Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Tandberg nije otiÅ¡ao, veselo svira u Sistemu C  :bounce

 

post-10033-0-86554100-1409223615_thumb.j

(MicroSeiki BL-51 + SME 3009 II, Marantz cd84, Tandberg tr2075, Akai gxc-760d, Tannoy D300, Oehlbach Silverline 25, Kimber Hero, Kimber PBJ)

 

Tandberg mi u ovom sistemu daje 'veći' zvuk. Jednostavno ima viÅ¡e prostora, detalja, ali i Ävrstine. Možda i zato Å¡to ima 50% viÅ¡e snage, a možda je to jednostavno karakter pojaÄala. Uglavnom tr2055 za kojeg kažu da ima i lepÅ¡iji zvuk mi se nije dopao, dok sam sa ovim i dalje u fazi oduÅ¡evljenja (ne bih se ja tek tako odrekao jednog od cenjenijih modela Marantzovog risivera...)

 

Edit: Zaboravih da kažem za dek - zovem ga 'debeli' od milja...  :rolleyes:  Veoma sam zadovoljan, Äim ih imam dva. 570 i 760 su u suÅ¡tini iste maÅ¡ine, s tim Å¡to je debeli malo atraktivniji. To su dva tenka koja imaju Äudnu kompatibilnost sa Sonyjem 950ES na kojem snimam. Snimci sa Sonyja zvuÄe joÅ¡ bolje na Akaijima Å¡to je Äudno, ali ne bunim se...

Link to comment
Share on other sites

jbte koliko ti sistema imas ne mogu da te pohvatam  :cheers

 

Dobar je Tandberg tr 2075 ne bi ja tu nista dirao za sad ;-) , po meni  on ima malo vise koloracija od Marentza 2250b  . Ali te Tandbergove boje su zaista zavodljive , tople i prijatne za uvo sto te je na kraju krajeva i zadrzalo uz tr 2075. Na zalost ja nisam imao te jace modeler Tandbergovih receivera vec samo one slabije do 40 wati pa iznosimi skustva vezana za njih , mozda ovo jaci drugacije rade - ne znam , tr 2040 prelepo svira  bas onako kako sam opisao , Marantz je  malo hladniji i neutralniji i bolje ulazi u produkciju sto uopste ne znaci da nije muzikalan . Njegovih 50 wati na trafou od 750 wati nije sala i  nista manje od  tr 2075 - odnosno 2 x 75 w

 

Voleo bih i taj tr  2075 da udomim jednog dana  :facehearts  pa kad se izigras eto me po njega kao i za Madzu  . Bio je jedan dugo na oglasu , ne znam sta je sad sa njim , da li se prodao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sveo sam stvari na (za sada) 2 sistema, kućni i kancelarijski. Kod kuće nisam menjao ništa:

SistemA_Ar.JPG

A u kancu sada izgleda ovako:

System.jpg

GramAfon i cd plejer nisam menjao. Zvučnici su 'broj manji', a doneo sam 'debelog' i momentalno se igram sa Nikkom. 

Nikko trm750.jpg

Neverovatno pojačalo. Već sam ga bio stavio u oglase, pa je onda na Tandbergu krenuo da me iscimava levi kanal (ode pa se vrati), pa dok je u servisu metnuo sam ovo čudo. Radi kao Marantz 1152, samo za nijansu mekše. Pozicija Tandbergovog risivera je momentalno veoma ugrožena, jer mi je osim zvučno, ovo pojačalce i estetski lepo, da ne kažem cool, sa ovim prekidačima i njemačkim natpisima. Nezgodacija sa njim je što su vam potrebni adapteri - ima samo petožilne ulaze - i nastavci za zvučnike. Imam sve, ali je svaka igra sa kablovima time besmislena. Što i nije tako loše...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ko bi rekao da su prošle već 4 godine bez promena u sistemu... No, ova promena je planirana već pune dve godine. Otprilike tada sam zaključio da je MicroSeiki 'prejak' za ovaj sistemčić i da ustvari ne čujem uloženi novac, tj mali Nikko i mali Tannoyi to jednostavno ne mogu da registruju. Takođe sam odlučio i da Ariston ostaje tamo gde je i da neće biti nikakvih izmena u 'Velikom' sistemu. Tako da se nažalost, najbolji od gramofona koje sam ikad posedovao našao u oglasima. No, prodaja je išla teško, uglavnom su mi se javljali ljudi iz Slovenije i Hrvatske. Kod nas je ovakav gramofon ili preskup ili nedovoljno high end, u svakom slučaju pomirio sam se da će biti prodan u delovima, pa sam prodavši ručku konačno udomio Duala 1219, jedno prelepo parče istorije:

Dual.thumb.jpg.5a0ec89edf862db6644e3acd33d7de9e.jpg

 

Pa sad sistem izgleda ovako:

1765569102_Malisistem.thumb.jpg.24ee7fa9a0bee5e48767092332c34f89.jpg

 

Ili malo sa strane:

296594139_Malisistem_1.thumb.jpg.6cc29cc21fb0bfb14ccdfb6aee45fcc2.jpg

 

Ako se pitate koji par zvučnika radi - rade oba. Ne mogu da se rastanem ni sa jednim, pa veselo sviraju svi. Pri tom mogu da se (kad me ne mrzi) igram sa biračem zvučnika i slušam opcije A, B ili A+B. A+B uglavnom radi najbolje.

