Jump to content


"novi vintage" YAMAHA A-S2000 i CD-S2000


VU metar

Recommended Posts

Namerno ovo postiram na vintage forumu jer dizajn treba da nas potseti na staru legendarnu Yamahu iz '70-tih.

Hteo bih da cujem vase misljenje za ovaj Yamahin potez da vrati stari dizajn. Mene je ovo jako obradovalo obzirom da odavno nema neki novi Hi-fi sto bi me ucinio zadovoljnim.

Malo me nervira izbor boje drveta na srebrenom modelu ali sacekacu da to vidim uzivo kad se pojavi.

Jos nisam uspeo pronaci neki test, tako da za najbitnije - zvuk, sacekacemo. Ili je mozda neko vec nacuo nesto?

A-S2000

CD-S2000

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konacno su na trzistu:

A-S2000 i CD-S2000

Iako je rano za kakvo iskustvo, sudeci samo na bazi tehnickih karakteristika zanima me sto bi kupili prije: gore pomenute Yamahe ili Denon par PMA-2000AE i DCD-2000AE.

Cini mi se da Denon par kosta oko 4000eur a Yamaha par oko 3000eur.

E sad, nije mi jasno kod pojacala, kaze:

Yamaha

Minimum RMS Output Power

(8 ohms, 20 Hz—20 kHz, 0.02% THD) 90 W + 90 W

(4 ohms, 20 Hz—20 kHz, 0.02% THD) 150 W + 150 W

Maximum Power

(8 ohms, 1 kHz, 10% THD) 120 W + 120 W

(4 ohms, 1 kHz, 10% THD) 190 W + 190 W

Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms)

105 W/135 W/190 W/220 W

Denon

Rated Output Power (4 ohms, 1 kHz, THD 0.7%) 160 W + 160 W

Rated Output Power (8 ohms, 20 Hz - 20 kHz, THD 0.07%) 80 W + 80 W

Koje je hm, jace :) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Postovana gospodo,resio sam da se ukljucim u vase diskusije sa samo jednom recenicom,koja je ujedno i komentar;Dobro je da je neko krenuo da radi uredjaje u vintage fazonu.To ce ako efekti prodaje budu ok.pokrenuti lavinu(moja intimna zelja,ali i sasvim ozbiljna pretpostavka)modela drugih proizvodjaca.Utakmica po svemu sudeci zestoka .Zivi bili pa videli.

Link to comment
Share on other sites

...

Ima u novembarskom HI-FI World-u lepa prica. Audio kriticar je na sajmu hteo da cuje svoj CD na referentnom sistemu koji kosta kao auto . Posle 20 sekundi su izvadili CD sa obrazlozenjem da je to los snimak (!).

U Sremu kazu, rdjavom q i dlake smetaju. Istina je verovatno da taj sistem briljira sa nastelovanim efektima, ali ne moze uverljivo da reprodukuje MUZIKU pa to nisu zeleli da otkriju.

Tip je postavio validno pitanje - cemu onda uopste sistem od 40000 Lstg ako na njemu mogu da se slusaju samo audiofilski CD sa zvucnim efektima?

Meni je casu prelio Rotel RC995/RB991 i presao sam na vintage.

Link to comment
Share on other sites

Uuups, sta je sad ovo? Pojavil se i A-S1000 i CD-S1000 !!!

Sa cenom 40-setak % nizu od modela iz naslova (cena je je oko 1000 eura za komponentu), a sa istom snagom, ovo pocinje biti jos zanimljivije. Vasi pogledi na stvar? U cemu su skratili da bi postigli nizu cenu i jel' ocekujete da rezultat vredi uzeti u obzir? I sto bi bila konkurencija sa kojom mozemo poredjivati ove Yamahine hiljadarke?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...