Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

Poštovani Zexx, ovo ne pišem zbog vas. 

Za kraj samo da vam najprostije iznesem problem i moju neodoumicu. Fabrički podešen strimer, onako kupljen, na analognom izlazu NE ZVUČI dobro. Zvučalo je nekako komprimovano, čak neprimetno ubrzano. Spuštanjem sampling rate, koja se nalazi u meniju pod digital out, sa fabričkih 96 khz na 48 khz, zvuk se unormalio, prosvetlio i postao bolji. To mi je bilo čudno jer bi to trebalo da se odnosi na digitalni a ne analogni izlaz. Medjutim činjenice su takve. Zbog toga sam i pitao ovo gore kako treba ostaviti sampling ratu a ne da me sitno podjebavate. Kako god, na forumima uvek ima svega i svačega.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Dragi prijatelji, imam pitanje.

Wiim mini ili Wiim pro?

Koristice se iskljucivo kao strimer sa telefona, bez budženja i kablova.

Internet radio i Tidal HiFi Plus uglavnom.

Sve to se kači na Kenwood KA 5500 + Dynaco a25.

Interesuje me ima li logike davati 50 eura više za pro verziju i dobija li se tu šta na kvalitetu.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka da se protegneš još malo i pazariš WiiM Pro Plus, ima sve što i PRO, uz bolji DAC, bolji ADC, bolje operacione na izlazu i daljinac. Slušam već nekoliko dana i sprava je odlična, ne samo u svojoj klasi cene. Zamenom originalnog napajanja nekim kvalitetnijim, u mom konkretnom slučaju iFi iPowerX, dobija se čujan napredak. TidalConnect sa telefona radi dobro i stabilno, s PC-ja baš i ne, a originalna aplikacija je za svaku pohvalu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima.

Video sam i ovaj pro plus ali on je vec 250 eura. To protezanje ne znam ni sam koliko je pametno. Da strimer bude skuplji od pojacala.

Zato sam i pitao za ova dva modela, mini i pro, i da li tu mogu da osetim neku razliku u zvuku bez DAC-a i budženja. Naravno, apsolutno sam svestan i ne očekujem spektakl za taj novac.

Razmisliću još koji dan, ako neko bude imao kakav savet rado cu saslušati.

Hvala vam svakako svima još jednom.

Link to comment
Share on other sites

WiimPro! I remote obavezno
Razlozi:
Tidal conenct (i ostali Connecti)
HighRes
Audio In/Out
Digital In/Out
Ovo je, sa daljinskim, vec preamp
Wiim Mini je takođe HighRes streamer, ima i Tidal connect. U odnosu na Pro, nema coax out, već samo optiku, kao ni Chromecast. Nema Ethernet in, već samo wi-fi povezivanje, koje je stabilno. Uglavnom ništa od toga što Pro verzija ima, a Mini nema, mi ne nedostaje.

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Zexx said:

Moja preporuka da se protegneš još malo i pazariš WiiM Pro Plus, ima sve što i PRO, uz bolji DAC, bolji ADC, bolje operacione na izlazu i daljinac. Slušam već nekoliko dana i sprava je odlična, ne samo u svojoj klasi cene.

Odakle je poručen Pro Plus? Gledam na aliju i trenutno nije na zalihama.

Link to comment
Share on other sites

Imam WiiM pro, strimer je odličan. Rođena aplikacija je isto odlična ali s' vremana na vreme hoće da na različite načine zabaguje. Ukoči se, jednostavno android izađe iz aplikacije i slično. Mislim da to ima veze sa neaktivnošću korisnika koji samo sluša i ništa ne petlja po androidu (aplikaciji). Ništa katastrofalno. Strimer za to vreme radi, ne staje. Kad se to desi samo startuješ aplikaciju ponovo i nađeš se na mestu gde treba. Ništa što bi me poremetilo.
Nemam daljinac. Mislim da mi pored androida koji služi kao daljinac (i više od toga), daljinac ne treba.

E sad Tidal Connect mi se ne sviđa. Minijaturna slika omota dok svira, nema prikaz bitrejta i ostalih crevaca..

Možda postoji više aplikacija Tidala za Android pa sam ja skinuo najgoru.:huh:

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, ivanp said:

Imam WiiM pro, strimer je odličan. Rođena aplikacija je isto odlična ali s' vremana na vreme hoće da na različite načine zabaguje. Ukoči se, jednostavno android izađe iz aplikacije i slično. Mislim da to ima veze sa neaktivnošću korisnika koji samo sluša i ništa ne petlja po androidu (aplikaciji). Ništa katastrofalno. Strimer za to vreme radi, ne staje. Kad se to desi samo startuješ aplikaciju ponovo i nađeš se na mestu gde treba. Ništa što bi me poremetilo.
Nemam daljinac. Mislim da mi pored androida koji služi kao daljinac (i više od toga), daljinac ne treba.

E sad Tidal Connect mi se ne sviđa. Minijaturna slika omota dok svira, nema prikaz bitrejta i ostalih crevaca..

Možda postoji više aplikacija Tidala za Android pa sam ja skinuo najgoru.:huh:

Postoji samo jedna oficijelna Tidal aplikacija za Android, odnosno Apple, a zašto se kod tebe ne vidi omot preko celog ekrana, nemam pojma, možda ima veze s ovim što @Delija kaže. Informacija o kvalitetu se ništa ne razlikuje u odnosu na aplikaciju kada svira preko lokalnog plejera, odnosno telefona, ali nije to nešto što bi mi pravilo bilo kakvu razliku, a kamoli neku sekiraciju...:rolleyes: Btw, MQA još umro nije, sudeći po ovom snimku ekrana...

0-02-05-f6ff67821a483b8db3c0def41e84f5bc4b08e2cc4dabcdc96aea5302df336084_f80dc983a089fdfd.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, gnu said:

Wiim Mini je takođe HighRes streamer, ima i Tidal connect. U odnosu na Pro, nema coax out, već samo optiku, kao ni Chromecast. Nema Ethernet in, već samo wi-fi povezivanje, koje je stabilno. Uglavnom ništa od toga što Pro verzija ima, a Mini nema, mi ne nedostaje.

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока
 

Ja mislim da Wiim mini nema hires ni Tidal Connect

3 sati ranije, snatch said:

Odakle je poručen Pro Plus? Gledam na aliju i trenutno nije na zalihama.

Na Aliju je 150$ na KP 18500 din. Mislim da je bolje naru;iti u lokalu. Manje cekanje, ne rizikujes carinu ili nestanak paketa ( tri su mi "nestala" u zadnje vreme)

PS Sad videh, nema više na Aliju Pro modela samo Plus za 23 825 din i šiping 1281

Ni Wiim Mini ne isporučuju za Srbiju više.

Šta im je ? A priblićava se 11.11.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...