Jump to content


Hi-Files Show 2023


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, ixi_ixi said:

 

Teoharov. Neusiljen, prijatan. U komunikaciji, a takvi su mu i uredjaji. Mrtav 'ladan je izneo tri kutijice od "5000€ + pdv" i stao na crtu mrgama od zilion eura. I dok su drugi drzali govorancije kako se kablovi nisu usvirali, ili kako je prostor neadekvatan i pustali nadrkani muzicki materijal spreman za sajmove, kod Teoharova su se slusali "Idoli" i svakodnevna muzika. 

 

 

 

 Plus 1. Pitao sam moze Leb i Sol, i krenula je Vlatkova gitara. 

Link to comment
Share on other sites

Bm soba i u datim uslovima demonstrira klasu nedostiznu ostalima, za te isnose i bolje bi bilo. 

Savo Velikinac najlepsa i sa ukusom opremljena soba sa impozantnim izgledom i zvukom.Respect za trud, imaj te i to na umu kad kudite i ne ocekujte jeftinije nista u zivotu vise pa ni hi fi. A ako zelite Kp sajam (buvljak) to mora nekondrugi da organizuje. 

 

Simina soba po meni pobedila i gornji sprat i mnoge velike sobe. Elac impresivan i sa Jadis lampasem i sa solid state Exposure pojacalom. I to nije mala maca za nase prosecne plate ali u odnosu na ostalo izlozeno je dzabe.

 

Kod Maze Estelon bio bolji prosle godine, ove Boressen bio bolji i pokazao veliki potencijal za kucne, bolje uslove. 

AI cu prokomentarisati i ako sam subjektivan, na kraju krajeva sve je i ovo gore je samo moje licno misljenje. Mislim da obe klase uredjaja, i skuplja i  jeftinija daju mnogo za pare koje kostaju. A ovogodisnji zvucnici i ako u meni ne bude nikakvu strast i zelju, nemam ni pare ni sobu ni afinitet prema konceptu i izgledu i ako su vrhunski uradjeni, nisu razocarali cak naprotiv.Odlicno su demonstrirali kvalitet elektronike, snaga i kontrola za  open baffle koncept. A meni najdojmljiviji kvalitet zvucnika je prirodnost i punoca zvuka. Bili je i rezolutnijih, transparentnijih, sa boljom scenom, dinamicnijih..... ali ne u jednom zvucniku, a ovaj Relco ima dobar kompromis nabrojanih parametara..... ni on nije mala maca sa cenom.... 

 

Imajte u vidu uvek trud i angazman i novac ulozen od strane ucesnika, znam da ce biti komentara da to rade zbog para. U razgovoru sa vise distributera i proizvodjaca potvrdili su mi da od sajma nema nikave materijalne vajde, samo entuzijazam i da ljudima potvrde da su tu i da rade. 

Ja im verujem 100%,ostali kako hoce. 

Trebali ste videti sinoc u 19h kad ste svi otisli kuci sa rukama u dzepovima kako je izgledalo spakovati sve izlozeno, odneti do vozila, prevesti do salona, magacina, kuca i tamo istovariti, stotine kila opreme. 

Znam da se nekom svidja, nekom ne, nekom skupo neko nije, nekog nervira, nekog razbesni, nekom lepo caskanje, druzenje, kafenisanje.... Postujmo organizatora, ucesnike, izlagace pre nego olako opljunemo, cak i kad nam nije po volji, okrenes se dalje i nadjes sta ti pase sta god to bilo. 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, brijac said:

Sta je u novim snagasima od AI? Na sajtu stoji 1200AS2 koji su solidno inferiorne sprave u odnosu na danasnje klase D, koje bez cevnog FE nisu za slusanje. 

