Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Svira sjajno :)

Evo da metnem sliku i ovde:

post-10033-096783400 1291229709_thumb.jp

DoduÅ¡e, ako ste pomislili da je sistem A kompletno 'razmaranÄen', nije. Morao sam da kupim makar sluÅ¡alice da ima neÅ¡to na M:

post-10033-077097800 1291229959_thumb.jp

LiÄe na neÅ¡to Å¡to možete da zamislite na pilotima iz drugog svetskog rata, jel da? :-P

Ali nisu ni bitne. Tandberg... Otkud Tandberg? Kad sluÅ¡am cd plejer skontam da sam preterao sa volumenom, mašću, dubinom, kako god to nazvali. Jer sve komponente u nizu od izvora do zvuÄnika ukljuÄujući i kablove su tako birane. I onda kad se slože rade dobro, sve su uostalom neka Å¡pic-klasa, ali imaju jedan na duže staze zamoran bas. Ja muziku u principu sluÅ¡am tiho pa mi u principu i ne smeta, ali kad baÅ¡ krenem da puÅ¡tam muziku onda ume da zatutnji. Sve sam mislio, reÅ¡iću to jednog dana nekim kimberom, ali nikako. Jer ovaj olbah je u principu sjajan a i platio sam ga 300e, dok u prodaji ne bih dobio ni 170 i onda sve to stoji tako kako stoji...

A imam drugara, ovejani tandbergofil. I uvek se Äudim kad odem kod njega, ima hrpe sprava, plejera, dekova, gramofona, pojaÄala, ali tandberga ima gomile pretpojaÄala i pojaÄala i risivera. I stoji na tome da je tandberg zakon. I kaže mi jedan dan proÅ¡le nedelje - uzmi ovaj kombo meni je viÅ¡ak, probaj, da vidiÅ¡ možda bude bolja kombinacija. Složiti pojaÄalo i zvuÄnike nije lako. Taj je Marantz radio dobro sa Definition Tannoyem možda mu Prestige ne leži idealno. I malo sam se nećkao, nit sam verovao da ću neÅ¡to dobiti, nit mi se mililo da to teglim, ali uzmem (alavac). I prikaÄim ja to (jedva, jako mu blizu stoje konektori za zvuÄnike a banane na olbahu bogate, debele) i - zaprži tandberg tanoje! Ok, ima tu 150W, ali radi oÅ¡trije i malo i suvlje Å¡to je ovim zvuÄnicima sve prijalo. Na cd plejeru je dobitak velik, posebno na rokaÄinama tipa deep purple, ac/dc, bruce dickinson, dok na onim audiofilskim cicama Diani Krall i Patriciji Barber nije naroÄit. Na gramofonu i deku razliku ni ne primećujem. TaÄno je korigovano ono Å¡to je trebalo da se koriguje, a da pri tom nisam izgubio punoću i toplinu zvuka gramofona i deka. I niÅ¡ta, Å¡ta ću, nazovem ga, kažem ne vraćam ti sprave, on likuje - ko je bolji tanberg ili marantz? ja kažem generalno marantz ali ovo mi sad pasuje. :rolleyes:

I moradoh da prodam premium marantza :-( Da sam malo bogatiji, pa da sam zadržao i D500 i ovog PM16 pa da to bude sistem B... Ali nisam. Vazda moram da prodam jednu dobru stvar da bih kupio drugu. Pomalo mi je žao. A onda gurnem cd Wishbone Ash i mislim - dobro sam uradio. Ne znam, valjda neću zažaliti.

Btw, marantz se nije grejao nikad. Ni na plus 40. Radi pet sati, metnem ruku, on na sobnoj temperaturi, ni ne mlaÄi. Na tanbergu mogu peći jaja posle 5 minuta. Kaže drugar da tako treba, radi u A klasi, to mu je radna temperatura. ViÅ¡e sam voleo onaj hladan, kontam duže će trajati...

Eto, i dalje muljam sisteme. Ne znam šta je sledeće.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Koko!

