Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

mislim da je sinocni Pere Ubu nastup od onih o kojima cu cesto pricati. Hipnoticno, glasno, kontrolisano, new york punk, no compromise.

Dogadjaj godine se vec dogodio. Kako bi dobro bilo da me neki naredni demantuje.

...joÅ¡ jedan epohalno uzbudljiv bend koji postoji samo kao izdvojeno ostrvo u istoriji rok muzike, jer bi potonuo u susretu sa kopnom, ukazao se naÅ¡oj publici u svom najkomunikativnijem svetlu, sruÅ¡io oÄekivanja i naterao ljude da odu kući tiho vriÅ¡teći od sreće, svesni da ih je uhvatilo neÅ¡to vredno prepriÄavanja...

review popboks

Link to comment
Share on other sites

supernaut.jpg

Route 66, Novi Sad - 19.5.

Cul De Sac

1276095219_m.jpg

May 16 2007 8:00P KUD France Preseren Ljubljana

May 17 2007 8:00P University of Zagreb Zagreb

May 18 2007 8:00P University of Zagreb Zagreb

May 19 2007 8:00P Cerkno Jazz Feastival Cerkno

May 20 2007 8:00P Club Akademija Belgrade

May 21 2007 8:00P Rex Cultural Center Belgrade

May 22 2007 8:00P Route 66 Novi Sad (tentatively)

May 23 2007 8:00P Klub MC Maribor

May 24 2007 8:00P TBA Biel

May 25 2007 8:00P TBA Biel

forma.jpg

Route 66, Novi Sad - 4.6.

HARMFUL - Frankfurt

(Billy Gould - ex Faith No More)

alternative, rock, noise

Aren Amirze: guitar, vox

Nico Heimann: drums

Chris Aidonopoulos: bass

Billy Gould: guitar

Paklen program u Route 66 :banana

Link to comment
Share on other sites

Bioskop Doma omladine

Subota 19. i Nedelja 20. maj od 17, 19 i 21h

Punk i New wave filmovi i dokumenti

Cena karte 50 dinara

U bioskopskoj sali Doma omladine, u okviru programa 30. godina punka i new wavea , u subotu 19. i nedelju 20. maja, publika će imati ekskluzivnu priliku da vidi najvažnije filmove koji prikazuju događaje, grupe, ljude i punk i new wave atmosferu druge polovine sedamdesetih godina.

ReÄ je o selekciji najupeÄatljivijih filmskih ostvarenja iz tog perioda.

Udarni termin od 17h rezervisan je za kultna ostvarenja iz domena igranog filma sa temom punka i new wavea. U subotu 19. maja u tom terminu biće prikazan film "Times Square" reditelja Allana Moyla iz 1980, a u nedelju 20. maja gledaoci će imati retku priliku da pogledaju još jedan klasik iz 1980. film "Rude Boy" Jacka Hazana.

Poseban deo programa biće interaktivni arty bioskop, u kojem će se, u terminima od 19 i 21h, uz najave, komentare i razgovore, prikazivati retki snimci, dokumentarci, nastupi najvažnijih ali i opskurnih bendova iz Velike Britanije i SAD... neke od tih snimaka publika će imati priliku premijerno da vidi upravo u Domu omladine.

Program je organizovan u saradnji sa Jugoslovenskom Kinotekom.

Pozdrav,

MRMOT

Gabba Gabba Hey :banana

Link to comment
Share on other sites

Sutra u 17h supruga i ja idemo na "Times Square" u Dom omladine.

Taj film nisam gledao."Rude Boy" jesam kada je i izasao.

Gledao sam Pere Ubu, pa sam malo odlepio, bacilo me 30 godina u nazad...

U svakom slucaju nije lose....

Machine Gun Etiquette

Link to comment
Share on other sites

"Times Square"

Supruga i ja puni elana otisli u Dom omladine, decu ostavili kod njenih, ja popio rakijicu da se malo zagrejem. Pre filma nam je narator lepo objasnio da su filmovi koji se prikazuju danas i sutra u terminima 17, 19 i 21 h, ostvarenja s kraja 70-tih koja su usmerila citavu generaciju... :) ...

Bilo je tridesetak ljudi, raznih "usmerenih" generacija, niko mladji od 20. Vazduh titra.