2000AS je na bass-u, za srednje i visoke je neki drugi modul sa posebnim linearnim napajanjem, u pitanju je snagaš za biamping. Što se tiče inferiornosti 1200AS2, ne bi se složio, verovatno ga nisi slušao sa odgovarajućim preampom, DAC-om..., jednostavno, taj modul nema svoj "zvuk", farbaš ga sa prethodnim stepenima, zavisi od filozofije sistema da li legne ili ne, kao i sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, brijac said:

Sta je u novim snagasima od AI? Na sajtu stoji 1200AS2 koji su solidno inferiorne sprave u odnosu na danasnje klase D, koje bez cevnog FE nisu za slusanje. 

Jeste As1200 i As2000. 

Koji superiorniji modul si slusao, da ga preporucim proizvodjacu. Pretpostavljam da si AS 1200 slusao. 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, somilenko said:

2000AS je na bass-u, za srednje i visoke je neki drugi modul sa posebnim linearnim napajanjem, u pitanju je snagaš za biamping. Što se tiče inferiornosti 1200AS2, ne bi se složio, verovatno ga nisi slušao sa odgovarajućim preampom, DAC-om..., jednostavno, taj modul nema svoj "zvuk", farbaš ga sa prethodnim stepenima, zavisi od filozofije sistema da li legne ili ne, kao i sve ostalo.

Slusao sve moguce od D klase (ostao na purifi 1et400a). Najgore cudo ako nema lampe ispred. Onda i moze da se slusa. Purifi ga sije za dve glave npr. Imao uporedo jako dugo na slusanju. Ice power su proslost. Lep stepenik u probijanju puta D klasi, sad su vec ozbiljno pozadi. 

@patason preporuci purifi module (1ET7040SA). Idealno bi bilo neko diskretno buffer resenje za isto. Sto se mene tice mogu i svoje module da posudim na slusanje, uporedjivanje, i stvaranje zakljucka, 7040SA imaju samo vise snage. Nista mi vise ne godi nego da domaci proizvodjaci imaju svoje mesto na svetskom trzistu, ali za to mora malo da se ide u korak sa vremenom, pogotovu sa D klasom. Bruno je ovde napravio remek delo, resio je problem sa filterom koji je mucio sve d klase, pa i ice powere. 

PS. Mogu da se zadrze 2000AS na bass jedinicama. Nema neke razlike, a tu je veca snaga potrebna. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam do sad komentarisao sajam i sisteme, maltene je sve već rečeno, naravno da su utisci različiti, no potakao me post @patason, zvuči neverovatno al on govori što ja mislim, moji utisci identični s njegovim.

Dodao bi moje impresije zvučnicima Relco Audio, juče sam bio skoro od početka do kraja sajma i trudio sam se da sednem u svaku sobu, minimum 15 minuta i čujem više pesama. U AI sobi  je mnogo značilo gde sednete (naravno i u drugima al ne toliko izrazeno), tako da sam u drugom navratu seo u drugi-srednji red i to tačno u sredinu, puštana muzika sa gramofona nemačkog brenda PE, i osetio sam magiju, takav prirodan i suptilan zvuk odavno nisam negde čuo, kao da je muzika igrala oko zvučnika i to prokementarisao čovek pored mene. Taj koncept s ribonima, tih dimenzija i te topologije je za mene otkrovenje. Svakako da je uticala od @gidjga amplifikacija al prošle godine s Martenima nije bilo tako. Guglao sam malo, RA je stari italijanski brend, malo su bili stali, sad je fabrika živnula zahvaljujući našem čoveku, koji je bio u sobi.

I naravno, velika pohvala za Ljubu i za organizaciju, sajam je iz godine u godinu sve bolji, sve bolji i bolji uredjaji se mogu videti. Samo napred admine 👌💯

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, brijac said:

Slusao sve moguce od D klase (ostao na purifi 1et400a). Najgore cudo ako nema lampe ispred. Onda i moze da se slusa. Purifi ga sije za dve glave npr. Imao uporedo jako dugo na slusanju. Ice power su proslost. Lep stepenik u probijanju puta D klasi, sad su vec ozbiljno pozadi. 

