Jump to content


Goodbye MQA?


Parton

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 minuta ranije, lars said:

Kupiće ih već neko. A da je budalaština nije. Potrebno je samo da DAC ima dobro implementiran MQA algoritam i naravno da je kvalitetan .🙂

Naravno da jeste budalastina.

To je jasno svakome ko iole razume codec.

Totalno promasena ideja u vreme kada je internet bandwith bagatela.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, lars said:

Kupiće ih već neko. A da je budalaština nije. Potrebno je samo da DAC ima dobro implementiran MQA algoritam i naravno da je kvalitetan .🙂

Постављао сам већ овде негде на форуму али човек је у ситна цревца објаснио зашто је ово обична превара или будалаштина:
 

 

Има и други део видеа где су му одговорили тако да послушај још ово да видиш да је чак и више од будалаштине:

 

Link to comment
Share on other sites

Ko se iole razume ili se baš razume u codec ostaje otvoreno pitanje. Ja gledam sa tačke krajnjeg korisnika a njegovo razmišljanje je: Imam pretplatu na Tidal jer mi on iz više razloga odgovara. Koristim DAC sa dobro implementiranim MQA. Kraj priče. 

Intenet band koji je bagatela nema nikakve veze sa celom pričom.

Poštujem Vaša mišljenja koja su u suprotnosti sa onim što sam ovde izneo.

Uzeću za slobodu da napišem šta je na primer meni budalaština. To je kada neko sluša album na vinyl ripu umesto da ima iole pristojan gramofonski setup i taj album sluša na vinyl LP-u. 🙂

Link to comment
Share on other sites

и било је време, а шта ће власници дакова добро имплементираног MQA...коме да се жале Тидалу или својим дистрибутерима 🫠

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lars said:

 

Uzeću za slobodu da napišem šta je na primer meni budalaština. To je kada neko sluša album na vinyl ripu umesto da ima iole pristojan gramofonski setup i taj album sluša na vinyl LP-u. 🙂

nismo svi milijunaši koji si mogu priuštiti svaki vinil koji želimo i dac sa odlično implementiranim mqa 😏

btw, na prošloj berzi sam slušao kako jedan berzaš doji drugog berzaša kako dok sluša mqa počne da levitira u sobi, toliko je kaže to dobro...ali, primećuje da njegov uređaj nema baš najbolje implementirani mqa pa mora da kupi novi...sad će valjda da uštedi pare...

Link to comment
Share on other sites

  

4 sati ranije, lars said:

Ko se iole razume ili se baš razume u codec ostaje otvoreno pitanje. Ja gledam sa tačke krajnjeg korisnika a njegovo razmišljanje je: Imam pretplatu na Tidal jer mi on iz više razloga odgovara. Koristim DAC sa dobro implementiranim MQA. Kraj priče. 

Odgovara ti Qobuz jos vise jer ima veci kvalitet i nema lossy kompresiju. Ako MQA ode u proslost - i Tidal ima sansu da zazvuci kao Qobuz.

  

4 sati ranije, lars said:

Intenet band koji je bagatela nema nikakve veze sa celom pričom.

Naravno da ima, jer je to glavna reklama za MQA - kompresija zarad smanjenja bandwith-a "sa ocuvanjem originalnog kvaliteta". Stativa. Ta kompresija je lossy, a ne lossless i nije zadrzan originalni kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro sve je to ok. Nemaju svi pristup Qobuzu. A Tidal zvuči sa MQA odlično, već sam napisao u kojim uslovima. Reklama za reklamu, reklamira se dosta toga. Tidal već zvuči kao Qobuz. Nego da ne ponavljam. Samo podsećanje na džumbus oko MoFi izdanja. Kupovali svi i kleli se u kvalitet i onda ...Nego da ne otvaram tu temu biće off.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lars said:

Tidal već zvuči kao Qobuz

Ne bih rekao. MQA je, kao što je @Delija napisao, lossy format i reklama mu je da isporučuje hi-res fajlove u lossy kompresiji sa bandwidth-om lossless 44.1/16 formata, gde i oni sami kažu da je taj kompresovani hi-res bolji od 44.1/16 ali nije bolji od lossless hi-res formata. Takođe, ne postoji dobar i loš MQA unfold proces, postoji samo jedan, sertifikovan od strane njih i ako ti DAC ne pokazuje razlike između TIDAL-a i Qobuz-a, onda nešto posle digitalne obrade signala u DAC-u nije dovoljno transparentno (D/A konverzija, I/V konverzija, analogni izlaz, kablovi, preamp, amp, zvučnici,...).

Znam dosta ljudi koji su se kleli u MQA i TIDAL, isto tvrdeći da je to kod njih vrhunski jer imaju dobar MQA DAC, dok nisu na istim tim sistemima poslušali stream sa Qobuz-a...

Link to comment
Share on other sites

Razumem tu digitalnu matematiku u potpunosti. Slušam paralelno Tidal i Qobuz. Slušam i drugo, samo da napomenem. DAC je dobar, sve je dovoljno transparentno. MQA zvuči odlično. Qobuz zvuči odlično. Nemam nedoumica oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da nema pravila. Zavisi od izdanja jednog istog albuma koji je dostupan na jednom ili drugom servisu. Zgodan je Roon za to, pruža izbor pa se odabere i proba koje izdanje zvuči najbolje. Ali to je već druga priča.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, lars said:

Odgovoriću ti na ovo pitanje kao vlasnik daca sa odlično implementiranim MQA, naravno  samo u svoje ime.

Ma baš me briga iskren da budem😆

и то је сасвим уреду, па није он тебе купио да се секираш 👍

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...