Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

PoÅ¡to realno vrede samo prva 2 albuma na pola puta si do fantastiÄne Gang Of Four kolekcije. :lol: Ali KAKVA 2 albuma :)

Nisam shvatio ovo sa "pola puta".

Svojevremeno sam voleo i treci (bio je to prvi za koji sam cuo kao klinac). Tada mi se jako svidjao man in uniform (hm, i danas rado cujem ovaj hit).

Link to comment
Share on other sites

Nisam shvatio ovo sa "pola puta".

Svojevremeno sam voleo i treci (bio je to prvi za koji sam cuo kao klinac). Tada mi se jako svidjao man in uniform (hm, i danas rado cujem ovaj hit).

"Na pola puta" je bilo upućeno Steve Panu, on reÄe da ima samo 1 album GOF, pretpostavljam Entertainment. Drugi je takoÄ‘e obavezno Å¡tivo, kao prvi i drugi LP PekinÅ¡ke Patke - ko nije Äuo oba nije niÅ¡ta shvatio :lol: .

"Man in uniform"? :):)

Link to comment
Share on other sites

"Na pola puta" je bilo upućeno Steve Panu, on reÄe da ima samo 1 album GOF, pretpostavljam Entertainment. Drugi je takoÄ‘e obavezno Å¡tivo, kao prvi i drugi LP PekinÅ¡ke Patke - ko nije Äuo oba nije niÅ¡ta shvatio :D .

"Man in uniform"? :listen:)

Verovatnije je da ima SOlid Gold posto je izasla kod nas i to sa rekordnim tirazem kada su pojedinacne zemlje u pitanju. Mozda je urbana legenda ali nismo mi bili maciji kasalj u to vreme a i pomenuti legendarni koncert u Zagrebu je dao svoj veliki doprinos. Ja sam takodje vlasnik samo te ploce a Entertainment sam iskopao kod lika koji je slusao samo neke progresive i simfo ali ni pod kakvim uslovima nije hteo da se odrekne vlasnistva. Jedino sam uspeo da presnimim na kasetu. Realno, ni Solid Gold nije blizu prvog a da ne govorim o ovim kasnijim, osim ako je nekom vezan za neke druge drage stvari. To je prokletstvo kad na pocetku napravis remek deo. Secam se da je zagrebacki koncert, na kome je Sarlo bio predgrupa, ostavio ogroman utisak na Koju i time na DK.

Elem, na vrhu strane pomenuti lokalni promoter je najavio koncert a lik je takav da ne lozi bez razloga. Jedina lazna uzbuna mu se desila kad je prosle zime najavio da je pred konacnim dogovorom za koncert James Chancea ali je blagovremeno javio da od toga nece biti nista. Takodje, najavio je da karte nece biti ispod 20€. Ako ne budu ni mnogo vise, cena je OK. Jedino mislim da ce SKC "biti premali za sve zainteresovane" ali adekvatno vece mesto i ne postoji. Mislim da ce samo usmenom vescu rasporaditi karte dosta unapred. Ako se dobro secam, u SKC unutra staje 1300 ljudi bez sedenja na glavama. Setih se svirke The Godfathers kada je bar 50% publike uslo na razne fore (placanje redarima na sporednim vratima).

U vezi mesta za koncerte, Meni je Hala sportova mnogo dobro mesto a skoro sam cuo da ce da je renoviraju i da ce jedna od primarnih delatnosti biti koncerti. Za kosarku je upropascena posto su je pre 20-ak godina prosirivali i to tako sto su ukopali prvi red publike tik do aut linije a godinu, dve kasnije su dimenzije kosarkaskog igralista povecane :D. Zato je groblje preslo u Pionir.

Link to comment
Share on other sites

Elem, na vrhu strane pomenuti lokalni promoter je najavio koncert a lik je takav da ne lozi bez razloga. Jedina lazna uzbuna mu se desila kad je prosle zime najavio da je pred konacnim dogovorom za koncert James Chancea ali je blagovremeno javio da od toga nece biti nista. Takodje, najavio je da karte nece biti ispod 20€. Ako ne budu ni mnogo vise, cena je OK. Jedino mislim da ce SKC "biti premali za sve zainteresovane" ali adekvatno vece mesto i ne postoji. Mislim da ce samo usmenom vescu rasporaditi karte dosta unapred. Ako se dobro secam, u SKC unutra staje 1300 ljudi bez sedenja na glavama. Setih se svirke The Godfathers kada je bar 50% publike uslo na razne fore (placanje redarima na sporednim vratima).

