Jump to content


Kupovina Tehnics gramofona?


Narog

Recommended Posts

Nisam alergičan I na Dual,Micro seiki, Thorens..
Ali to je staro po oglasima, pregaženo..
Ajde da je rađen refresh..ovo sve ostalo je lutrija ili mačak u vreći..ili da se sve raspada od starosti, vlage..
Može to odlično raditi, a možda rikne za tri dana..da poznam vlasnika ,to bi bilo idealno..
Estetski Može biti divan a unutar..
Ja bi direct drive, automatic, strobo...s ručka..
Na što treba obratiti pažnju kod testiranja gramofona na koje detalje?


Poslano sa mog SM-T500 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa nije ni 1210 neki mladic kada ga vec pominjemo, istina da je kvalitetno napravljen ali tesko da ces naci neki iz 2010. kada je i prestala proizvodnja.
U sustini sve je matoro a cene napucane, s druge strane ne mora da znaci da je u raspadnutom stanju sto se moze naci po oglasima.
Ima dosta primeraka gde dugogodisnji vlasnici prodaju svoj gramofon jer mozda zele da promene, da uzmu skuplji, bolji.
Procesljaj oglase pa suzi izbor na ono sto ti se uklapa u budzet.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to uopšte nisu male pare za gramofon, i Linn Axis moze u toj ceni. Neki thorens 160bu toj ceni. 

Ako baš volis DD, novi Tehniks1500 je kod nas na velikom popustu za 800eur.. Malo veći budzet ali i nov gramofon. Proveri cenu u HR... Ili dobrodošao u NS, koji je samo 50km od granice ako si u nekom blize delu. Mislim da bi trebao imati i povrat poreza, i time resiti carinu. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj sa Linn ručkom me bas profi..
Nekako bi se držao d.d, stroboscope, automatic, zbog komfora..
Imao sam davno dva dobra gramofona bas klasika Garrard i Lenco , još davnih 80,90 ih.
Pa sam odustao od njih,i kupio CD player..
A ploče sam dao prijatelju,reko sebi,ne treba mi takav stres, zvučnice,igle, podesavanje tegova,anti scating,prašina,zvuk motora... sjećam se Ortofon Blue,Shure,i Grado glava
Ali prijatelj mi je donio svojih 300 LP..
Šta mi je to trebalo,uživao sam u PC audio..bez stresa,ali grehota da vinili budu u kartonskim kutijama..
Pa me to eto zaintrigiralo..
Moram gramofonsko predpojačalo nabaviti svakako, imate li prijedloga..
Možda Pro ject,Rega ili Music Fidelity..
Ja imam Gs20 monitor audio i Music Fidelity ms2i..

Link to comment
Share on other sites

Асортиман грамофона се увелико проширио, од почетног ДД кварц преко ластишара до идлераша, 'си можда у размишљање ставио и неки од предивних Супрафон грамофона?

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Imam dva hard diska puna,streamam mjuzu,Tidal HiFi, imam 100 ak cd, klasika i jazz..
To sam povezao preko Music Fidelity v90 dac, Imam pc samo za muziku,preko foobara..tako da nemam potrebu za nekim dodatnim streamerima...
Mogu jedino sa vremenom uložiti u bolji Dac,kabele,struju, akustične trapove...
Tako gramofon do 500 e,nije krš a nije ni hiend..
Znam da je to igra bez granica,i stalno se može usavršavati i dizati...
Pa imam i posao,obaveze, koliko mi vremena ostane za slušanje muzike, možda dva,tri,sata..
Tako definitivno Tehnics,čekati povoljno priliku

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako već imaš budžet od 500 dodaj još malo i uzmi novi Technics SL-1500C. Ipak se radi o novoj stvari koja dolazi sa pristojnom zvučnicom. Po svim komentarima zadržava vrednost pa ćeš ga nekad lakše prodati nego tu antiku staru preko 40 godina.

Link to comment
Share on other sites

Koliko su pouzdani ti vintage gramofoni stari 4 ili više decenija. Ipak se radi o preciznim mehaničkim sklopovima i elektronici, elektroliti i slično. Znam da su i u svoje vreme bili vredan komad opreme ali posle toliko decenija uzeti za svakodnevno korištenje tu egzotiku, hmmm.

Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji ali ona univerzalna kriva pouzdanosti za sve mehanizme je neumoljiva. Osim toga šta je sa elektrolitima, to posle 40 godina mora da se menja ma koliko se vodilo računa i koliko u startu bilo kvalitetno napravljeno.

Rad servisera nikad nije bio jeftin a posebno sada, 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...