumu pogledaÅ¡ slike sistema Älanova videćeÅ¡ da je svaki drugi sistem postavljen oko kamina .Uvek mi se to Äinilo pomalo "nastranim" ali siguran sam da vlasnici tih sistema imaju neko "logiÄno" objaÅ¡njenje kako to pozitivno utiÄe na zvuk ... naroÄito kada vatrica zapucketa.

 

S obzirom da ne možeš da "eliminišeš" kamin onda ti želim skoro preseljenje u lepši,bolji i veći stan , po mogućstvu sa nižom kirijom.

 

Uživaj.

Link to comment
Share on other sites

Da li imas mogucnost da bar povuces zvucne kutije napred, pola metra recimo?

 

ps. Stvarno milina za gledanje! :cheers

Iskreno da kazem mogu da ih pomerim mozda malo ali sa svakim malim pomeranjem koliko god da je lepsa polovina tolerantna po pitanju ovog hobija tj pasije (neke stvari cak I ona gura ali ja necu - tipa gramofon :-) ) dolazimo u blagi klinc. Realno I ne znam sta bih dobio izvlacenjem jer su vec sada udaljeni od zadnjeg zida pa ima pola metra sigurno. Mogu da probam svakako :-).

U stvari ove jos nije videla uzivo ali se plasim kada spozna koliki su in real life da ce biti veselo :-)

 

Pozdrav,

G.

Link to comment
Share on other sites

Akai je kao transport viÅ¡e nego dobar jedino Å¡to impulsov rad ne dolazi do izražaja tj. ne koristi se mada mislim da mu smisao i nije high end već odlican plejer za male pare.Oko izvor apgrejda bi se moglo pogledati ka pfm oglasima mozda,Äak su dva AR Dac-a u oglasima.Å to se sadasnjeg apgrejda tiÄe iskrene Äestitke i drago mi je da iskustveno na forumu uviÄ‘amo na znaÄaj preampa u sistemu koji je za mene srce sistema i svakom ko želi velik apgrejd jednim uredjajem bi preporuÄio bas preamp.Da me ne sapletu speakers propovednici ,kad si vec resio pitanje zvuÄnika.Mislim na elektroniku.Probavsi 6-7 pre/pow kompleta iste firme mogu da potvrdim da je skok ukvalitetu izmeÄ‘u dva preampa veći nego izmeÄ‘u najjeftinijeg i najskupljeg snagasa barem kad je ovo Å¡to ja koristim u pitanju.I pored toga većina,pa možda i 90% priÄe medju audiofilima i po forumima je o snagasima...moćni trafoi,kondovi,tranzistori,snaga,moc,watti sila,moć kontrola...O preampima vrlo malo i pored većeg uticaja na sound.Sloboda za preampe! :smile:

Nazdravljam za novi preamp,Cheers!!!

Akai trenutno sluzi iskljucivo kao transport jer sva muzika ide preko Young DACa i nekako cenim da Young sa Palmerom zaista svira sjajno.

Sto se upgrade tice kroz preamp - MW makar u odnosu na 16cu koju sam slusao dobrih mesec i nesto dana je doneo zaista vrlo primetno poboljsanje u svakom pogledu. Samim tim sve sto si iznad napisao o uticaju preampa i ulaganju u isti ima rezona. Koliko sam cuo od Robespierra koji je uzeo moj LS2B i njemu je preamp doneo drasticno poboljsanje bez da je cackao bilo sta drugo u lancu.

Da li bi trebalo vise paznje posvetiti tom delu i snagasima ne mogu da cenim ali mislim da nekako sve treba drzati u nekom balansu - i izvor i zvucnike i sve ostalo...

 

Just my cup of tea :-)

 

Poz.,G.

Link to comment
Share on other sites

Post iznad potpisujem!

U sistemu mi je bio, na probi doduse, i sedra preamp. Tada jeste postojalo poboljsanje, ali ni izbliza ovoliko. Malo vise detalja i prefinjenosti i bolja kontrola basa, zanimljiva sprava, pogotovo za cenu kostanja novog uredjaja. Medjutim, AR je od prve note zablistao! Cak je i moj drugar, koji nema veze sa ovim hobijem, bio odusevljen na prvu loptu! Dobra 4h sam ga slusao juce dok nisam naterao sam sebe da otrcim do kreveta jer mora i da se radi.

Utisak lepse cetvrtine je takodje wooow i ona se zaljubila u spravu na prvo slusanje  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ponovo na mojoj omiljenoj web stranici izlete odlicna prilika da se za vrlo pristojne novce uzme vrlo vrlo dobra masina sto sam naravno iskoristio, tako da mi je danas u sistemu kao izvor/transport (za sada kao izvor) CD Copland CDA289. 

Kao prvo sprava zaista izgleda imapresivno i u tolikoj meri je velika da sam privremeno morao da izbacim SB jer nemam gde sa njime.

Kvalitet izrade i sam dizajn je cist minimalizam koji kao ocenu zasluzuje 10ku bez razmisljanja. Posto je zamenio cenjeni/voljeni Akai 79 koji je bio TOTL u Akai-evoj liniji ovo je ipak primetno bolje uradjeno makar sto se tice kutije, prednjeg panela i npr. otvaranja same fioke za CD gde je kod Coplanda sve besumno i deluje mnogo masivnije u odnosu na Akai. Kutija je izgleda vrlo dobro dampirana jer ne zvoni apsolutno nigde (ovo je slucaj i kod Akai-a).

Transport je delo Sonya i to KSS240 dok kao DAC koristi 4x PCM63 (dva po kanalu).

Zvucno topliji od Younga i Akai-a sa pregrst detalja, vrlo dinamicno svira sa velikom scenom po dubini i sirini. Sve zvuci vrlo prirodno, nemam utisak da nesto strci/vristi/mulja. Na srednje i visoke sam se instant navukao jer za moj slusni aparat zvuce bas kako treba. Bas dubok i nije razvucen kao slina - aj da kazemo da je precizan :-) .

 

Ja zadovoljan u svakom pogledu, narocito kada sagledam sve promene koje sam odradio u poslednjih mesec i nesto dana... :-)

 

A sada da nastavim sa uzivanjem u ovome sto imam i krckanjem sta i kako dalje u sledecoj sezoni tj prelaznom roku :-) 

 

Evo da prilozim i neku slicicu...

 

Poz.,

G.

post-11155-0-74762000-1394890050_thumb.j

post-11155-0-15695100-1394890088_thumb.j

post-11155-0-55668700-1394890100_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...