Cestitke! Vidim da te je nas poznanik zarazio... Ja sam teglio mog Marantza kod njega i na njegovim JBLovima se lepo primetio taj tamniji, masniji potpis Marantza. Meni vise lezi. On, opet, voli svetliju nit Tandberga.

Nego, posto vidim da se cesto srecete, nagovori ga da aktivira one Grunding sifonjere sa po 16 zvucnih jedinica... :cheers

U zdravlje!

Link to comment
Share on other sites

Uf, moguce, a moguce i da su samo slicni. Bili okrenuti prema zidu, negde januara kada sam ih video.... :-(. Koko ce vec znati sve detalje :-).

U pravu si, to su aktivni Grundig Monolith 120...Imao sam priliku da upravo te "gigante" slušam pre 2 meseca i to nekoliko sati :)

Ostao sam bez reÄi :loveface:hdphones

Imaju 7+7+4=18 zvuÄnih jedinica :smile:

Link to comment
Share on other sites

... Ja sam teglio mog Marantza kod njega i na njegovim JBLovima se lepo primetio taj tamniji, masniji potpis Marantza. Meni vise lezi. On, opet, voli svetliju nit Tandberga.

Nego, posto vidim da se cesto srecete, nagovori ga da aktivira one Grunding sifonjere sa po 16 zvucnih jedinica... :cheers

U zdravlje!

Njegovi zvuÄnici su sasvim druga priÄa i kad odem kod njega i sluÅ¡am taj Tandberg kombo i meni fali taj Marantz 'potpis'. A rado bih Äuo i uporedio taj Tandberg risiver koji toliko hvali i tvog Marantza baÅ¡ na tim JBLima.

A Å¡ifonjere nikako da Äujem jer živimo u razliÄitim vremenskim zonama. Njemu pasuje kasno uveÄe a ja spavam s kokoÅ¡kama. :rolleyes: Gledaću da to bude za predstojeće praznike.

Koko da li si gledao nekad Wishbone Ash uzivo ?

Nikad :-( No, svejedno, mene od celog tog opusa zanimaju prva tri albuma i ta postava. Ovo kasnije je bila neka druga priÄa...

Ed....,mislim Koko...

Znamo se sa tog foruma? :type

RaÄunam, ako Koko ne kupi takvo Å¡to, nikad ih neću Äuti :)

Ajde sa mnom kad dogovorim slušanje. Tamo negde oko novaka najverovatnije.

Link to comment
Share on other sites

Ks, ks, Å¡ta bi sa Marantz CDR510?

Mrka kapa, pretpostavljam.

Ako si radoznao da ipak probaš jedan "dedicated" Audio CD Recorder, navrati do mene (Bimba će ti objasniti kako).

U rezervi imam jedan Philips-ov mini Audio CD Recorder, model CDR 560, pokupi ga (i par praznih Audio CD-RW diskova), pa se igraj njime.

Ko zna, možda ti se svidi kako radi i/ili zvuÄi pa se polakomiÅ¡ na neÅ¡to sliÄno...

Link to comment
Share on other sites

Koko!

Kada dogovoris slusanje javi mi da se organizujem. I ja radim u istoj vremenskoj zoni kao i nas poznanik, pa mi nije zgodno da opusteno zbrisem sa posla i slusam muziku :-). Za neko slusanje oko NG bih nesto i izmuvao.

Ako te zanima Marantz - mozemo i njega poneti pa da ga cujes tamo. Ja trenutno jurim nekog lampasa, pa ce biti formiran sistem A i vintage sistem B i kod mene :-).

:cheers

Link to comment
Share on other sites

...Morao sam da kupim makar slušalice da ima nešto na M:

post-10033-077097800 1291229959_thumb.jp

Sistem je prinudno razmaranÄen jer su sluÅ¡ke neispravne :plakanje Daću ih drugaru, možda uspe da spase neÅ¡to...

