Jump to content


Kabl za slušalice AKG K550 MKII


HMrules

Recommended Posts

Koristim od 2017. navedene slušalice međutim već neko vreme kabl prekida oko samog džeka i onda moram da savijem kabl u određeni položaj da bi slušalice radile, interesuje me da li nekako mogu to da sredim bez zamene kabla npr. da odsečem deo kabla koji prekida i stavim na drugi džek ili prosto moram da zamenim ceo kabl?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...
On 16. 9. 2023. at 19:31, giZ_Mo said:


 

 

 


Како си описао само џек.



Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

 

 

Gde bih mogao naći odgovarajući džek 3.5 mm baš za ove sluške?
Ovaj originalni ima navoj da se zavije adapter za 6.3 mm, mada to mi nije toliko bitno.
Inače mogu sam da zalemim žičice za džekom.

Link to comment
Share on other sites

https://www.audiophonics.fr/en/jack-35mm/jack-35mm-plug-male-stereo-3-poles-gold-plated-o5mm-unit-p-10374.html

Sada vidim, ne nađem sem ovoga više nigde, na ebay ima ali samo na kablu, ne znam koji priključak koristiš, mislim ako koristiš ovo sa adapterom na 6,3 zašto ne staviš TRS 6,3 , jeste da nije original ali toga bar ima. Ovde bi više izašla poštarina nego sam priključak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Silken ima lep izbor robustnih metalnih džekova. Evo jedna varijanta baš sa adapterom. https://silken.co.rs/proizvod/kon-056-set/
Može li pomoć?
Naručio sam konektore sa linka u citiranoj poruci sa posta iznad da bih zalemio na kablove međutim stiglo mi je ovo.

20240228-190326.jpg

To me je koštalo 2000 din. plus poštarina, znači 2480 din, sad gledam i vidim da to nije to, interesuje me može li uopšte da se skine kapica da bih lemio za kablove pošto vidim da ne može i da li ovi konektori uopšte vrede ovoliko koliko sam platio jer nisam dobio ono što sam naručio?

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Može li pomoć?
Naručio sam konektore sa linka u citiranoj poruci sa posta iznad da bih zalemio na kablove međutim stiglo mi je ovo
Дај слику са супротне стране конектовања, гледајући слику с'десна!

Link to comment
Share on other sites

Jednu sam nekako odvrnuo, druga teško ide.

20240228-204818.jpg

Inače već sam kontaktirao radnju, rekli su mi da će mi javiti sutra da li imaju u radnji u BG one konektore sa linka, da li da zamenim ove konektore ili ne, šta mislite?

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ма оксидисали су навоји, капни мало уља на споју конектор/поклопац или чувени WD40.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Odvio konačno jedan i drugi
Znači da lemim ovo i ništa ne menjam?

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...