@patason preporuci purifi module (1ET7040SA). Idealno bi bilo neko diskretno buffer resenje za isto. Sto se mene tice mogu i svoje module da posudim na slusanje, uporedjivanje, i stvaranje zakljucka, 7040SA imaju samo vise snage. Nista mi vise ne godi nego da domaci proizvodjaci imaju svoje mesto na svetskom trzistu, ali za to mora malo da se ide u korak sa vremenom, pogotovu sa D klasom. Bruno je ovde napravio remek delo, resio je problem sa filterom koji je mucio sve d klase, pa i ice powere. 

PS. Mogu da se zadrze 2000AS na bass jedinicama. Nema neke razlike, a tu je veca snaga potrebna. 

Hvala na dobronamernim savetima, ali nista se ne slazem i ostace "inferiorni" modul koji je meni i 20 tak korisnika koje licno poznajem, vrhunski. 

Vrhunski je jer savrseno radi sta treba pojaca signal prethodnog stepena bez uticaja na isti, sta udje to i izadje samo pojacano. Bufer tj farbac mu ne treba kad je ispred i iza njega sve kako treba, kad nije onda... 

Link to comment
Share on other sites

I front end pomogne, ali mu ne pomaze u meri da to bude to, jer jednostavno output filter koji sve d klase koriste, je jednostavno falican kod ice power-a u odnosu na novije klase d. Nije jednostavno krsteno uradjen, i to je Bruno popeglao sa svojim izvedbama sa purifi modulima (cekam da cujem starkrimson module, gan ima smisla, ali i dalje ne verujem da su mimo toga resili o.f. poput Bruna). Samim tim, apsolutno nije isto sto i udje i da izadje. Moze tebi i mnogima biti super, jbg, ne znaci da nema bolje, i da postoje mladje/bolje usi koje cuju drasticnu razliku. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

Sa kojim zvučnicima, preampom, DAC-om, streamer-om...

Ima vec nekolicina godina u Hr, tada sam im poslednji put dozvolio na magijima da mi umaraju usi. Dac je bio Chord Cutest, nije imao preamp. Pre toga sam ih slusao ne na iatom sistemu, ne secam se konkretno sta je bilo od zvucnika, ali znam da su imali cevni bafer i da je to zvucalo mnogo bolje nego kada je bio bajpasovan. Prosto inferiorna tehnologija za danasnje standarde D klase, koja je morala da postoji da bi se utabao pun punokrvnim resenjima. Meni je jasno zasto se ice poweri i danas koristw, dosta snage, mala cena za proizvodjace, sve je to legit. Ali da je dobro pojacalo u danasnjem svetu D klase, i nije. Moze da se ljuti ko hoce, ali ako se culo nesto novijeg poput purifi modula ili nilai, i ne cuje se razlika, moze slobodno da kaze dovidjenja komentarisanju performansi na objektivnoj skali. 

Link to comment
Share on other sites

Amp je isproban u neverovatnom broju sistema najrazličitije koncepcije i cenovnih klasa, kod ljudi sa velikim slušnim iskustvom raznorazni ampova. Barem kod nas skoro ga niko nije kupio bez probe i poređenjem sa dotadašnjim rešenjem.  Slicno je bilo i u Švajcarskoj i na drugim mestima u inostranstvu. Koliko znam, i u sistemima vrlo visoke klase, zamenuo je raznorazne skupocene ampove. Ja sam ga čuo i direktnom poređenju sa drugim d class ampom i razlika je bila očigledna. 

Ostadosmo bez odgovora u kom referentnom(za njega) sistemu je kod brijač-a taj modul postigao loše rezultate. Namerno kazem modul jer se koristi i na drugim mestima često.

