Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

3 hours ago, pera451 said:

U Nemackoj je, recimo, tokom drugog svetskog rata zivelo puno postenih Nemaca. Oni su, doduse, primetili da Jevreji negde odlaze i ostavljaju za sobom sve sto imaju, ali su pretpostavili da su otisli na more. Oni sa svim sto se desavalo nisu imali veze. Njima nije izgledalo cudno sto neki ljudi preuzimaju jevrejske prodavnice i sto su se i oni mozda i sami necega docepali. Nije valjda da su krivi za nesto - pa SVI su to radili, a i bilo je po zakonu.

OVO SU GLUPOSTI !    NEKI NEMCI JESU BILI NAIVNI I NISU ZNALI ZA LOGORE ALI NISU MISLILI DA JEVREJI IDE NA MORE !     Neki su vrlo dobro znali sta se desava sa Jevrejima a neke je boleo ku...c, nije tacno da su generalno smatrali tretman prema Jevrejima za normalan iako je bilo puno nacista isprogramiranih od strane drzave. Kako god nacin na koji ste ovo generalizovali je potpuno neprimeren.

Oni Nemci koju su se bunili protiv Naci rezima zavrsili su Dahau jos pre nego sto je poceo rat !

Ovo je ista generalizacija kao da smo mi genocidni narod zbog Srebrenice i shiptarskih grobnica !

 

Link to comment
Share on other sites

@Siroma,

bolje pazi sta pricas da i ti ne popijes dijagnozu ;).

Sad bez sale, nazalost, kao i mnogo puta pre ovoga, na forumu se krece u velike diskusije, a da se ne definisu ni osnovni pojmovi. Bilo da se radi o tehnici, moralu ili bilo cemu. I redovno se stize ovde gde smo sada stigli...

Stari vic:

Sretnu se u Njujorku dva novoobogacena Rusa. Jedan zavrne rukav, pokaze sat i kaze: "Vidi, kupio sam ovaj sat za 50.000 dolara". Drugi odgovara: "Bednice, pa iza ugla si mogao da ga kupis za 100.000 i da ga nosis kao covek".

Verovatno sam i ja pogresio, samo mi je malo zasmetala ova Pink-olika idila.

U zemlji ciji je zdravstveni sistem na africkom nivou, a pravni i na nizem, uspesni (mladi) ljudi lake ruke trose svoj novac kod Sime, koji, pak, ne samo da prodaje pedigriran HF, vec i deli sertifikate o nivou socijalne ostvarenosti.

Sto bi rekao Grunf: "Tko leti vrijedi, tko ne leti... itd.". Zna se gde kupuju socijalno ostvareni ljudi, a gde papci i supci.

Link to comment
Share on other sites

@Krco,

nisi bas najbolje shvatio moju ironiju.

Naravno da niko nije mislio da Jevreji idu na more.

Poenta price je da ljudska bica imaju neogranicenu sposobnost da racionalizuju i svoje najgore postupke.

Primer sa Kapone-om koji sam naveo je iz jedne knjige Kennet-a Harris-a.

Ima u toj, inace vrednoj knjizi, i drugih primera. Recimo, tu je Two Gun Kelly, placeni ubica koji je, pre nego sto je izresetan od strane policije, ostavio oprostajno pismo u kome je napisao da je celog zivota bio nevina zrtva, proganjan od strane raznih ljudi, najcesce policije, a samo je zeleo mir...

Cak i najveci zlocinci su uvek nalazili opravdanje za svoje postupke.

U kontekstu u kome je prica pocela tipicna "objasnjenja" su: "Nisam ja stvorio sistem, samo sam iskoristio odredjene pogodnosti itd.".

Malo iskoristis, onda kupis skup HF i vec si elita, rame uz rame sa Lepom Brenom, VIP nista manje nego Stoja i Dara itd.

Ne znam zaista da li je kupovina ne-pedigriranog HF 11. smrtni greh, izgleda da jeste.

Ko ne kupio od nasih distributera, dabogda mu se osusila desnica ruka i-tako-to-u-tom-stilu...

Pocelo je od pitanja "licna iskustva sa kineskim HF-om", a daleko se doguralo...

 

Link to comment
Share on other sites

 Jbt... kako tebe bole tudje pare, iste one koje nemas... pa to je blago receno odvratno.

Ne razumem cinjenicu da omalovazavanjem drugih pokusavas da sebe uzdignes na zeljeni a nedostupni nivo ali ako tebi ne smeta... 

Cisto da znas da se primecuje.