Moje stare Technics koje jako volim već su davno kod ćere, ona ih zlorabi na laptopu. Pa ih onda zajmim, tražim onaj nastavak kojeg nikad nema kad mi treba i tako... Uglavnom, reÅ¡im da kupim nove. Istini za volju, nisu mi trebale bogznakakve - koristim ih samo pri snimanju i u principu je važno da rade. Ali desi se da se i zasluÅ¡am, a i onako ih ne kupujem Äesto, pa rekoh - da kupim neÅ¡to Äestito. Oko 100e, valjda ima neÅ¡to. I prosurfovao sam forum uzduž i popreko (i ne samo ovaj, ali kad se pomenu modeli kojih kod nas nema, izgubim interes) i vidim da mogu da se oslonim na audioplus. Senhajzer, AKG, Goldring... Na jednoj temi neko reÄe "uzmi akg141 oduvaće svakog senhajzera". 141 viÅ¡e nemaju, imaju 171, to je kao joÅ¡ bolja varijanta. Imaju i 171 MKII. KoÅ¡taju 135e, ali, mislim, ako su dobre daćemo i toliko.

I krenem danas sa starim sluÅ¡kama (Technics RP-HT300) u Audioplus. Imaju tamo onaj kutak sa valjda 8 sluÅ¡ki koje mogu da se Äuju odjednom. Stavim moje, onda te AKG 171 u dve verzije, Senhajzer 515, 215, 485, i joÅ¡ neke, Goldring 150, uglavnom sve tu u rangu od oko 100e. I stavim moj cd i probam prvo moje stare sluÅ¡ke i stvarno - nemam Å¡ta da im zamerim. BaÅ¡ lepo rade. Probam AKG - sitan mi zvuk! Ne sviÄ‘a mi se. Ni zvuk, ni kako mi stoje na uÅ¡ima ni niÅ¡ta. Senhajzer 215 - to je to. Za nijansu, ali nijansu 'tanje', ali za istu nijansu 'Å¡ire' i možda detaljnije. To mi treba skontam odma. Ali krenem dalje - 515 je to isto ali sa nekako nabudženim basom. Goldring - ima svoju priÄu. Radi ok ali ima specifiÄan zvuk, reklo bi se koloraciju. Ostali Senhajzeri - slabiji i od 215 i od 515. Btw, 555 nisam ni probao, preskup je. I probam razne vrste muzike i uvek isti rezultat. I kažem - sviÄ‘aju mi se ove. I otkriju mi da su to DJ sluÅ¡ke, kao, nisu audiofilske. DJ ili ne - meni pasuju. Pri tom, kabel je onaj telefonski, zgodan za rad (Å¡to mi jako odgovara), ne vadi se iz sluÅ¡alica (Å¡to mi se jako sviÄ‘a), ne sviÄ‘a mi se samo onaj materijal kojim su obložene, to će da otpadne za koju godinu, kao i sa tehniksovih Å¡to je otpalo pa je ostao go sunÄ‘er. Ali poÅ¡to je dobrih stvari mnogo viÅ¡e nego loÅ¡ih, kupim ja lepo te sluÅ¡ke, doÄ‘em kući i skontam da uz njih vlasnik (DJ) dobije i torbicu da ih spakuje kad krene na posao :D

post-10033-0-43328100-1291927228_thumb.j

BaÅ¡ lepo, bar se neće praÅ¡iti... Eto, tako sam ja kupio sluÅ¡alice za di-džejeve. Sad za vikend moram snimiti bar jednu kasetu od 90 minuta da se malo poigram sa novom igraÄkom!

Link to comment
Share on other sites

Sistem je prinudno razmaranÄen jer su sluÅ¡ke neispravne :plakanje Daću ih drugaru, možda uspe da spase neÅ¡to...