Dual vs MicroSeiki? Pa kao što sam i mislio, sa ovakvim pojačalcem razlike su minimalne (tim pre što sam zadržao zvučnicu). Čini mi se da je MicroSeiki davao više detalja, tj da je imao malo širu sliku ali teško je reći kad ne mogu da direktno poredim. Uglavnom, mali Dual radi za sve novce; stigao sam da preslušam Argusa, prvi album Dire Straitsa i prvu ploču The Wall - radi i preko očekivanja. Izuzetno je muzikalan, ima onaj pravi, gramofonski zvuk, bez peglanja i šminkanja. To ionako rade Tannoyi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Slika kućnog sistema je, vidim, iz 2016, uz komentar da nije ništa menjano. Krenuo sam malo unazad i ispostavlja se da on veselo svira već skoro 10 godina bez promena! Neverovatna stvar....

No, juče se konačno i to desilo: umesto starog, dobrog Sondže 950ES, mesto u sistemu je zauzeo mrežni plejer Marantz NA6006, :wub:

NA6006.thumb.jpg.831981b71cbac78a60f9892d1dc5e293.jpg

 Ne mogu ni da se setim kad sam poslednji put kupio novu spravu. Tako da me je iznenadio taj zaboravljeni osećaj sreće dok sam kutiju sa novom spravom (i to Marantzovom!) nosio kući. Jednostavno nisam uspevao da maknem kez sa lica. E, onda sam je otpakovao, stavio u policu, povezao sa mrežom, na tablet instalirao aplikaciju. Proverio sam radi li Deezer nalog - radi. Najpre sam se poigrao sa internet radiom. Ova opcija nudi gomilu stanica klasifikovanih po žanrovima. U odeljku Rock muzike iz nevezanog sam ubo Asterisk radio iz San Dijega i tu sam i ostao naredna tri sata. Nisam stigao da promenim stanicu, puštali su odličnu muziku. Nisam proverio ni radi li USB. A i zašto bih, kad na mreži ima sve?


Što se kvaliteta zvuka tiče, rekoh da sam savršeno zadovoljan. Da citiram: šta god da prođe kroz ove moje Tannoye preko Tandberg comba mora da zvuči dobro. Soba je prepuna zvuka, kao i kad se puštaju ploče ili cedeovi. I to dobrog zvuka. Verovatno bi direktno poređenje cede plejera i deezera pokazalo mane ovog drugog izvora, ali suviše sam mator za taj sport. Ako same ne isplivaju, ja ih neću tražiti.


Tako da nije ostalo mesta tugovanju zbog rastanka sa Sondžom. Jeste, to je najbolji dek koji sam ikada imao i koji ću ikada imati i uopšte jedan od najboljih koji su ikada napravljeni, ali moram reći ponovo da ja za kasete nikad nisam naročito mario. Kad sam bio mlađi nisam imao kvalitetan dek niti sam imao čestito snimljene kasete, niti mi se dopadalo što za razliku od ploča moram da ih vrtim da dođem do željene pesme. Kad se pre petnaestak godina kod nas tržište otvorilo, i kad su mi kroz ruke i sistem prošle neke stvarno dobre Nakamichi, Akai i druge sprave, skontao sam kako je kaseta ustvari moćan analogni format. No, vremena je sve manje i za gramofon, a prolazili su meseci dok Sony ne uđe u pogon. Što je šteta. Čovek kod koga se sad nalazi će ga voleti i nadam se koristiti. 

Što dovodi i do potencijalno nove promene u sistemu. Imam ponudu da drugaru ustupim cd x77es, budući da on takođe ima Sony dek sa kojim bi ovaj cd plejer činio lep kompletić, a on bi meni ustupio Tandberga 3035 za koji mislim da će se vizuelno bolje uklopiti sa pojačalom, sad kad deka više nema. Istina, Sony x77es je još čuveniji od deka 950es, napravljen je bez ikakvih ograničenja u pogledu ulaganja i predstavlja krunu Sonyjevog inženjerstva. Takođe se, prema vintageknobu smatra jednim od najboljih plejera ikad napravljenih. Tandberg, iako izvanredan plejer per se, nema taj pedigre i tu famu. Nije mi ni frka ni potreba, ali mislim da ću ući u taj aranžman. Meni to više nije važno, a prepoznajem tu potrebu da se ima baš određena sprava... Na kraju, kako reče jedan učesnik na temi šta da kupim, Streaming je komfor, vinyl ljubav i hedonizam. A cede? Pa eto, simbol jednog vremena. Na kraju bilo bi glupo da ga nemam kad imam 1500 cedeova (:rolleyes: žalibože novaca). A da li će to biti čuveni Sony ili nečuveni Tandberg? U ovoj konstelaciji stvarno nije važno...

Link to comment
Share on other sites

Pomenuo sam to vec negde - imao sam srecu da radim sa covekom koji je bio direktor Sony razvoja za Severnu Ameriku. Direktiva pri razvoju te zlatne serije CD player-a je bila da ni na cemu ne stede, da naprave najbolje sto su u stanju. Covek mi je sa setom pricao detalje tog projekta - nesto sto se ne samo u HiFi-u vec bilo gde dozivi mozda jednom u karijeri. Imao je tri komada kod sebe, u podrumu, ni za kakve pare nije hteo da mi proda jedan od njih....

Mozda matorim i ulazim u neke sentimentalne vode, ali kada ovog jednom otudjis vise na njega neces naici... U zdravlje!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...