Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

prelepo :)  svaka cast ..kao sto rekoh samo ti fali neki cd plejer od arc 

Jurim jurim - ali znas ono strpljen spasen..:-). Mada realno poprilicno su skupi, a mjuzu uglavnom tj uvek slusam preko Younga...ovo bi vise bilo da sve spojim zajedno mada ni ne ludujem oko toga. 

 

Danas prvi dan da sam seo na miru da cujem novu prinovu i na prvu loptu deluje malo toplije i utegnutije od 2ke ali realno nisu razlike za padanje u nesvest..:-)..

 

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

prelepo :)  svaka cast ..kao sto rekoh samo ti fali neki cd plejer od arc

+1 :)

Golume, vidim da sa gustom sklapas sistem, jedan CD3 MkII bi ti lepo cucnuo na ARC amp duo, a sto da ne i neki CD5, ni on nije los :D M2Tech je sigurno dobar dac, ali nista bez albuma stavljenog u cd tray... Za sebe sam siguran da cu jednog dana imati neki top-loading Philips CD Pro tipa Electrocompaniet EMC 1 UP :)

Pozdrav i uzivaj u muzici!

P.S. Ne vidim dobro, jel amp ARC stodesetka?

Link to comment
Share on other sites

+1 :)

Golume, vidim da sa gustom sklapas sistem, jedan CD3 MkII bi ti lepo cucnuo na ARC amp duo, a sto da ne i neki CD5, ni on nije los :D M2Tech je sigurno dobar dac, ali nista bez albuma stavljenog u cd tray... Za sebe sam siguran da cu jednog dana imati neki top-loading Philips CD Pro tipa Electrocompaniet EMC 1 UP :)

Pozdrav i uzivaj u muzici!

P.S. Ne vidim dobro, jel amp ARC stodesetka?

Iskreno taj CD i merkam mada i da uleti 5ca ne bih imao nista protiv:-). Bacam oci i na druge strane i zamjetih i tog EC (brutalna sprava) mada sam se iskreno nesto nameracio na Accuphase tipa DP75 ako se nadje za normalne novce. Slazem se sa tobom za gust ubacivanja diskova npr to sam veceras i praktikovao jer me mrzelo da se cimam sa SBom:-).

Amp jeste 110ka.

Puno pozdrava i tebi!

G.

Link to comment
Share on other sites

Sada gledam neke stvari po netu, vezano za prelazak sa no compromise pristupa izradi modela, ka striktno menandžerskom koji liniju modela promišlja na osnovu krajnjih prodajnih cena i popunjavanje game modela na osnovu toga, kao glavne stavke.

 

OK, možda je malo nejasna misao. Sonus je uradio vrhunski dvosistemac Extrema. Najbolji mid-bass tog doba (custom Audio Technology), najbolji soft-dome visokotonac (Dynaudio T-330), KEF bass kao pasivna membrana, i ludilo od creativnosti u promiÅ¡ljanju koncepcije i onda i realizacije. No compromise High-End dvosistemac. 

A onda je stigla menandžerska ekonomija. Nakon toga su kao naslednika izbacili Electa Amator (I) negde 1992. godine sa malo lošijim jedinicama, a onda i (II) sa Scan-Speak 8545 ("smežurani") mid-bass i neki visokotonac koji nije Dyn T-330, i neki pasivac.... I dalje je to dobro, ali deluje kao compromise u odnosu na Extremu.

 

Razlog je verovatno bio i u tome Å¡to većina Sonus podnih trosistemaca ne bi imala razloga za postojanje jer Extrema može 99% toga da odsvira, a za manje novca uz manje gabarite. Istina, ne i manje Power Amp mono blokove.  :lol:  A tu se pomalja i eventualno neÅ¡to korisno iz ovog posta, a to je hint da probaÅ¡ zvuÄnike za nekim kvalitetnijim tranzistorcem malko veće snage. Kvalitetni dvosistemci sa pasivnom mebranom to mnogo vole. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hm...nicim izazvano se ukazala vrlo dobra tj sjajna prilika da se dokopam za mene verovatno poslednjeg preampa posto posle ovoga ne znam sta bi moglo mnogo bolje. Rekoh u nekom od prethodnih postova da ciljam neki sa brojem 2 ali ispade broj 3 mada od konkurentske kompanije ModWright Instruments model LS 36.5 sa odvojenim napajanjem. Sve zajedno apsolutno impresivno - nemam reci. 

Blesavo ispade da covek od koga sam uzeo radi za Nagru, a ovaj komad uzet od Srajana Ebaena za koga eto takodje nisam znao da zivi relativno u komsiluku :-)...svet je mali..

No realno to je krajnje nebitno ali mi bi zanimljivo...

 

Posto mi je stajalao povezano par dana mogu reci da sam odusevljen u svakom pogledu. Cenim da je korak isred ARC 16ce kako po dinamici, prosoru, basu,...

Kada oslusnem jos malo napisacu detaljniji utisak.

 

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...