Hmm, bad music ...?

btw u SKCu staje 1300 ljudi, ali sa sedenjem u glavi. Ali nema veze, SKC ima dusu :listen

Link to comment
Share on other sites

Hmm, bad music ...?

btw u SKCu staje 1300 ljudi, ali sa sedenjem u glavi. Ali nema veze, SKC ima dusu :listen

Da, Bad Music je najavio nezvaniÄno, videćemo Å¡ta će biti.

No, ono Å¡to je sasvim izvesno su (sve SKC):

-nedelja, 7. oktobar - Tokyo Sex Destruction

-ponedeljak, 8. oktobar - Blowfly

i (ono što me najviše raduje):

-utorak, 16. oktobar - P.W. Long!

P.W. Long će, dan kasnije, 17.-og, nastupiti u Novom Sadu (Crna kuća).

http://en.wikipedia.org/wiki/P._W._Long

http://www.touchandgorecords.com/bands/band.php?id=18

http://www.badmusicforbadpeople.com/

Link to comment
Share on other sites

Beogradki Jazz Festival 07

PoÄela je prodaja ulaznica za najznaÄajniji domaći jazz dogaÄ‘aj i to po ceni od 3.000 za komplet i 600-1.500 dinara za pojedinaÄne ulaznice.

Karte za 23. Beogradski jazz festival (24-29. oktobar), koji je nedavno dobio i status manifestacije od posebnog znaÄaja za Beograd i finansiraće se iz budžeta gradske vlade, mogu se kupiti na blagajnama DOB-a, Doma sindikata, KolarÄeve zadužbine i Sava centra.

U okviru kompleta se nalaze najbolja mesta u sali, odnosno pojedinaÄne karte po najskupljim cenama.

Za razliku od proÅ¡le godine kada je pojedinaÄna ulaznica stajala 800, ove godine se njena cena kreće u rasponu od 600 do 1.500 dinara za sve dane.

Na festivalu koji će otvoriti najveće ime italijanskog jazza Gianluigi Troversi, nastupiće i Portugalka Maria Joao koja je brazilsku muziku uvela u savremeni jazz, Dee Dee Bridgewater koja na superioran naÄin pokazuje kako ameriÄki jazz tumaÄi afriÄko nasleÄ‘e, pijanistiÄka zvezda Brad Mehldau, zatim Bobo Stenson Trio, Archie Shepp, Ravi Coltrane Quartet, Avishai Cohen Trio i drugi.

Boldovani deo je za mene potpuna nepoznanica. Nisam imao pojma da ona ima veze sa afriÄkim nasleÄ‘em. Jel neko upućen?

Link to comment
Share on other sites

VeÄeras, u okviru BEMUSa (??!!??) , u pozoriÅ¡tu na Terazijama (mali prostor), nastupa Otis Taylor.

Ne znam kako se ovo dogodilo (jel imao BEMUS i do sada ovakvih iskoraka?), ali reÄ je o jednom od najinteresantnijih blues autora/performera novijeg vremena (posebno pre nego Å¡to je preÅ¡ao u Telarc).

Subota, 6. oktobar 2007. u 23.00, Pozorište na Terazijama

Jazzy Bemus

OTIS TEJLOR, vokal, akusticna gitara, bendžo, usna harmonika

MIÅ A-FICDŽERALD MAJKL, elektriÄna gitara

DOMANTAS ALEKSA, bas

SAM KELI, bubnjevi

Trance Blues

U saradnji sa Ambasadom SAD i Pozorištem na Terazijama

Link to comment
Share on other sites

otistaylorprogramwl1.th.jpg

Trance Blues, kako je ime ovog koncerta (turneje?), je i najbolji opis muzike kojom nas je šareni band hipnotisao noćas.

