Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

20 sati ranije, milosmirkovic said:

Da li je neko narucivao ploce u vrednosti preko 50e sa JPC.de?

S obizrom da carinjenje i naplatu PDV-a ne radi DHL vec regularna posta (iako dostavu do Srbije vrsi DHL) ne bi trebala da se placa usluga spedicije i slicno. Da li je tako?

Ne plaća se špedicija ako je preko regularne pošte, što se tiče pdv-a i carine kako se zalomi, stizale su ploče preko 50€ bez pdv-a i carine i plaćao sam pdv i usluge otvaranja paketa ili kako ih već zovu za ploče ispod 50€

Link to comment
Share on other sites

Moje dosadasnje iskustvo:

- Do sada sam imao 10-ak narudzbina sa Juno, HHV i JPC.de.

- Sto se tice navedenih sajtova sve pohvale za sva tri. Dajem prednost JPC-u zbog azurnosti i cene.

- Uvek ispod 50e i uvek sam platio PDV i otvaranje posiljke

- Samo jednom mi je kurir post expressa doneo paket na vrata, u ostalim slucajevima sam isao do poste

- Par puta sam dobio ceduljicu o "pokusanoj" isporuci, uglavnom sam morao da se oslanjam na pracenje posiljke

- Jednom sam se zeznuo i narucio sa Juno preko FedEX-a. Najgore iskustvo kuriske sluzbe IKAD! Verujem da vecina zna o cemu se radi, u suprotnom ako vas interesuje samo guglajte "Upozorenje da ne kupujete proizvode koji se isporucuju preko FedEx u Srbiji."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Da li je neko skoro narucivao s Juno-a? Nisam od njih nista kupovao neko vreme zbog duzine isporuke, rekoh mozda se nesto promenilo, ali jok. 7 nedelja je proslo, cimao korisnicku sluzbu, vratili mi novac kao kredit na sajtu.

Naravno, zbog cene shippinga sam uzeo jeftiniju varijantu bez pracenja, pa me zanima da li je neko od vas placao skuplji shipping sa trackingom i kuda putuje ta ploca kada mi nije ni posle 7 nedelja nije stigla haha

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko skoro narucivao s Juno-a? Nisam od njih nista kupovao neko vreme zbog duzine isporuke, rekoh mozda se nesto promenilo, ali jok. 7 nedelja je proslo, cimao korisnicku sluzbu, vratili mi novac kao kredit na sajtu.
Naravno, zbog cene shippinga sam uzeo jeftiniju varijantu bez pracenja, pa me zanima da li je neko od vas placao skuplji shipping sa trackingom i kuda putuje ta ploca kada mi nije ni posle 7 nedelja nije stigla haha

Juno mi se tokom poslednjih nekoliko godina sasvim ok pokazao, osim kada je Royal mail imao problema sa hackovanjem ili cime vec. Ploce su mi stizale za 2 nedelje u proseku, osim onih za carinu, sto je bilo dosta brze od JPC-a.
Medjutim, nesto se desilo u poslednje vreme.
Narucio sam 2 paketa manje-vise u isto vreme. Jedan je putovao 4 nedelje (bez carine), drugi, koji po iznosi mora na carinu, cekam jos uvek (proslo 5 nedelja).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nackom said:


Juno mi se tokom poslednjih nekoliko godina sasvim ok pokazao, osim kada je Royal mail imao problema sa hackovanjem ili cime vec. Ploce su mi stizale za 2 nedelje u proseku, osim onih za carinu, sto je bilo dosta brze od JPC-a.
Medjutim, nesto se desilo u poslednje vreme.
Narucio sam 2 paketa manje-vise u isto vreme. Jedan je putovao 4 nedelje (bez carine), drugi, koji po iznosi mora na carinu, cekam jos uvek (proslo 5 nedelja).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kapiram, da.

Moj paket mislim da nije za carinu, jer ploca plus obican Royal Mail shipping ne prelaze, ako je i dalje 50 eur granica, mada ko zna vise. Svakako su mi vratili pare, pa cu naci nesto zamensko i uzeti posiljku sa trackingom da vidim kuda putuje kroz Evropu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo.

Meni su tri paketa nestala, dva za vreme štrajka poštara i jedan tokom februara. Dva iz Juna, jedan rarewaves. Puno u tako kratkom periodu. Poslali su replacement koji su stigli ali izgleda da se nešto dešava. Možda se u pošti/carini zaposlio neki vinil kolekcionar :D

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav....

Molim za malu pomoc...Kako nisam narucivao ploce iz iznostranstva, tako  nisam ni pratio sajtove koji se time bave i isporucuju ploce na nase prostore...Naime...