Sa ovim Relco zvučnicima ovi novi monoblokova su pokazali odličan rezultat, a mislim da zvučnik ni najmanje nije naivan za pogon. Zvuk je bio lep, slusljiv analitičan do sitnih detalja, bez traga zamora usiju... Za mene najvažnija stavka visoko slusljiv. Po meni ovog puta bila je dosta bolja digitalija u Ai sobi, za razliku od prosle godine gde mi je vise prijao gramofon... Verovatno zbog Marten-a kome je lampa srednje ime, pa je tako više prijalo. Iskreno pribojavao sam se tolikih ribona i oštrine, međutim zvuk čista suprotnost perolak, sasvim suprotan od onoga kao vizuelno deluju. Kad sam video slike iz nemačke pomislio sam Gidjga sa srećom ti bilo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, sondek said:

dotadašnjim rešenjem

Vidis ovo je problem i sad. Kao i uvek, kada cujes nesto bolje, znas. Da se cuo bilo koji purifi modul, znalo bi se zasto ice poweri vise nisu resenje za D klasu ako se hoce izvrstan zvuk. Vide se mane, hvala bogu, tome se valjda i tezi i u kreiranju uredjaja, a i u posedovanju istih. Nemam nikakve sumnje da se u tom trenutku pri probavanju ice powera nije video boljitak, kao i sada da neko proba bilo sta od purifi modula, da dodje do istog zakljucka. 

Sto se tice sistema na sajmu, ono je bio cebovan, roll offovan zvuk, kome se to svidja, sedi jedan. Da ne bude da tu pajam po sistemu, krivim sobu. Nemam sumnje da to svira dobro u dobrim uslovima, ali velika greska izbora zvucnika za sajamsku sobu.

Link to comment
Share on other sites

Jako dugo nisam ni citao ni  pisao ovde nista i sad mi je jasno koliko je to pametna odluka bila.Dao sam savet koji i sam posle pola sata se mucim da ispostujem....covek koji pravi testira kablove a ne poseduje ni jednu komponentu sistema (verovatno i dalje nema,nisam pratio) deli lekcije i diskvalifikuje vrhunske sprave, i to ne "meni je bolje ovo", ne, "ovo ne vredi slusati"

 

Ajmo ovako,@brijac pozovi me da cujem tvoj sistem sa purifie modulima,ja cu tebe da cujes icepower kod mene, da mi objasnis zvukom a ne tastaturom te nebuloze koje sebi dozvoljvas da pises tj demonstriras tu superiornost

Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo sjajno na sajmu (bio sam juče, C64 majica). Jako lepo sam se proveo. Apsolutni hit mi je bio Igorov setup, a Dynaudio i Electrocompaniet su mi ove godine zvučali mnogo lepše nego prošle. Svidelo mi se sve što sam čuo i video, i dobro je da postoji ovaj show makar kao blagi dodir civilizacije. Kupio sam dva CDa kod Milana, sreo neke ljude, super potrošena dva sata. Ja sam jedan od onih što neće da sedne jer imam nekih zdravstvenih problema pa mi isto malo teže pada. 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, brijac said:

Dragi moj patasone, delimo isto misljenje, pisanija po ovom forumu je trosenje vremena, zato me i nema bas. Za ostalo, na zalost ne. 

Ne brigaj, stavljam te na listu za gostovanje. Imamo samo par prioritetnijih ljudi malo pre tebe. 

Ekspertsko znanje,hi end arogancija i prepotentnost a kad treba "put your money where your mouth is" corak....klasika.

 

Mislis da bi ja uzivao u tvom drustvu na uzvratnom slusanju? Ali bi istrpeo i ako bi to vise bio psiholoski test a ne audiofolski.....a i uzdao sam se u tebe da od toga nema nista, hvala bogu.