Moje stare Technics koje jako volim već su davno kod ćere, ona ih zlorabi na laptopu. Pa ih onda zajmim, tražim onaj nastavak kojeg nikad nema kad mi treba i tako... Uglavnom, reÅ¡im da kupim nove. Istini za volju, nisu mi trebale bogznakakve - koristim ih samo pri snimanju i u principu je važno da rade. Ali desi se da se i zasluÅ¡am, a i onako ih ne kupujem Äesto, pa rekoh - da kupim neÅ¡to Äestito. Oko 100e, valjda ima neÅ¡to. I prosurfovao sam forum uzduž i popreko (i ne samo ovaj, ali kad se pomenu modeli kojih kod nas nema, izgubim interes) i vidim da mogu da se oslonim na audioplus. Senhajzer, AKG, Goldring... Na jednoj temi neko reÄe "uzmi akg141 oduvaće svakog senhajzera". 141 viÅ¡e nemaju, imaju 171, to je kao joÅ¡ bolja varijanta. Imaju i 171 MKII. KoÅ¡taju 135e, ali, mislim, ako su dobre daćemo i toliko.

I krenem danas sa starim sluÅ¡kama (Technics RP-HT300) u Audioplus. Imaju tamo onaj kutak sa valjda 8 sluÅ¡ki koje mogu da se Äuju odjednom. Stavim moje, onda te AKG 171 u dve verzije, Senhajzer 515, 215, 485, i joÅ¡ neke, Goldring 150, uglavnom sve tu u rangu od oko 100e. I stavim moj cd i probam prvo moje stare sluÅ¡ke i stvarno - nemam Å¡ta da im zamerim. BaÅ¡ lepo rade. Probam AKG - sitan mi zvuk! Ne sviÄ‘a mi se. Ni zvuk, ni kako mi stoje na uÅ¡ima ni niÅ¡ta. Senhajzer 215 - to je to. Za nijansu, ali nijansu 'tanje', ali za istu nijansu 'Å¡ire' i možda detaljnije. To mi treba skontam odma. Ali krenem dalje - 515 je to isto ali sa nekako nabudženim basom. Goldring - ima svoju priÄu. Radi ok ali ima specifiÄan zvuk, reklo bi se koloraciju. Ostali Senhajzeri - slabiji i od 215 i od 515. Btw, 555 nisam ni probao, preskup je. I probam razne vrste muzike i uvek isti rezultat. I kažem - sviÄ‘aju mi se ove. I otkriju mi da su to DJ sluÅ¡ke, kao, nisu audiofilske. DJ ili ne - meni pasuju. Pri tom, kabel je onaj telefonski, zgodan za rad (Å¡to mi jako odgovara), ne vadi se iz sluÅ¡alica (Å¡to mi se jako sviÄ‘a), ne sviÄ‘a mi se samo onaj materijal kojim su obložene, to će da otpadne za koju godinu, kao i sa tehniksovih Å¡to je otpalo pa je ostao go sunÄ‘er. Ali poÅ¡to je dobrih stvari mnogo viÅ¡e nego loÅ¡ih, kupim ja lepo te sluÅ¡ke, doÄ‘em kući i skontam da uz njih vlasnik (DJ) dobije i torbicu da ih spakuje kad krene na posao :D

post-10033-0-43328100-1291927228_thumb.j

BaÅ¡ lepo, bar se neće praÅ¡iti... Eto, tako sam ja kupio sluÅ¡alice za di-džejeve. Sad za vikend moram snimiti bar jednu kasetu od 90 minuta da se malo poigram sa novom igraÄkom!

Cestitam na izboru.Iste kao moje! :hdphones :hdphones :hdphones

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tako je! Ajd malo fotografija Tannoy-a iz bliza i po neki detalj! :cheers

Ova slika Tannoya je dosta lepa:

post-10033-0-33961600-1295211741_thumb.j

Za neke finije detalje bih morao da znam da fotografišem... :nerd

I slike police sa ploÄama, sigurno ih ima joÅ¡.

Offtopic: Treba sebi da pravim police pa rek'o, možda nadjem inspiraciju il', barem, maznem ideju.

Svaku policu za sprave sam pravio tako da mogu da stavim joÅ¡ ploÄa - mesta nikad dosta. Glavnina kolekcije je ipak ovde:

post-10033-0-33069000-1295212005_thumb.j

post-10033-0-01783400-1295212053_thumb.j

post-10033-0-91375600-1295212090_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...