A onda je pocelo. Film koji bi mogao da parira onom filmu o grupi Kiss, ali samo malo infantilniji. Dve tinejdzerke, jedna skitnica a druga bogata u potrazi za svojim identitetom, gnevne , neshvacene, beze iz neuroloske klinike, bacaju televizore sa zgrada, idu umotane u najlonske kese za djubre. Tu ih provali neki lik sa nezavisne radio stanice (nevidjeno slusane) posto mu je ona bogata klinka pisala anonimna pisma, pa ih ispromovise tako da su stekle popularnost itd itd i na kraju hepi end... :banana Oko sredine filma nam je samo falilo da u salu udje Minja Subota, pa da pocne Muzicki tobogan....Kroz celi film sviraju Ramones, XTC, Lou Reed, Patty Smith,..a na kraju filma uz odjavnu spicu BEE GEES :):wink: Ostvarenje koje je usmerilo generaciju, do mog...Teletabisi su crni talas za ovo.

Ali, barem smo se malo nasmejali na svoj racun i razbili tmurno popodne.

Posto sam gledao jos dva filma od preostalih, nadam se da se ovo iskustvo nece ponoviti.

Sve u svemu, dobro je da sam motorku ostavio kod kuce, jer bi bilo :listen

Link to comment
Share on other sites

"Times Square"

Organizatori su kompletni idioti. Ja se taman spremio, dan fenomanalan, kisa pici, opste sivilo, prava atmosfera za pank, jeftina karta, ozracio se od ucenja, dosao da se malo opustim, kad ono :roll::lol:8)

Mrmote, dodjes mi 50 din. za kartu, i odstetu za pretrpljeni emocionalni sok, ti si postavio ovu vest.

Film je inace malo gori od "Nismo vise klinke" sa Britni Spirs.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam ja isproducirao ovaj prebedni film, 8) osecam da sam odgovoran za vase pretrpljene dusevne bolove, 8) pa stoga objavljujem da sam spreman da refundiram trosak u dobrom gutljaju nekog zestokog piva :roll: ...Vazi samo za one koji su bili u bioskopu Doma omladine u subotu u 17 casova. Svercanja nema, zapamtio sam sve face 8):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo dodjoh sa koncerta banda Harmful u Route 66-u.

Da parafraziram Zaklanu celjad: nisamneznamkakosamsenatomkoncertuzatekao. Potpuno slucajno.

Nisam se pokajao.

Jaka, TESKA, heavy-punk-funk svirka. Raspolozena ekipa (izgleda su ocekivali intenzivnije ucesce publike). Dve gitare (jedna, ni manje ni vise, Billy Gould-ova - bass u ranoj fazi Faith No More, onaj sa bradicom), bass i bubnjevi. Jako dobri muzicari. Odlicno kontrolisanje buke i preciznost svirke omogucila je da se "podvuku" cak i melodicne gitarske deonice.

Mene (da li zbog ocigledne asocijacije?) ovo jako podseca na onaj dobri period Faith No More (Real Thing).

Malo ljudi (oko 100), prostor nesto bolje ozvucen (i dalje lose) nego inace.

Interesantno je da band, na svojoj balkanskoj turneji, preskace Beograd.

http://www.harmfulweb.com/englishsite/english.html

Novi bend BILLY GOULD-a, osnivaÄa i basiste originalne postave neprevazidjenog sastava FAITH NO MORE! Bend HARMFUL nastao je davne 1992. godine i do poslednjeg albuma rade u nepromenjenom sastavu. Za sobom imaju objavljenih sedam albuma ("Harmful" (1995.), "Apoplexy.136 (1997.), "Counterbalance (2000.), Wromantic (2001.), "Sanguine" (2003.), "Sis Masis" (2005.), "7" (2007.)). Bend je postao poznat zahvaljujući mnogobrojnim turnejama sa nekim od najvećih gitarskih bendova danaÅ¡njice: Slayer, Clutch, Unida, Machine Head, Iggy Pop, Unsane, Alter Bridge, Paradise Lost, No One Is Inocent... Harmful je prava institucija u NemaÄkoj, možda mala ali ipak vrlo jaka!

Poslednji album "7" snimljen je u junu 2006. i po prvi put bendu se prikljuÄio Billy Gould kao drugi gitarista i podrÅ¡ka albumu i turneji za svetsku promociju ovog izdanja. O kakvom se zapravo albumu radi govori Äinjenica da je, uz Gould-a, Äovek zaslužan za produkciju sam Flemming Rasmussen, poznat po remek delima produkcije: "Ride The Lightning", "Master Of Puppets", "... and justice for all", za bend Metallica.

Aren Amirze: guitar, vox

Nico Heimann: drums

Chris Aidonopoulos: bass

Billy Gould: guitar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...