 

oslobodi moj termin trajno,hvala

Link to comment
Share on other sites


Zaista i meni je Elac, Jadis/Exposure, Cambridge streamer, i, ako ne grešim, Atlas ožičenje - odlično. U obe varijante amplifikacije se moglo puno uživati u zvuku. Neke kolege koje nisu na forumu su mi slično komentarisale.
BM set up, čovek iz Nagre, izbor muzike... i sve ostalo je jedan prelep momenat sajma koji je postao tradicija. Hvala im.
M kabl ima specifične brendove, a Borrensen zvučnici su meni zvučali lepo iako je soba bila neadekvatna. Da ne zaboravim i Statement Innousov.
AI soba je imala dva poluvremena, u subotu vrlo primaknuti zvučnici, a u nedelju kada su bili odaljeni prezentacija je bila za uživanje. Čuo sam pohvale od kolega van foruma. Izled novih AI snagaša mi se veoma sviđa. A Fulcrum sam imao priliku da pozajmim da povežem u svom sistemu, a da slušam u još dva, i to je vrhunski zvuk.
Inače bio sam gost kod prijatelja na jednom clashu sa 4 pojačala od koji je jedno bilo AI na bazi Ice Powera, iz redovne ponude. Neću navoditi ostala pojacala namerno, cenovno su ×3 do ×10 u odnosu na Ice power. Zvučnici su bili reda 15k. Bilo je 6 slušalaca, svako je zaključio da je sa AI pojačalom sistem svirao najbolje.
Teoharov je firma koja stalno nudi nešto novo, a uvrk jako dobro, i svaka im čast na tome.

Lep sajam Hvala svima na trudu za to.



Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, patason said:

Ekspertsko znanje,hi end arogancija i prepotentnost a kad treba "put your money where your mouth is" corak....klasika.

 

Mislis da bi ja uzivao u tvom drustvu na uzvratnom slusanju? Ali bi istrpeo i ako bi to vise bio psiholoski test a ne audiofolski.....a i uzdao sam se u tebe da od toga nema nista, hvala bogu.

 

oslobodi moj termin trajno,hvala

Prepotentnost mesas sa izjavom da sam probao oba modula, dok ti palamudis bez da si imao prilike. Toliko o tome. Arogancija na tvom mestu sa bio je tu tu i tu, obrnuo gomile sistema, pa rodjace, isto pojacalo imas u razlicitim kutijama sirom planete. Ne menja cinjenicu da cuo nisi, a dajes misljenje. Ti moduli gube informacije, output filter je los, ima svoj zvuk, kada uzmes da se edukujes, a malo i oslusnes bez prisnosti sa kreatorom ovog pojacala, znas, malo objektivnosti, mozes to i da zakljucis. Do tad odskakuci zabljim skokom. 

 

Link to comment
Share on other sites

kad purifie dobije kohones za na crtu, javi se

konstruktora a imene zabole sta ti kazes

do tad ti i Bruno dva brata rodjena mrsite o filterima o kojima je kenjao jos dok je imao najbolji modul na svetu (kao i ovaj sad) jos dok je bio u hypexu

 

a da ti mene prozivas za iskustvo i broj slusanih sistema,smejurija

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je ono u AI sobi zvucalo super, gluv si kao top, dzaba ti citava satnica. 

Ne sumnjam da te i doticnog zabole, konstruktor je onaj ko konstruise pojacalo, ne da ga sastavi poput lego kocki. Pazi, da se ne cita izmedju redova, pojacalo. I jasno mi je da se ova prepiska svodi na bliskost sa pomenutim. 

Link to comment
Share on other sites

@brijac kad si i koliko vremena proveo u AI sobi ( ako si bio 3 minuta pored vrata, dalje ne moraš ništa više pisati)? Šta ti to nije valjalo? Šta ti tražiš od zvuka i kako definišeš kvalitetan zvuk? Samo na ovoj stranici su četiri čoveka pohvalno pisali o istoj sobi i to argumentovano objasnili i obrazložili, zamolio bi te i ti da argumentovano obrazložiš šta je toliko loše, i zašto je neko gluv kao top ako mu je zvuk super bio u AI sobi.

P. S. Nisam nikakav drveni advokat AI i zvučnika RA, nešto se danas svi njih dotičemo, malo i mene pogadjaš i osećam se prozvanim jer sam gore pohvalio zvuk kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...