Link to comment
Share on other sites

Moj Hi Fi je pedigririan samo tako, zna se ko ga je pravio, bar pojacala, gos. Sindric.

Nemam protiv ama bas nista da odem kod distributera/dilera i da kupim pedigririrani Hi Fi ako imam love i ako mi aparat odgovara zvucno / kvalitativno i po mom misljenju opravdava ulozen novac.

Ako mogu da nadjem pare da mi neko ovde napravi sta mi treba to cu da uradim ali ako nema onda cu kupiti stranu marku za koju smatram da pruza kvalitet.

P.S. Sve gore receno vazi i za kinesku robu, ako kupujem za 100eu, radije bih domaci DAC za te pare ali ako nema, probacu kineski.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Sobzirom kakva je muzika danas na top listama chi fi je sasvim prikladan za opštu upotrebu. Mislim da je danas to sve u proporciji i balansu, tu postoji uzročno posledična veza.

Puštati današnji UK Top 100 na dobrom sistemu je obična besmislica. Dok dobar deo pesama sa liste iz recimo 1985 ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, vdzele said:

Sobzirom kakva je muzika danas na top listama chi fi je sasvim prikladan za opštu upotrebu. Mislim da je danas to sve u proporciji i balansu, tu postoji uzročno posledična veza.

Puštati današnji UK Top 100 na dobrom sistemu je obična besmislica. Dok dobar deo pesama sa liste iz recimo 1985 ima smisla.

2035 ce neki XX vdzele reci da je muzika tadasnjice bezveze, a da je lista iz 2018 imalo bi smisla....

Da se vratimo na sad već offtopic.

Druzio sam se par dana sa spravom sa slike, i moram priznati da u tom cenovnom rangu gotovo nista ni po kojim osnovama ne moze da mu parira. I kvalitet, i funkcionalnost i zvuk..sve.

Moja jedina zamerka je velicina kucista..ne volim hi fi koni moze da se zaturi..pa da imas problem da ga nadjes.

FX audio D802C

 

fx.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

2035 ce neki XX vdzele reci da je muzika tadasnjice bezveze, a da je lista iz 2018 imalo bi smisla....

 

Slažem se, ali ništa novo nisi rekao.

Ta godina je bila početak moje dj karijere. Muzika je bila moj profesionalna deformacija i ostala hobi sada kada moja generacija dobija unuke.

Međutim neki elementarni kriterijumi dobrog ukusa se moraju uspostaviti. U razgvovoru sa iskusnim iz oblasti muzike svi se slažemo da je muzika na glavnim medijima lošijeg kvaliteta. Jedan od repera za to je to što se recimo u današnjim medijima teško mogu naći melodije koje će postati evergrin.

Ovo nije kritika današnje generacije da ne umeju da naprave nešto dobro. Mogu, ali to nije na glavnim listama velikih medija. Šta vrede ti biseri kad su tinejdžeri usmereni da slušaju najveće medije.

Inače i danas slušam istim intenzitetom svu muziku tako da ne može da mi se zameri da sam površan u analizi. U mojim folderima imam i muziku današnjice, ništa manje nego kad sam bio mlad. Samo je danas mnogo teže doći do nje.

Link to comment
Share on other sites

@Zorane,

ako te dobro razumem, po tvom misljenju postoji odredjen broj uredjaja, koji bi uz izvesno, razumno, unapredjenje (izvodljivo u nasim uslovima), mogli da predstavljaju kvalitetne uredjaje i dobru value-for-money?

Pri tome bi kupac, uz tu "kastomizaciju", mogao da dodje upravo do neceg po svojoj meri (a uz to da ima "svoj" uredjaj).

Recimo, kao kada se kupuje barebone racunar, kao dobra polazna osnova, od koje posle svako napravi ono sto je bas njemu potrebno.

Govorim o "pristojnoj" srednjoj klasi uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na slican nacin shvatio i ono sto je napisao Krca.

Bilo bi lepo da se na takav nacin pomogne i domacim strucnjacima.

Naime, za vecinu njih bi bio preveliki finansijski napor da organizuju proizvodnju od kutije za uredjaj do kutije za pakovanje.

Ali bi mozda mogli da iskoriste situaciju u kojoj bi bili oslobodjeni pritiska da prave citavu infrastrukturu i mogli da se koncentrisu na odredjen segment rada.

Link to comment
Share on other sites

@pera451

Tacno tako,a to isto vazi za domace  i bilo stare ili nove ne kineske audio uredjaje iz bilo kog vremena.

Temelj im je dobar,samo ih treba doraditi na kriticnim mestima gde su komponente losijeg kvaliteta,najcesce sprezni blok kondezatori.