ÄŒetvoroÄlani band Äine Otis za gitarom i usnom harmonikom (samo u jednoj numeri), druga gitara (Misha, Francuska), bas (Aleksa, valjda Litvanija) i bubanj. Za ovo veÄe, u nekoliko numera band je bio proÅ¡iren domaćim Äelistom.

Dve gitare su te koje drže svirku i prave transiÄnu atmosferu. Otisova gitara je glasna i reže, za razliku od druge koja je sofisticirana. Jam ova dva su i najbolji trenuci svirke. A, toga je bilo dosta.

Sve u svemu, dobar koncert, odliÄan. Ako zamislite kako bi zvuÄala muzÄika meÅ¡avina Juniora Kimbrougha i James Blood Ulmera, to je ovo. Mislim da je ovo najbolja blues svirka na kojoj sam bio. Ikad.

Å teta Å¡to su 100 minuta koncerta, u mnogo većoj meri nego Å¡to je to poželjno, potroÅ¡ila Å¡timanja Otisove gitare izmeÄ‘u pesama, ne mnogo zabavna priÄa ili pokuÅ¡aj "komunikacije" sa nama.

ReÄe u jednom trenutku: "Sorry, I dont speak Serbian. I dont speak German, I dont speak Sanish, I dont speak French... I barely speak English". Zaista, teÅ¡ko ga je razumeti Å¡ta priÄa (mrmlja), a pogotovu Å¡ta peva.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko bio na koncertu benda Muse u Areni u nedelju, 07.10.2007.?

Nisam bio neki fan tog benda ali sam cuo iz vise kvalitetnih izvora da su jedan od trenutno naljboljih live bendova pa sam otisao na koncert. Ljudi, kako ti likovi rokaju to je neverovatno. Izmedju pesama cisti metal rifovi sa dodacima RATM. Potpuno drugi utisak u odnosu na studijsko cviljenje koje me je povremeno iritiralo. Zvuk odlican, light show los za epilepsiju ali inace efektan.

Jako dobar koncert ali smesna posecenost u odnosu na razvijenije zemlje. Samo to je steta. Evo i jedan klip - los snimak, ako nadjem bolji postavljam:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dovedite decu na Džezanje pred nedeljni ruÄak, u BITEF Art Cafe, u nedelju, 28. oktobar, u 13h (ulaz slobodan).

Jazz Lab: Džezanje pred nedeljni ruÄak

28.10.2007. 13h

Koncert pod nazivom „Džezanje pred nedeljni ruÄak" prvi put je osmiÅ¡ljen i izveden 2006. godine na North City Jazz Blues Festivalu u Kosovskoj Mitrovici. VoÄ‘ena idejom da jazz publiku treba negovati od „malih nogu", grupa beogradskih muziÄara je na neformalan naÄin proÅ¡etala decu kroz svet jazz muzike. Izvanredna pažnja i spontana interakcija mitrovaÄkih maliÅ¡ana sa muziÄarima jasno su pokazale potrebu za ovom vrstom nepretenciozne edukacije „onih na kojima svet ostaje". „Džezanje" je zamiÅ¡ljeno kao duhovito muziÄko putovanje kroz istoriju jazza i njegove stilove, kao i upoznavanje sa karakteristiÄnim instrumentima. Kroz priÄu, Å¡alu, ples i demonstraciju sviranja, živi bend najmlaÄ‘oj publici pruža osnovne informacije i postavlja temelje zdravog muziÄkog ukusa. TrubaÄ, saksofonista, trombonista, klavirista, basista, bubnjar i pevaÄica predstavljaju svoje instrumente, objaÅ¡njavaju suÅ¡tinu improvizacije i swing ritma, ohrabrujući decu da postavljaju pitanja i uzimaju instrumente u ruke. Da bi ovo druženje bilo potpunije i joÅ¡ zanimljivije, sastav izvodi mini koncert sastavljen od najpoznatijih jazzom inspirisanih kompozicija iz Disneyjevih crtanih filmova („Knjiga o džungli", „101 dalmatinac", „MaÄke iz visokog druÅ¡tva", „Mala sirena"…). U projektu uÄestvuju renomirani beogradski muziÄari koji ovakav angažman doživljavaju kao izazov i svojevrsnu misiju u borbi za regrutovanje novih generacija edukovane jazz publike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...