Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

odlična emisija i opušten sagovornik, ali da vidiš sad kada svaki konkretno pomenuti model hifija krene da prebacuje 1000 evra na oglasima 😀 što se kupovalo jefitino kupovalo se...ovi na kp jedva čekaju da naglase kako je to "izuzetno cenjen model"...😁

Link to comment
Share on other sites

Zoki zanimljiv sagovornik. Emisija se gleda sa uzivanjem. Hvala ti Scepane za emisije, u kojima si nam pokazao audiofile, znane i ne znane. Ako se secas, prvi sam te podrzao u ideji da krenes pionirski sa ovakvim emisijama. Zelim ti da i dalje istrajes u ovome, i sve najbolje u novim emisijama i gostima. 

Link to comment
Share on other sites

Zoki je najpre zaljubljenik i kolekcionar, što se oseća dok se gleda video, zato nam je i jako zanimljivo. Plus je čovek elokventan, a poznaje i inžinjerski deo svega.

I sam nisam neki fan kasete, ali mi je bilo krajnje interesantno da ga slušam i da me vodi kroz istoriju walkman uređaja kroz deo njegove kolekcije.

Mnogo lep “diptih”.

Link to comment
Share on other sites

Zoki je car. Kupovao sam casopise dok je on pisao recenzije. Posle toga  para komada..... Cak sam ga i pitao svojevremeno za svoje dekove, i dao mi je svoje misljenje.Nemoj da prodajes-cuvaj ih.

Naravno da ih nisam prodao.

Vrhunski poznavaoc naseg hobija. Once more, hvala obojici, na izdvojenom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

Oprostio sam se i ja od kasete pre 30g ali mi je svejedno bilo jako zanimljivo videti takvu posvecenost, a i srce mi zaigralo kad sam video Dragona kao da sad imam pun zid kaseta. U jednom momentu je pomenuo Nak bx300 , to mi je bio poslednji dek.  Od svega jos vise svim dekovima pa i Dragonu su show ukrali walkmani.

Link to comment
Share on other sites

Mene je ophrvala čista emocija kada sam video Dragona, jer sam ga svojevremeno imao, a kupljen je praktično od prvih para koje sam u životu lično zaradio - ceo letnji raspust na terenu kada se snimalo da se gradi saobraćajnica koja je spajala autoput kod Steka i bulevar kod “kuće cveća” i komplet zaradu sam skrckao u njega, a dovučen iz Azije na prijateljskoj osnovi (tamo je bio najjeftiniji i nisam platio uslugu). Nisam pošteno ni stigao da se izigram, stigla ‘93. i inflacija, pa je prodat da bi se kupile neke važnije stvari.

Sad kad ga vidim ne mogu da ostanem ravnodušan.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno nostalgija prema trakama i plocama radi svoje pa se seti svako neke svoje price. Ja imam jedno secanje kao daje juce bilo na walkman period. Idem na berzu ploca u skc sinobusom koji se banatskom ravnicom klackao do bgd 2.5 sata. Busom je brze za skoro sat manje, al razlika u ceni karte jedna ploca na berzi. Ponesem dve trake od 90 min i dok se one "časkom" odslusaju evo me na berzi. U povratku obnovim gradivo 😉 

Link to comment
Share on other sites

Ako bih smeo da se oglasim, bez želje da ulazim u polemiku niti da pokrećem bilo kakvu raspravu, rekao bih par reči u svoje ime. Prvo... da se zahvalim na komplimentima, koji po meni većinom idu Šćepi za trud da me nagovori i izdrži moje femkanje i raznorazne (zaista objektivne) razloge za odlaganje snimanja. Prvo smo imali ideju da snimimo jednu epizodu, ali zaista mi se činilo zamornim da me neko sluša 2-3 sata, ja bih se umorio od samog sebe 😄.

Moram priznati da u potpunosti razumem ljude kojima je tema interesantna kao i one kojima nije - nismo svi isti. Neko voli modernu tehniku, neko staru, a neko obe (sebe ubrajam u ove poslednje). Posmatrajući HiFi smatram da je mali broj ljubitelja pomenutog hobija, kao i da je još manji broj onih kojima bi tema o vokmenima i kaset dekovima bila zanimljiva. I to je potpuno razumljivo. Lično, moj položaj je potpuno kontrastan, kao profesionalni informatičar bavim se nekim od veoma naprednih tehnologija u IT-u, dok volim da slušam kasetu na uređajima starim bar 30 godina, sa formatom koji je nastao pre više od 70. Nema logike, ali ima lepote, da li u ispunjenju dečačkih snova ili analognom nasuprot digitalnog ili... ko zna čemu.

Zbog svega toga je i emisija počela sa idejom oko te ose kolekcija - modeli - istorija vokmena u bilo kom redosledu, pa smo dodali all-in-one sisteme (neke sam u međuvremenu prodao jer nisam imao gde sa njima) i još ponešto. Neke stvari smo i zaboravili, ali ne mora sve ni da se kaže.

Uglavnom, čini mi se da smo prikazali ponešto što se relativno retko viđa i još manjem broju ljubitelja sviđa (evo i malo rime 😄), a opet je potpuno u skladu sa jednom nekomercijalnom emisijom kakve Šćepa pravi i za koje mu skidam kapu jer su plod prave ljubavi prema Hi-Fi-ju, uz svu žrtvu koja uz to ide i izbor gostiju za respekt.

Da otkrijem onima koje zanima, predložio sam Šćepi da napravimo i neki kraći "specijal" gde bismo prikazali najbolje kaset dekove iz moje kolekcije, sa detaljnijim opisom svakog uređaja. Ranije smo čak diskutovali o ideji da napravimo izložbu istih, sa zvučnim prezentacijama, ali zaista ne možemo da sve to organizujemo i ispunimo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ZoranBG said:

Da otkrijem onima koje zanima, predložio sam Šćepi da napravimo i neki kraći "specijal" gde bismo prikazali najbolje kaset dekove iz moje kolekcije, sa detaljnijim opisom svakog uređaja. Ranije smo čak diskutovali o ideji da napravimo izložbu istih, sa zvučnim prezentacijama, ali zaista ne možemo da sve to organizujemo i ispunimo.

 

 

To momci, to se čeka. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...