Ideja jos potice iz 1981god kada je uThe Audio Amateur casopisu pokrenuta serija modifikacija firmiranih fabrickih uredjaja.

Tada nije bilo kineskih ni u najavi.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, pera451 said:

@Siroma,

bolje pazi sta pricas da i ti ne popijes dijagnozu ;).

Sad bez sale, nazalost, kao i mnogo puta pre ovoga, na forumu se krece u velike diskusije, a da se ne definisu ni osnovni pojmovi. Bilo da se radi o tehnici, moralu ili bilo cemu. I redovno se stize ovde gde smo sada stigli...

Stari vic:

Sretnu se u Njujorku dva novoobogacena Rusa. Jedan zavrne rukav, pokaze sat i kaze: "Vidi, kupio sam ovaj sat za 50.000 dolara". Drugi odgovara: "Bednice, pa iza ugla si mogao da ga kupis za 100.000 i da ga nosis kao covek".

Verovatno sam i ja pogresio, samo mi je malo zasmetala ova Pink-olika idila.

U zemlji ciji je zdravstveni sistem na africkom nivou, a pravni i na nizem, uspesni (mladi) ljudi lake ruke trose svoj novac kod Sime, koji, pak, ne samo da prodaje pedigriran HF, vec i deli sertifikate o nivou socijalne ostvarenosti.

Sto bi rekao Grunf: "Tko leti vrijedi, tko ne leti... itd.". Zna se gde kupuju socijalno ostvareni ljudi, a gde papci i supci.

Mislim (siguran sam) da firme koje zastupa i prodaje Sima, uopste nisu za ciljnu grupu o kojoj pises. Sima prodaje uredjaje koji su izuzetno kvalitetni i cene su u skladu sa tim. Ne verujem da bi kupovali (recimo) Exposure, Neat, Spendor, M2Tech, npr. Nije to dovoljno "fancy"  za one o kojima si pisao. Pre bih rekao da Sima prodaje uredjaje za prave poznavaoce HF. Malo je on nespretno napisao ko su njegove musterije. Sima je jedan fenomenalan,  razuman i predusretljiv covek (da kazem i prodavac). 

Ko ne veruje neka ode u AV Impuls i sve ce mu biti jasno.

Osecao sam potrebu da napisem ovo, jer Sima se ovde predstavlja sasvim suprotno od onoga sto jeste. Daleko od toga da mu je potreban neko da ga brani, ume on to i sam. Ko ga zna, verujem, da misli isto kao ja. 

O uredjajima koje prodaje, procenite sami...

Izvinjavam se za off.

Link to comment
Share on other sites

@Preddrag,

Sima koga sam ja poznavao je bas takav kakav ti kazes. Mozda se na forumu pojavljuje neki covek koji je Simi ukrao identitet, ne znam. Takodje ne dovodim u pitanje kvalitet proizvoda koje on prodaje. Dovodim u pitanje iskljucivost. Uredjaja je na svetu puno, kupuju ih kupci i ovakvi i onakvi. Svako treba da izabere ono sto mu odgovara. Neko ima poriv da istrazuje, neko jednostavno udje u prodavnicu i kupi. Ovako se stvar svela na najnizu malogradjanstinu - mahanje parama i hvalisanje ko sta moze da kupi. Meni ne bi bio problem da kupim bilo sta od njegovih uredjaja kada bih bio siguran da ce to nesto bitno promeniti u mom zivotu. Nazalost, prilicno sam siguran da nece, kao ni mnogo sta drugo materijalno pre toga. Slozices se da davanje znacajnog novca bez opipljivog efekta nije preterano racionalno? Kada je HF u pitanju i tu postoji staro filozofsko pitanje: "Da li je vaznije putovanje ili zamisljena destinacija?". Svako mora sebi da definise zasto se ovim bavi i sta od toga ocekuje.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Preddrag said:

Sima je jedan fenomenalan,  razuman i predusretljiv covek (da kazem i prodavac). 

 

Mozda onom ko mu zamlati parama, ako oseti da si advokat ili doktor...

 

Ja citajuci forum i njegovo pisanje godinama dosao sam u stadijum da kod njega nista nikad ne bi kupio, bez obzira na cenu , brend...reklama mu je us**** sav biznis. Naravno sa moje tacke gledista. Naravno on ce sad reci zabole me za tebe nemas kes pa zato lajes.. Ali ko me poznaje znace koliko su jake sledece reci:

Da je zastupnik Sony-a...ja ne bi usao u njegovu prodavnicu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...