Uskoro ce mojoj dragoj tinejdzerki 14. rodjendan, koja je sad u fazi Bitlsa..Htio bih za poklon da joj kupim Red i Blue album, sto su "skoro" izasli na vinilu.Ne interesuje me bas plavi i crveni vinili, moze slobodno da bude standard.Htio bih da budu novi ( malo sam gledao neke sajtove, discogs itd pa kako nemam iskustva , ne znam da li je to sve polovno ili...)..
Elem, novi Red and Blue...sto se tice shippinga isao bi na adresu prijatelja u Sloveniju ( koji bi mi to kasnije donio ) tako da ako ima negdje free u okviru EU, bilo bi veoma dobro.Eto, hvala unaprijed....svaki savjet je dobrodosao kao i link...akcija, popust , jos bolje :)..Hvala svima unapred.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Klops said:

Znaci...tako mi je kako mi je...niko ne zna, niko ne ume...Bitlse niko ne slusa...FOrum je ispunio svoju funkciju.A i ja mnogo pitam...guglaj brate, pa vidi sve sto te zanima....

Ima ova tema predloga, vrati stranu dve tri unazad i vide se preporuke. Ja lično preferiram juno.Co.Uk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klops said:

Znaci...tako mi je kako mi je...niko ne zna, niko ne ume...Bitlse niko ne slusa...FOrum je ispunio svoju funkciju.A i ja mnogo pitam...guglaj brate, pa vidi sve sto te zanima....

 

Kada ovo radis obrati paznju na posebnu Shipping adresu jer ona nije ista kao Billing Adresa - ja sam skoro imao problem, naime pravilna Shipping adresa je vec bila uneta ali tokom Pay-pal procesa placanja kao da je Billing adresa prebrisala Shipping adresu - morao sam odmah kontaktirati prodavca radi ispravke.

 

Discogs - ima i novih izdanja od strane pojedinaca i radnji ali tamo, kad sam radio zadnje kupovine - morao sam prvo kontaktirati prodavca da napravi poseban / prepravljen Invoice ako se Shipping adresa razlikuje od Billing adrese ( ranije Discogs nije dozvoljavao posebne Billing i Shipping adrese, ne znam kako je sada ).

 

Nisam skoro nabavljao nista bez tracking-a ali koliko vidim to je izgleda za Srbiju postalo obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na informacijama.....nesto sam vec iskopao sto bi mi moglo odgovarati....

 

 

22 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Imaš kod mene, ako hoćeš, javi se, verujem da ćemo se dogovoriti…jedino što su vinili u boji.

Hvala ti puno ali ja imam problem sa tim...Ne znam, vjerovatno sam krivo nasadjen, ili nisam dobar sa glavom, sto u potpunosti prihvatam, ali ti vinili u boji....Ja stvarno ne znam sta mi je, ali oscjecam takvu odbojnost da to ne mogu opsiati.Tacan uzrok ne znam, kazem, mozda nesto nije samnom u redu, ali jednostavno ih ne volim.Ne mogu da zamislim da ih stavim na gramofon.Jos ovi kao, ajde, imaju nekog smisla, Red and Blue, ali dzaba...Ocito je problem moje psiholoske prirode, tako da nikoga ne ubedjujem u bilo sta nego..jednostavno tako, etoo.Ne znam da li sam usamljen sa tim problemom, ali tako je....bice da je matorost.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Klops said:

Hvala svima na informacijama.....nesto sam vec iskopao sto bi mi moglo odgovarati....

 

 

Hvala ti puno ali ja imam problem sa tim...Ne znam, vjerovatno sam krivo nasadjen, ili nisam dobar sa glavom, sto u potpunosti prihvatam, ali ti vinili u boji....Ja stvarno ne znam sta mi je, ali oscjecam takvu odbojnost da to ne mogu opsiati.Tacan uzrok ne znam, kazem, mozda nesto nije samnom u redu, ali jednostavno ih ne volim.Ne mogu da zamislim da ih stavim na gramofon.Jos ovi kao, ajde, imaju nekog smisla, Red and Blue, ali dzaba...Ocito je problem moje psiholoske prirode, tako da nikoga ne ubedjujem u bilo sta nego..jednostavno tako, etoo.Ne znam da li sam usamljen sa tim problemom, ali tako je....bice da je matorost.

Ako će ti biti lakše i crni vinili su obojeni kao što su i plavi i crveni. Originalna boja tog materijala od koga se pravi vinil nije crna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, joyba said:

Ako će ti biti lakše i crni vinili su obojeni kao što su i plavi i crveni. Originalna boja tog materijala od koga se pravi vinil nije crna.

Ma jasno...otprilike sam upucen u proizvodnju...ovo je ipak nesto drugo..Ali ok, do mene je :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...