Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

  • 3 months later...

ÄŒestitke na "prinovi" :thumbsup2

Kao što sam ti već spomenuo kod mene se Marantz CD74 (koji je, Äini mi se, identiÄan CD84) odliÄno uklopio uz Marantz pojaÄalo. Mislim da je sinergija proizvoÄ‘aÄa (i impedansi ureÄ‘aja) tu odigrala svoju ulogu.

Veliki pozdrav kolegi "po Tandbergu" ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam ti već spomenuo kod mene se Marantz CD74 (koji je, Äini mi se, identiÄan CD84) odliÄno uklopio uz Marantz pojaÄalo. Mislim da je sinergija proizvoÄ‘aÄa (i impedansi ureÄ‘aja) tu odigrala svoju ulogu.

Da, pa zato sam mu i dao prednost u odnosu na neki philips ili grundig koje sam kibicovao. 74 i 84 bi trebalo da su identiÄni, s tim što 84 ima daljinac. Koji je estetski doživljaj za sebe ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taj Sony discman je u svoje vreme bio opaka mashina (za prenosne uredjaje), tako da uopshte ne sumnjam da i sada sjajno radi.

Radi tako dobro da sam rešio da isprobam Olbah iConnect kabel (da bude malo 'ravnopravniji' sa X77ES). Na lageru nemaju onog od 1.5m (samo 3m), ali stiže sutra pa ćemo videti kako stoje stvari...

Link to comment
Share on other sites

Reci mi, jel velika razlika u glasnoći u udnosu na x-77es, s obzirom da on ima Äitavih 2,5V ?

Jedan mali savet,mislim da mu bolje leže malo "tamniji" interkonekti, te naravno bolje "napajanje", odnosno ispravljaÄ...

Jeste, baÅ¡ je velika :) . Mislio sam da i to delimiÄno ima veze i sa interkonektima. Ne znam kakav je ovaj Olbahov. U ovom trenutku taj mi je jedini dostupan od nekih 'firmiranih' koji bi trebali da su kvalitetniji. BaÅ¡ me zanima kakva će i hoće li uopÅ¡te biti razlike u odnosu na ovaj koji sam u dućanu s kompjuterima i mobilnim telefonima kupio za 300 dinara. Za sada koristim originalno napajanje, ali ako natrapam na neko kvalitetnije isprobaću i to.

Stvarno sam iznenađen i oduševljen kvalitetom zvuka ovog mališe. Ovih par dana sam se sa dekova i gramofona vratio cedeovima :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sony d-250 je koÅ¡tao tadaÅ¡njih 700 dm, s Äuveni cd-plejer Sony cdp-990(prvi posle es-serije) 800 dm !

Ono što je prava stvar uz d-250, a što naravno nikada nisam uspeo da nađem je rm-dm1k...

T16tyDXiJLXXcNgjoZ_033042.jpg_310x310.jpg

Dakle, samo utakneÅ¡ onaj mali ir-senzor u njegov ir-in(sa leve strane) i rukujeÅ¡ kao velikim pravim cd-plejerom, tim pre Å¡to osvetljenje displeja jedino i radi, kada se prikaÄi na ispravljaÄ, za razliku od akumulatorskih baterija...

E sad, nisam siguran da li bilo koji Sony daljinac šljaka, ali ništa bez ir-senzora.

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetniji interkonekt je doneo i kvalitetniji zvuk. U jednoj reÄi, promena bi se najpre mogla opisati - kao da se 'proÄistio'. Razlika nije drastiÄna, ali ne bi se baÅ¡ mogla nazvati ni nijansom. Recimo da vredi 2.000 dinara kolika je razlika u ceni izmeÄ‘u ove dve žice. Nivo glasnoće je, naravno, ostao isti.

Sve u svemu, ova spravica radi bolje od mnogih 'audiofilskih' plejera koje sam imao prilike da Äujem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Do mene nisu stigli u baÅ¡ savrÅ¡enom stanju; prelazeći iz ruke u ruku negde su se zagubile originalne ploÄice za konektore. Pa sam morao da metnem ove olbahove

post-10033-0-22108000-1329246728_thumb.j

Navodno bi ovako trebalo da rade i bolje, ali ipak bih viÅ¡e voleo ploÄice na kojima piÅ¡e Tannoy...

No, ne mari. Kao starom zaljubljeniku u ove zvuÄnike, promena u odnosu na sonuse veoma prija. SluÅ¡ali smo ih celo popodne i nikako da se zasitimo. Svaka Äast Italijanima, ali imaju jednu ozbiljnu manu - nisu Tannoy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Prinova u sistemu B :facehearts

post-10033-0-90078300-1329246437_thumb.j

Koji sada izgleda ovako:

post-10033-0-42961000-1329246483_thumb.j

i malo bliže

post-10033-0-28177600-1329246521_thumb.j

opa brale :banana ..nice.. :thumbsup2 ..skoro su se prodale jedne ovde,bile su koriscene kroz vise godina sa Musical Fidelity NuVista M3-kama :1038: ..to bi trebalo da fino legne uz vintage Tandberg..za bridgeve se ne sekiraj mnogo,nadju se tu i tamo po ebay-u,5-10 funti :xmas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...